REKLAMAA1 Pizzeria105  13.11.2021 - 12.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 października 2021, 12:30 komentarzy 26

  (K.Łowicka/Proinwestycja/koncepcja Parku nad POW - 2016 r.)

  Najdalej za dwa lata bazarek "Na dołku" będzie musiał wynieść się z dawnej pętli przy ul. Płaskowickiej. Miasto już szykuje grunt pod nowe targowisko, które może być zarządzane już przez jednostkę miejską. Znajdzie się ono na terenie nad tunelem POW, u zbiegu ul. Płaskowickiej i Braci Wagów. Za pół roku mamy wiedzieć, jak ono będzie wyglądać.

  Najpopularniejsze targowisko na Ursynowie czekają wielkie zmiany. Bazarek zarządzany od ponad 20 lat przez stowarzyszenie kupców, a ostatnio przez jego dawnego prezesa, byłego radnego dzielnicy Piotra Karczewskiego, przejdzie do historii. Za dwa lata skończy się umowa najmu dawnej pętli autobusowej przy blokach na Benedykta Polaka. Bazarek nie zniknie zupełnie, miasto chce, by na Ursynowie powstało miejskie targowisko, na które przeniesie się część kupców.

  Okazją ku temu jest zakończona budowa tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy oraz rozpoczęcie prac nad przyszłym "Parkiem nad POW". W tym tygodniu Zarząd Zieleni m.st. Warszawy ogłosił przetarg na koncepcję zalążka tego parku. Zieleń, ławki, kosze na śmieci mają pojawić się nad tunelem najwcześniej w 2024 roku.

  Mniejsze targowisko "wkomponowane" w park

  Koncepcja parku linearnego autorstwa Katarzyny Łowickiej z 2016 roku przewiduje nad tunelem powstanie niedużego bazarku. W zależności od możliwości technicznych powstaną albo same stoiska handlowe z częściowym zadaszeniem, albo także budynek gospodarczy i socjalny.

  powyżej: wizualizacja koncepcji parku nad tunelem POW - K. Łowicka - Proinwestycja - 2016 r.

  Pewne jest jedno - nowe targowisko nie pomieści tylu kupców, co obecny bazarek "Na dołku". Z ok. 150 miejsc w nowym miejscu będzie tylko 50. Ale też miasto chciałoby, aby "Targowisko nad tunelem" skupiło się na handlu owocami, warzywami i innymi podstawowymi produktami, na które jest największy popyt. Wynika to z konsultacji społecznych i diagnozy, które dzielnica przeprowadziła we wrześniu 2019 roku. Przepytano wówczas 40 kupców i ponad 200 klientów bazarku oraz tych, którzy na nim nie kupują, czego oczekują od miejskiego targowiska.

  Jak powinien wyglądać bazarek "nad tunelem"?

  W czwartek dzielnica ogłosiła konkurs na opracowanie projektu koncepcyjnego bazarku wraz z oszacowaniem kosztów inwestycji. Wyłoniona firma będzie miała także za zadanie sprawdzić, czy i gdzie nad tunelem POW da się postawić częściowo zadaszone targowisko oraz budynek administracyjny. Będzie musiała również uzgodnić warunki techniczne z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, która administruje tunelem. Chodzi m.in. o sprawdzenie nośności ustroju konstrukcji tunelu. Na wszystkie prace dzielnica w sierpniu przeznaczyła 300 tys. złotych.

  powyżej: obszar przyszłego targowiska (zaznaczony różową linią) na tle koncepcji parku nad POW - K. łowicka - Proinwestycja - ZZW

  Z dokumentów przetargowych wyłania się obraz tego, jaki bazarek miasto wyobraża sobie w "Parku nad POW". Część handlowa ma mieć ok. 5 tys. m.kw. i ma sięgać od Braci Wagów do terenu na wysokości dawnego sklepu rowerowego Airbike w budynku przy al. KEN 49. W praktyce będzie to połowa dawnego "Dołka". 

  Plac przeznaczony pod bazarek miejski ma być wielofunkcyjny (ma umożliwiać nie tylko aktywności związane z handlem - potańcówki, targi, pikniki, wystawy, aktywności międzypokoleniowe), utwardzony, oświetlony, częściowo zadaszony, ma też umożliwiać handel z ręki oraz z pojazdów.

