REKLAMAA1 SanGiovanni 01.03.2022 - 31.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 stycznia 2022, 14:48

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Cyberbezpieczeństwo już od kilku lat jest uważane za długoterminowy trend, co wiąże się w pierwszej kolejności z kwestiami ekonomicznymi: szkody spowodowane działaniami hakerów co roku sięgają setek bilionów dolarów. W przyszłości popyt na produkty z sektora cyberbezpieczeństwa będzie wzrastał, o czym świadczą statystyki: w porównaniu do 2020 r. liczba cyberataków na świecie w 2021 r. wzrosła o 40%.

  W 2021 r. na eliminację skutków cyberataków i odszkodowania za poniesione szkody przeznaczono około 3% światowego PKB. Jednocześnie globalny koszt pozbycia się skutków cyberprzestępczości będzie rósł o 15% rocznie w ciągu najbliższych 5 lat i osiągnie 10,5 biliona dolarów rocznie do 2025 r., w porównaniu z 3 bilionami dolarów w 2015 r.

  Które z najlepszych zasad dbania o cyberbezpieczeństwo będą sprawdzać się w najbliższym czasie?

  Zasada 1. Stosowanie metaproduktów

  Pierwszym z trendów na rynku cyberbezpieczeństwa w 2022 r. będą metaprodukty. Hakerzy ciągle wymyślają nowe rozwiązania umożliwiające nieznane, bardziej wyrafinowane sposoby penetracji systemów informatycznych. Wywołuje to potrzebę kompleksowego podejścia do odpowiedzi na istniejące zagrożenia. Między innymi istnieje szereg programów pozwalających automatycznie wykrywać i zatrzymywać działania hakera, zanim jeszcze wyrządzi on niedopuszczalne szkody firmie. Współczesne metody ochrony systemów informacyjnych, które działają w chmurze pozwalają nie tylko na ich niezawodną ochronę, ale także szybką identyfikację hakerów. Takie systemy działają całkiem automatycznie i są zorientowane jednocześnie na kierowników firm, pracowników, programistów, klientów itp.

  Zasada 2. Stosowanie programów antywirusowych

  Programy antywirusowe pomagają identyfikować złośliwe oprogramowanie na czas i chronią urządzenia z dostępem do Internetu przed potencjalnymi zagrożeniami. Stąd też istotna jest instalacja odpowiednich programów antywirusowych nie tylko na komputerach, ale także na tabletach oraz telefonach. Szczególnie zaleca się przestrzeganie tej zasady użytkownikom, którzy często dokonują płatności online. Poziom ochrony urządzenia można zwiększyć za pomocą nowoczesnego proxy Polska, który sprawdzi się w kwestii ochrony danych podczas korzystania z witryn internetowych.

  Zasada 3. Systematyczne tworzenie zapasowych kopii danych

  Takie kopie będą prawdziwym ratunkiem nie tylko w przypadku awarii systemu na urządzeniu, ale także w sytuacji, kiedy zostanie ono zaatakowane przez złośliwe oprogramowanie ransomware. Należy powtarzać tworzenie kopii zapasowych od czasu do czasu: jest to jeden z najbardziej niezawodnych sposobów pomagających uniknąć utraty ważnych informacji.

  Zasada 4. Stosowanie uwierzytelniania dwuskładnikowego

  Od kilku lat uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest uważane za jeden z najbardziej niezawodnych sposobów ochrony danych osobowych i korporacyjnych. Charakterystyką uwierzytelniania dwuskładnikowego jest to, że oprócz hasła statycznego, które jest zapamiętane, wykorzystywana jest osobna aplikacja, w której jest generowane hasło tymczasowe, po wpisaniu którego jest uzyskiwany dostęp do strony, programu itp. Podstawą zapewnienia bezpieczeństwa danych użytkownika jest stosowanie skomplikowanych systemów szyfrowania danych.

  Zasada 5. Podłączenie do sieci wi-fi za pomocą VPN

  Zasada ta jest bardzo przydatna, ale związana jest także z pewnymi wydatkami finansowymi. Cały problem tkwi w tym, że z reguły niezawodne sieci VPN z silnym szyfrowaniem są płatne. Oceny i recenzje w Internecie pomogą w wyborze VPN. Tak więc według magazynu PCMag najlepszymi VPN na rynku są NordVPN i Private Internet Access VPN. Występują również sieci VPN z modelem freemium, w których niewielki ruch jest bezpłatny - na przykład TunnelBear VPN. Jeśli nie występuje inna opcja, niż podłączenie do strony za pośrednictwem sieci publicznych, eksperci zalecają wówczas nie podawać online danych swoich kart płatniczych.

  Artykuł załadowany: 0.365 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105  01.04.2022 - 31.05.2022