REKLAMAA1-SanGiovanni--01-06----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 października 2019, 06:29 komentarzy 9

  (SK)

  Tygodnie mijają, a ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Puławskiej wciąż formalnie zamknięta. Drogowcy od początku września poprawiają "kilka niedoróbek". Rowerzyści nadal tędy jeżdżą, a omijając blokady natrafiają na niemiłe niespodzianki na środku drogi. Zarząd Dróg Miejskich prosi cyklistów o kilkanaście dni cierpliwości.

  Ponad miesiąc temu przejezdna od wiosny ścieżka rowerowa wzdłuż Puławskiej została zamknięta. Na kilometrowym odcinku stanęły biało-czerwone barierki, zasłonięto znaki. Zagrodzony został nawet zjazd do przejścia podziemnego przy Wyścigach. 

  Zarząd Dróg Miejskich tłumaczył, że ich inspektor dopatrzył się rozbieżności między projektem a rzeczywistością w pionowym i poziomym oznakowaniu ścieżki. A skoro to wciąż plac budowy, na którym jest jeszcze kilka rzeczy do zrobienia, to ze względów bezpieczeństwa nie można po nim jeździć. W razie wypadku odpowiedzialność poniósłby bowiem wykonawca, czyli należący do miasta Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.

  Na liście niezbędnych prac było postawienie barierek oddzielających ścieżkę od ulicy, pomalowanie na czerwono przejazdów rowerowych oraz niewielkie naprawy w kilku miejscach. Według rowerzystów roboty powinny dawno być skończone, a ścieżka oddana do użytku. 

  Zapytaliśmy Zarząd Dróg Miejskich kiedy droga rowerowa przy Puławskiej będzie czynna i co udało się zrobić tam w ciągu czterech tygodni.

  - Wszystko, co było konieczne, poza jednym - odpowiada rzecznik ZDM Karolina Gałecka. - Zostało już tylko postawienie oddzielających barierek. W tym miesiącu prace zostaną zakończone i cykliści będą mogli poruszać się ścieżką bez przeszkód i bezpiecznie - dodaje.

  Przewrócone barierki

  Rowerzyści i tak nią jeżdżą. Blokady omijają slalomem, narażając się na niebezpieczeństwo, szczególnie przy przejazdach przez ulice. Jeszcze większym zagrożeniem są przewrócone barierki.

  - Leżą na środku ścieżki. Wieczorem, przy słabej widoczności są trudno dostrzegalne i można na nie łatwo wjechać. To może się skończyć tragicznie. Bez względu na to, kto lub co je przewraca. To wszystko za długo trwa - irytuje się pan Maciej. Rowerzyści zwracają uwagę, że ścieżkę zamknięto jeszcze w sezonie, a przedłużające się poprawki spowodują, że otwarta zostanie, już po nim, gdy jazda na rowerze będzie już udziałem tylko pasjonatów.

  ZDM twierdzi, że sprawdza zamkniętą trasę i w razie potrzeby przywraca niezbędne oznakowania.

  - Pogotowie drogowe monitoruje ten odcinek pod kątem bezpieczeństwa. Nie zmienia to faktu, że ścieżka jest wyłączona z ruchu. Apeluję o rozwagę i zdrowy rozsądek do rowerzystów i przypominam, że korzystają z zamkniętej ścieżki na własną odpowiedzialność - mówi Karolina Gałecka.

  Nieczynny odcinek to fragment największej ostatnio w Warszawie inwestycji rowerowej. W ciągu dwóch lat drogowcy zbudowali 15 kilometrów nowej trasy - od Domaniewskiej do ulicy Kuropatwy. Dużym udogodnieniem dla rowerzystów jest budowa ścieżek przy Wyścigach, a przede wszystkim postawienie kładki rowerowej i przejazdów pod wiaduktami.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 54

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 21
   WKURZONY
  • 23
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~by-k 9 7 miesięcy temuocena: 0% 

   Idzie zima, teraz po co ta ścieżka rowerowa? Dla kilkunastu zapaleńców?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~HGS299 8 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Brawo dla Rafała Trzaskowskiego!!! Jest pierwszym prezydentem w historii Warszawy, któremu w rok udał się zbudować ujemną liczbę kilometrów ścieżek rowerowych- na dziś ma na koncie minus 15 km.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JJJ 7 7 miesięcy temuocena: 20% 

   Postawić Policję niech wlepiają mandaty wdzierającym się po przejściu dla pieszych na jezdnię cyklistom. I to jeszcze mądrzy inaczej z dziećmi jeżdżą... Karać! Karać! Karać! A tych z dziećmi pod kuratelę za narażanie zdrowia i życia nieletnich!!!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SENIOR 6 7 miesięcy temuocena: 90% 

   Zastanawiam się ... może ktoś z Państwa wie i potrafi mi wyjaśnić - skoro inwestycja składa się z DDR, chodnika, nasadzeń zieleni (podobno ktoś konsultował zieleń z mieszkańcami), miliona słupków wbitych w ziemie w odległości "co pies uniósł nogę", etc. - to dlaczego, skoro nie została oddana do użytku można z niej korzystać, znajdować się na niej (teren nie oddany do użytku - potencjalnie niebezpieczny, nieogrodzony, niezabezpieczony)? Czy nie jest to teraz plac budowy - nieuprawnionym - wstęp wzbroniony? Albo coś jest oddane do użytkowania, jest bezpieczne, sprawdzone, zgodne z przepisami ... albo jest to plac budowy i nie powinni znajdować się tam ludzie, bo może to być niebezpieczne.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jojne skowronek 5 7 miesięcy temu

   ZDM-ie czy fragment czegoś tam , bo nie można nazwać tego ścieżką, przy skrzyżowaniu ul. Pułaskiej z Al. Wilanowską zostanie lub już został wyremontowany ?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bralczyl 4 7 miesięcy temu

   To wylotówka na Puławy zwana Puławską :-)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~al 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Ciekawi mnie czy ktoś odpowie za tą niekompetencję. Milionowa inwestycja zamknięta, stawianie i potem usuwanie tymczasowych znaków to kolejne koszty (przy okazji pewnie zniszczą nową nawierzchnię), a co najlepsze nikt tego nie naprawia i sytuacja jest zwyczajnie niebezpieczna.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Two 2 7 miesięcy temuocena: 73% 

   W głowie się nie mieści bezmyślność urzędników. Te bariery z bezpieczeństwem nie mają nic wspólnego, czemu nie można otworzyć ścieżki w miejscach, które nie budzą zastrzeżeń? Jakoś od wiosny urzędnikom nie przeszkadzało, że ścieżki nie zostały oficjalnie odebrane, dopiero kiedy pojawił się pozew sądowy w sprawie śmierci młodej dziewczyny dwa lata temu - nagle bezpieczeństwo rowerzystów im w głowie...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zet 1 7 miesięcy temuocena: 94% 

   Ciekawe czy pracownicy ZDM wstydzą się tego gdzie pracują, i czy ukrywają to przed znajomymi by z nich nie szydzili?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4148 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020