  W koncepcji ma się znaleźć strefa dostosowana do ruchu i tymczasowego parkowania aut dostawczych czy foodtrucków. Co ważne, projekt zieleni ma zapewnić "izolację wzrokową nieestetycznych elementów targowiska od zabudowy mieszkaniowej". To istotne dla mieszkańców bloków przy al. KEN 49 i Braci Wagów 20, którzy będą sąsiadami parku i bazarku. Targowisko ma mieć monitoring wizyjny oraz wszystkie niezbędne instalacje. Autor koncepcji ma w niej także zastosować odnawialne źródła energii. Burmistrz myśli o fotowoltaice.

  Zdążą przed końcem "Dołka" na pętli?

  Dzielnica daje 60 dni na wykonanie koncepcji, ale doliczając czas na uzgodnienia z jednostkami miejskimi, operatorami sieci oraz GDDKiA, powinniśmy ją zobaczyć w ciągu pół roku, czyli około kwietnia 2022 r. Koncepcja będzie podstawą do uzyskania warunków zabudowy oraz pozwolenia na budowę. Niewykluczone więc, że przed końcem kadencji samorządu w 2023 roku bazarek będzie już powstawał w nowym miejscu. 

  - Ale na temat harmonogramu projektowania oraz wykonawstwa będziemy rozmawiać dopiero, gdy będziemy mieli koncepcję oraz uzgodnienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad - mówi burmistrz Robert Kempa, który przypomina, że to od drogowców zależy, czy nad tunelem mogą powstać budynki, czy tylko lekkie konstrukcje. Wykonawca koncepcji ma przewidzieć różne warianty.

  Obecne prywatne targowisko na pętli ma podpisaną z miastem umowę dzierżawy również do 2023 roku i bez możliwości przedłużenia. Dla tej okolicy szykowany jest bowiem plan miejscowy, który w projekcie nie przewiduje handlu kupców, a zabudowę usługowo-administracyjną oraz mieszkaniową.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 115

  • 41
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 11
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 38
   WKURZONY
  • 15
   BRAK SŁÓW

  26Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~andrzejgt 26 27 dni temuocena: 50% 

   Tyle miejsc jest do zagospodarowania pod bazar np.na tyłach Megasamu czy Multikina a zapewne są jeszcze inne. Bazarków powinno być kilka a nie tylko jeden na tak ogromnym osiedlu. Nie każdy ma możliwość przemieszczania się samochodem, a więc pozostaje dźwiganie zakupów. Czystość i odpowiednie warunki zależą od dobrej organizacji.

   Edytowany: 27 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pan Grzegorz 25 miesiąc temuocena: 25% 

   Marzy mi się czysty bazarek ( np. typu Koszyki ) z czystymi stoiskami i obowiązkowymi terminalami do kart płatniczych.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~yaki 24 miesiąc temuocena: 90% 

   NIE dla syfnego bazaru. Nie ma pieniędzy na zieleń w tym miejscu a lekko wyrzucacie 300 tys na projekt? Weźcie ten bazarek dla kolegi na parking pod ratuszem. Po 15 będzie sprzątane. Inaczej zaśmiecicie całą okolicę, z tym że teraz szczury beda miały gdzie sie chować, pijaczki także.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fro 23 miesiąc temuocena: 76% 

   NIE dla Bazaru!! nad POW zieleń i park , SYF zwany bazarem do całkowitej likwidacji !

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pan Hrabia 22 miesiąc temuocena: 97% 

   Piękny parking za urzędem. Zupełnie pusty w weekendy. Komunikacyjnie rewelacyjne miejsce. Miejsca parkingowe np. koło multikina. Można wpuścić kupców od soboty o 6 czy 5 rano do 15 w niedzielę. Sami po sobie posprzątają. A klientela przybędzie tłumnie. Nie trzeba wyrzucać milionów na bazarek w miejscu, w którym wzbudza tyle kontrowersji. Wszystko jest gotowe. Wystarczy jedno kliknięcie burmistrza i zaoszczędzi kilka milionów. Ale czy mu zależy na dobrych rozwiązaniach? Czy też jest tak uwikłany, że zrobi wszystko, żeby dla korzyści małej grupki interesów zmarnować publiczne pieniądze?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MK 21 miesiąc temuocena: 97% 

