REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (ZZ)

  Już 30 maja każdy mieszkaniec Ursynowa będzie mógł zobaczyć jak wygląda pomysł na zagospodarowanie okolic Górki Kazurki. W ratuszu nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników konkursu na aranżację Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK.

  Wszystko zaczęło się od konsultacji społecznych. We wrześniu ubiegłego roku mieszkańcy Ursynowa opisali to, czego chcieliby w parku Cichociemnych. Ich opinie i wnioski trafiły do architektów, którzy na zlecenie Zarządu Zieleni zajęli się tworzeniem koncepcji.

  Sąd konkursowy spośród ośmiu biur architektonicznych, które spełniły wymagania regulaminu, wybrał jedno, które pomysł przemieni w konkretny projekt. Zostanie on zaprezentowany w urzędzie dzielnicy w czwartek, 30 maja.

  - Będą wówczas pokazane najlepsze prace oraz ogłoszony zwycięzca, z którym niezwłocznie przystąpimy do negocjacji w sprawie podpisania umowy dotyczącej prac projektowych. Wcześniej mieszkańcy będą mogli przekazać swoje sugestie, a my przekażemy je architektom - mówi rzecznik Zarządu Zieleni m.st. Warszawy Mariusz Burkacki.

  Dyskusja nad zwycięską koncepcją zaplanowana jest na 4 czerwca o godz. 18:00  w Arenie Ursynów przy ul. Pileckiego 11. Tam też od 3 do 7 czerwca będzie można oglądać wszystkie wyróżnione w konkursie prace. 

  Naturalnie i wygodnie

  Budowa parku Cichociemnych rozpocznie się w przyszłym roku. Zgodnie z planem podczas wakacji w 2021 roku będzie można już korzystać z atrakcji. Wokół Kazurki mają być zbudowane m.in. ścieżki pieszo-rowerowe, siłownia plenerowa, wybieg dla psów i altany z paleniskami. Mieszkańcy podczas konsultacji podkreślali, że miejsce powinno zachować swój naturalny charakter.

  Poza tym życzyli sobie placu zabaw dla małych dzieci, wybudowania łatwego wejścia na szczyt Górki Kazurki z punktem widokowym oraz pawilon parkowy gdzie można by odpocząć, zjeść coś, przebrać się czy nawet wykąpać. Nie może też zabraknąć pomnika patrona parku, czyli Cichociemnych.

  Które z pomysłów znalazły się w zwycięskiej koncepcji będzie można się przekonać w czwartek, 30 maja o godz. 10:00 w urzędzie dzielnicy (sala nr 136) przy al. Komisji Edukacji Narodowej 61.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~PeterPeter 1 3 miesiące temuocena: 50% 

   Które z pomysłów??? Wiadomo, te NAJDROŻSZE....

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2666 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019