REKLAMAA1 ERYBY.PL 01.12.2020 - 13-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 października 2020, 09:51

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Dynamiczna sytuacja na rynku mieszkaniowym sprawia, że w ostatnim czasie bardzo dużo osób staje przed faktem urządzania domu lub mieszkania. Nowe lokum zawsze jest związane z szeregiem zmian i sporym stresem. Należy podjąć dużo ważnych decyzji oraz zdecydować o wielu elementach wystroju wnętrza, takim jak kolory ścian czy odpowiednie meble. Wybierając te rzeczy z rozwagą i pomyślunkiem możesz cieszyć się atrakcyjnym wnętrzem o sprzyjającej atmosferze. Na co zwrócić uwagę wybierając kolor ścian?

  Kolor ma znaczenie

  Kolory to coś co niektórzy mogą bagatelizować, jako mniej znaczący element wnętrza. Nieodpowiednio dobrany kolor może jednak popsuć cały efekt innych elementów, a dobrze dobrany podkreśli i dopełni całe wnętrze. Ponadto, kolory mają wpływ na atmosferę wnętrza oraz na samopoczucie osób w nich przebywających. Jasne i pozytywne kolory wzmogą pozytywne odczucia, natomiast te przygnębiające i bure skojarzą się z ponurymi i niezbyt ciekawymi rzeczami. Kolory posiadają różnorodne cechy, które odpowiednio wykorzystane mogą być wielką zaletą każdego wnętrza. Cechy i aspekty, które mają znaczenie przy dobieraniu koloru:

  • Nasycenie koloru (nasycone lub zgaszone),
  • Temperatura barwy(zimne lub ciepłe),
  • Odcień (ciemny lub jasny),
  • Zawartość bieli (bardziej lub mniej pastelowe),
  • Układ wnętrza,
  • Światło naturalne i sztuczne planowane w pomieszczeniu,
  • Meble, materiał z jakiego będą wykonane oraz ich kolor.

  Różne cechy kolorów

  Kolory mogą być jasne lub ciemne. Zimne lub ciepłe. Jaskrawe i nasycone lub  zgaszone i pastelowe. Wybierając odpowiednie cechy do danego wnętrza możesz osiągnąć zdumiewające efekty. Zestawienie właściwości danego koloru z odpowiednimi cechami wnętrza nabierze znaczenia w ostatecznym wyglądzie pokoju. Malowanie jest jedną z pierwszych rzeczy wykonywanych w domu. W momencie gdy wnętrze będzie skończone może być już za późno na zmianę koloru.

  Wielkość i układ pokoju

  Jak dobrać kolor ścian do typu pomieszczenia? Kolor ścian powinien być zawsze dobierany do konkretnego wnętrza, ale z myślą o całości mieszkania. Inne kolory będą pasować do dużego salonu, a inne do małej i przytulnej sypialni. Różne kolory będą miały różny efekt, zależnie od kształtu pomieszczenia. Każdą ścianę należy rozpatrzyć osobno, ale pamiętając o całości wnętrza. Znaczenie mają również materiały wykorzystane w przypadku podłogi, parapetów czy drzwi.

  Kolor i światło

  Znaczenie ma nawet coś takiego jak strona świata od której jest okno. Światło poranne i popołudniowe nadają wnętrzu inny efekt. Należy też wziąć pod uwagę barwę przewidywanego oświetlenia. Inne efekty uzyska się z połączenia ciepłych kolorów z białym zimnym światłem, a zupełnie inny z połączenia zimnych kolorów z zimnych światłem. Zależnie od wnętrza inny efekt będzie najlepszym rozwiązaniem.

  Meble

  Kolejnym aspektem jaki jest istotny są meble. Jak dobrać kolor ścian do mebli? Ciemna kanapa będzie dobrze współgrać zarówno z nasyconymi kolorami, jak również z pastelowymi różami bądź fioletami. Wybierając meble warto mieć w głowie planowane kolory ścian. W dużym otwartym wnętrzu dobrze się sprawdzą jasne kolory zestawione z ciemnym eleganckim narożnikiem rozkładanym. Natomiast w wnętrzu małym warto podkreślić jego przytulność stosując kolory chłodniejsze, ale nasycone, co pozwoli osiągnąć głęboki i przytulny charakter wnętrza. Wybierając meble warto zwrócić się do sprawdzonego producenta.

  Kolor do mebli? Czy meble do koloru?

  Pomimo tego, że tego typu decyzje i wybory nie są proste to są konieczne w celu osiągnięcia korzystnego i przyjaznego wnętrza. Kolory i meble warto wybierać jednocześnie, będąc świadomym ich wzajemnych relacji. Warto kierować się swoim przeczuciem i wybrać jeden element, który zostanie uznany za niezbędny w danym wnętrzu i do niego dobrać resztę. Niezależnie czy to będzie kolor ścian, kolor i rodzaj mebli czy rodzaj oświetlenia. Warto poradzić się osób zajmujących się zawodowo wystrojem wnętrz lub producenta mebli i na spokojnie przemyśleć wszystkie aspekty. Dobieranie mebli i kolorów wydaje się strasznie skomplikowane, ale w praktyce jest to świetna zabawa.

  Artykuł załadowany: 0.3365 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021