REKLAMAA1-Magical-MONTESSORI--27-10----26-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 września 2020, 10:30

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Korzystanie z basenu stelażowego wymaga odpowiedniego czyszczenia. Jak to robić, aby przetrwał on przez lata bez najmniejszego uszczerbku, a jednocześnie korzystanie z niego było całkowicie bezpieczne i komfortowe?

  Gdy nadchodzi lato, gorące dni prowokują nas do poszukiwania ochłody. Można oczywiście rozwiązać tę kwestię poprzez wypicie chłodnego napoju czy zjedzenie lodów, ale trudno o lepszy sposób niż zanurzenie się w basenie. Najlepiej własnym, aby zapewnić sobie maksimum komfortu i prywatności. Oczywiście, nie trzeba w tym celu budować własnego basenu. Na rynku dostępne są inne rozwiązania, które nie tylko kosztują mniej, ale i są bardziej wygodne i mobilne. Mowa o basenach stelażowych, które są zdecydowanie łatwiejsze w montażu, a jednocześnie pozwalają na zażywanie kąpieli w sposób komfortowy i całkowicie bezpieczny. Zakup takiego basenu nie wymaga specjalnego przygotowania posesji. Wystarczy zamontować stelaż według instrukcji dołączonych do produktu, by cieszyć się jego użytkowaniem.

  Basen stelażowy Bestway

  Baseny ogrodowe stelażowe – dla dzieci i dorosłych

  Szczególną frajdę baseny stelażowe dają maluchom, które uwielbiają pluskać się w wodzie. Rodzice często inwestują w tego rodzaju wyposażenie, aby dzieci mogły oswajać się z pływaniem, dzięki czemu nie będą miały problemu na zajęciach. Basen stelażowy może stać się więc centrum rodzinnego relaksu – dzieci wraz z rodzicami mogą spędzać w nim wspólnie czas, łącząc zabawę z nauką. Warto jednak pamiętać, że korzystanie z tego rodzaju basenu – zwłaszcza częste – wymaga odpowiedniego czyszczenia. Niewątpliwie zastosowane w nim rozwiązania umożliwiają dużą oszczędność wody. Odpowiednie dbanie o czystość basenu wymaga jednak inwestycji w chemię basenową i inne akcesoria. W sklepach takich jak Dollo możesz znaleźć zestawy, w których znalazły się zarówno baseny ogrodowe stelażowe (okrągłe lub prostokątne), jak i wymienione akcesoria, służące do utrzymywania czystości: https://dollo.pl/turystyka_i_ogrod/baseny_ogrodowe/baseny_stelazowe.html.

  Zestaw 16w1 - basen stelażowy Bestway

  Baseny stelażowe z pompą – sposób na czystą wodę

  Większość basenów stelażowych ogrodowych dostępnych na rynku sprzedawanych jest w zestawie z pompą filtrującą. Jej zastosowanie umożliwia przepompowywanie wody przez filtr, który separuje nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia mechaniczne. Basen, nawet jeśli jest okrywany poza czasem korzystania, zbiera różnego rodzaju nieczystości, jak kurz, pyłki, liście, gałęzie itp. Filtr umożliwia odseparowanie tych cząstek bez konieczności korzystania z siatki czy innych przyrządów. Należy go wymieniać, co pozwala na utrzymanie czystości wody.

  Baseny ogrodowe stelażowe Bestway czy innych renomowanych marek sprzedawane są zestawie z pompą filtrującą o dużej wydajności. Dołączone są do niego również elementy instalacyjne. Warto zdecydować się na zakup takiego modelu. Późniejsze poszukiwanie pompy filtrującej może okazać się frustrujące ze względu na trudności z dopasowaniem. Tymczasem zakup zestawu zazwyczaj wiąże się również z niższą ceną. Większe zanieczyszczenia wystarczy odłowić z zastosowaniem siatki.

  Czyszczenie basenu stelażowego

  Do utrzymania basenowej wody w czystości niezbędna jest również chemia basenowa. Z jej wykorzystaniem można zniwelować obecność drobnoustrojów w wodzie, co pozwala na zachowanie maksimum sterylności. Najlepiej wybrać zestaw z dozownikiem, dzięki czemu nie musisz pamiętać o codziennym korzystaniu z tych środków.

  Raz na jakiś czas – w zależności od tego, jak często używany jest basen – warto usunąć wodę ze środka i wyczyścić ścianki. Aby ochronić wodę przed zanieczyszczeniem, w czasie, gdy basen nie jest używany, warto ochraniać go specjalnym pokrowcem czy plandeką.

  Artykuł załadowany: 0.2235 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020