   Absolutnie uważam tak samo. Po co wydawać 300 tys. jeżeli można zrobić bazar weekendowy pod Urzędem.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 29 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fro 20 miesiąc temuocena: 92% 

   nie zrobią pod urzędem bo wiedza ze będzie SYF jak wszędzie do tej pory gdzie tylko pojawił się bazar , pasiaste budy na stale wrośnięte , i sterty skrzynek imitujących stoiska stały by cały tydzień a śmieci latały by dookoła, a szczury wlazły by do urzędu a urzędnicy nie mieli by gdzie w poniedziałek zaparkować !

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 24 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrbanIstA 19 miesiąc temuocena: 33% 

   Żadnych bazarków w takim miejscu. A gdzie parkowanie dla "klientów"? Na błonia wypraszam. Plan dla terenu nad tunelem. Park od zachodu aż do KEN. Między KEN a Lanciego potężny parking przesiadkowy, najlepiej wielopoziomowy. Między Lanciego a Rosoła pętla autobusowa przeniesiona z północnej strony Płaskowickiej. A tu zamiast pętli i baraków - piękne nowe bloki wzdłuż ulicy z usługami i sklepami na parterze. Miasto.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudy_z_Natolina 18 miesiąc temuocena: 58% 

   Wybuduj sobie parking na swoich błoniach wilanowskich i oczywiście nie zapomnij o tej świetnej zajezdni tramwajowej żebyś miał jak dojechać do metra. Pozdrawiam

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gienia 17 miesiąc temuocena: 41% 

   Bazarek z każdą "przeprowadzką" kurczy się... Nie będzie dużego wyboru, kilka stoisk, brak konkurencji i ceny z kosmosu. I jak zawsze problem z parkowaniem, a przecież, jak ludzie przyjeżdżają na bazarek raz w tygodniu to robią spore zakupy...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niedziela 16 miesiąc temuocena: 68% 

   Głupie przyzwyczajenie garstki "terrorystów".

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 21 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieleń zamiast bazaru! 15 miesiąc temuocena: 74% 

   Przerażające jest, że dzielnica wydaje 300 tys. na zrobienie nam paździerzowego bazaru z nieodzownymi parkingami pod oknami, zamiast na tak niezbędny teren zielony w tym zabudowanym rejonie. Szkoda, że okoliczni mieszkańcy nie potrafią zawalczyć o swoje sąsiedztwo, tak jak mieszkańcy bloku przy Lanciego, którzy oddalili ryzyko powstania bazarku pod ich oknami. Parki powstają za blokami, a w sercu Ursynowa BAZAR. Ile nasadzeń można by zrobić za już wydane 300 tys.???

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 82 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 14 miesiąc temuocena: 22% 

   Widać mało byłeś za granicą, gdzie bazary są prawie w centrum miasta jak w Porto czy Zagrzebiu i mieszkańcy , turyści są zadowoleni.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 20 70 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 13 miesiąc temuocena: 92% 

   Ale cała filozofia bazarku polega na tym żeby nic nie inwestować, ponosić jak najmniejsze koszy i zgarniać cały zysk. Klienci są mało wybredni. Przez dekady nie przeszkadza im błoto, smród i ogólny syf. Dopóki miasto będzie pozwalać, na ten cyrk to będą go ciągnąć. I nie ma co pisać o barakach w miastach na zachodzie, mentalności ludzi się nie zmieni.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 35 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~~gonzo 12 miesiąc temuocena: 88% 

   ~Fazi: Buhahahaha....."turyści są zadowoleni" - no to nie ma co. Turyści będą na Ursynów przyjeżdżać ,żeby bazar zobaczyć. Chyba tylko jako relikt PRL bo wizualnie się nie zmienił od tamtych lat. Syf, smród, bród to definiuje ten bazar w jakiej postaci on nie powstanie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 44 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rhyne 11 miesiąc temuocena: 80% 

