REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Trójbój, czyli kombinacja pływania, kolarstwa i biegania, już w połowie września na Ursynowie! Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji organizuje IX Triathlon Warszawski. Są to otwarte mistrzostwa amatorskie dla zwodników indywidualnych i całych rodzin. Zapisy już trwają!

  Triathlon to młoda dyscyplina - pierwszy raz rozegrana w połowie lat 70. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Od tamtej pory zdobyła rzesze fanów i praktyków na całym świecie. Trójbój rozwinął się na tyle, że dziś dzieli się na kilkanaście kategorii z przeróżnymi dystansami - od sprinterskich, przez olimpijskie po karkołomne ultramany. 

  Triathlon Warszawski podzielono na trzy grupy startowe - triathlon, triathlon rodzinny i aquathlon. W pierwszej startują zawodnicy indywidualni, w drugiej - rodzice z minimum jednym dzieckiem, trzecia przeznaczona jest tylko dla dzieci. Najmłodsi rywalizują jedynie w biegu i pływaniu, startować mogą roczniki 2002-2007. Wodna część mistrzostw odbędzie się na pływalni AQUA RELAKS przy ul. Pod Strzechą 3. Biegi i jednoślady ruszą w Parku Kultury w Powsinie. Impreza odbędzie się w sobotę, 16 września.

  - To jest impreza o charakterze rekreacyjnym. Zalecamy rowery MTB - trasa prowadzi przez szlaki leśne. Nie nastawiamy się na profesjonalistów. To mistrzostwa amatorskie, dla wszystkich. Wszyscy dostaną pamiątki, najlepsi mogą liczyć na puchary. Najważniejsze jest jednak promowanie aktywnego spędzania czasu przez całe rodziny - mówi Wiesław Krzemiński z Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

  Zapisy potrwają do 14 września do godz. 16:00 lub do wyczerpania limitu miejsc.

  Zgłoszenia trzeba wysyłać wraz z opłatą startową - te różnią się zależnie od kategorii. Start indywidualny kosztuje 50 zł, rodzinny 60 zł, opłata za dziecko w aquathlonie to koszt 10 zł. Rejestracja odbywa się drogą elektroniczną, pod adresem: imprezy@ucsir.pl. Można też zapisać się osobiście w Arenie Ursynów przy ul. Pileckiego 122. Wystarczy zgłosić się do działu organizacji imprez - pokój 102. Pamietajmy, że w zgłoszeniu trzeba zawrzeć imię, nazwisko, rok urodzenia uczestnika i orientacyjny czas pokonania dystansu pływackiego. Regulamin imprezy jest dostępny na stronach UCSiR - tutaj.

  Organizatorami IX Triathlonu Warszawskiego są: UCSiR, Park Kultury w Powsinie i UKS G8 - Bielany.

  ZOBACZ VIDEO Z UBIEGŁOROCZNEGO TRTATHLONU:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.1145 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018