   Nie posadzisz drzew nad tunelem - co najwyżej krzaki, a te sciagna żuli i inne elementy. co do bazarku to jest proste rozwiazanie - w cholere dac go na dwa dni na parking za urzędem (skoro mozna zrobic tam "garażówki") - urzad zarobi, dobry dojazd autobusem czy metrem (od biedy chyba nawet pod urzedem jest parking podziemny), a po całej imprezie posprzata się i żadne budy, namioty etc nie będą straszyć. Kiedys juz podobne imprezy sie odbywały...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 10 miesiąc temuocena: 53% 

   Bazarki sa potrzebne to jest bezsporny fakt, ale na boga, mamy 21 wiek, trzeba je cywilizowac- dojscia podjazdy-wyjazdy, i bazarek tylko na sobote i niedziele - bo w tygodniu zwyczajnie jest to nieoplacalne . To wszystko musi wygladac spojnie i wizualnie pasowac. Żadnych pozastawianych prowizorycznych bud czy parasoli jak to jest na obecnej petli albo przy szpitalu

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Plus 9 miesiąc temuocena: 33% 

   Ze 150 stoisk zostanie tylko 50 ? Mam nadzieję, że parking dla klientów zostanie wkomponowany w bazarek .

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 8 miesiąc temuocena: 73% 

   Za 2 lata??? Ja już teraz wiem jaki będzie ten bazarek. Będzie syfilis jak przez ostatnie 2 dekady, śmiecie, latające folie, resztki gnijącego towaru.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 74 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 7 miesiąc temuocena: 33% 

   takie weekendowe bazarki sa w wielu miastach na zachod od Warszawy (Polski). To nie jest nic nowego...sprzedaje sie tam nie tylko warzywa czy owoce, sprzedaje sie lokalne wyroby a nawet ciuchy. Jakos po weekendzie zostaje czysty plac i myslę, że to sprawa miasta/dzielnicy, zeby tam było czysto. W końcu wszyscy placimy podatki, takze na to.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 29 59 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~~gonzo 6 miesiąc temuocena: 85% 

   ~issaa: jak to ma być TYLKO weekendowe to po co ta cała "hala" i pawilony? Zwykły plac nie wystarczy? W weekend np. do 15 godziny zajmowany przez bazar a w tygodniu plac dostępny dla wszystkich? Wszyscy chyba wiemy jaki syf był tam kiedyś. Widzieliśmy też piękne wizualizacje bazarku na pętli (pawilony, tarasy, parasolki...). A jest syf, obskurne namioty, wraki samochodów a w tygodniu hula tam wiatr. Nie dajmy się nabrać, że coś się zmieni. Jak bazar będzie, to będzie i syf i bród i bałagan. Nic się nie zmieni!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 71 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 5 miesiąc temuocena: 47% 

   Co to ma być? Znowu bez parkingu. Jakiś kadłubek a nie bazarek. Niech się zastanowią Ci głosowali na obecną ekipę w dzielnicy.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 44 49 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~strzał 4 miesiąc temuocena: 45% 

   Może jeszcze centralny port komunikacyjny? Ciężko przejść 100- 200 metrów do parkingu?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 22 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 3 miesiąc temuocena: 67% 

   @strzał - a najlepiej to podjechać rowerkiem żeby w "bagażnik" wielkości kartonu mleka kupić sobie rzeczy, no i oczywiście podjechać koniecznie pozłacanym DDR, bo po innym nasi roszczeniowi ursynowscy rowerzyści nie będą jeździć...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 22 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zośka 2 miesiąc temuocena: 62% 

   @strzał gdzie są te parkingi 100-200 m od starej (nowej) lokalizacji bazaru? Wszystko zapchane, dzień i noc. Wzdłuż KEN, Braci Wagów czy za Płaskowickiej! Zaparkować w tej lokalizacji, to duży problem. A zaraz nastąpi rotacja przyjezdnych z Tesco. Gdzie te wszystkie auta mają się podziać???

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 1 miesiąc temuocena: 33% 

   wystarczy zabrac ze soba plecak jak sie jedzie rowerem. wzdłuż KEN jest parking z obu stron, ja zawsze znajduje miejsce.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4164 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021