REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 listopada 2022, 13:46

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że na ich wizerunek w niemal identycznym stopniu co ich wygląd i ubranie, wpływa ich zapach. Takie osoby mają co najwyżej jedną, ulubioną markę perfum, której używają niezależnie od okazji i pory roku. Takie zachowanie można porównać do byłego szefa Apple — Steve’a Jobsa — który to od pewnego etapu życia zaczął obierać się wyłącznie w czarny golf i niebieskie jeansy. Większość z nas jednak tak nie robi i dostosowuje swój ubiór do okazji i pory roku. Tak samo należy robić z perfumami i dobierać je tak, aby pasowały do aktualnie panujących warunków. 

  Jeśli jesteś jedną z opisanych wcześniej osób i używasz jednego rodzaju perfum na każdą okazję, to ten artykuł jest zdecydowanie dla Ciebie. Opiszemy w nim bowiem, jakie rodzaje zapachów pasują do każdej z pór roku. 

  Jeśli natomiast masz wiedze o tym, że perfumy należy dobierać jak ubrania, to i tak zachęcamy cię do przeczytania tego artykułu. Jest spora szansa, że albo uporządkujesz swoją wiedzę, albo dowiesz się czegoś nowego. W nagrodę na końcu mamy dla ciebie kod rabatowy na perfumy w internetowym sklepie notino.

  Wiosna

  Wiosna to pora roku, w której przyroda budzi się do życia po trudnych, zimnych i ciemnych zimowych miesiącach. Wszystko się zieleni, a na drzewach pojawiają się kwiaty. Jest to czas na świeży start dla natury, dlatego i w perfumach dominujące nuty powinny być świeże i kwiatowe. 

  Kobietom polecamy więc perfumy, w których dominują lekkie i delikatne nuty, przywołujące skojarzenia do kwitnącego sadu, czy łąki ze świeżymi kwiatami. 

  Takie zapachy pasują również dla mężczyzn, ale tym, dla których taki rodzaj zapachu wydaje się zbyt kobiecy, proponujemy perfumy, w których oprócz świeżości pojawiają się też nuty leśne.

  Lato

  Lato to czas, w którym natura jest w pełni rozwinięta, panuje upał, a słońce wisi wysoko nad horyzontem. Ta pora roki kojarzy nam się z plażą, wypoczynkiem ze znajomymi na łonie przyrody, czasem urlopów, jedzenia lodów, wieczornych spacerów i innych przyjemnych aktywności. Lato to też okres, w którym dojrzewa najwięcej owoców, jagód czy kwiatów.

  Wato, aby te skojarzenia i cechy lata znalazły swoje odzwierciedlenie w profilu zapachowym Twoich perfum. W związku z tym kobietom proponujemy zapachy owocowe i słodkie.

  Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby i męskie perfumy miały w sobie te nuty, ale dobrze gdyby były one nieco cięższe i posiadały większą głębię. Dobrym i sprawdzonym pomysłem jest też postawienie na perfumy o cytrusowym zapachu. 

  Jesień

  Jesienią przyroda zwalnia i zaczyna przygotowywać się do zimy. Temperatura powietrza spada, słońce często ukrywa się za gęstą warstwą chmur, z których regularnie pada zimny deszcz. Jest to więc okres, w którym aktywność na świerzym powietrzu ogranicza się do nielicznych słonecznych dni, w których wiele osób lubi długie spacery po parkach i lasach mieniących się kolorami czerwonych i pomarańczowych liści. Przyroda zmienia też wtedy swój zapach. Znikają owocowe i kwiatowe nuty, a ich miejsce zastępują zapachy piżmowe, żywiczne czy drzewne.

  Mężczyznom łatwo jest znaleźć idealne perfumy na tę porę roku. Wspomniane wcześniej zapachy idealnie pasują do niemal każdego mężczyzny.

  Trudniejsze zadanie stoi przed kobietami. Im polecamy postawić na zapach drzewa sandałowego czy jaśminu, czyli zapachy, które jednocześnie kojarzą się z jesienią, ale jednocześnie są lekkie i kobiece.

  Zima

  Zima to okres, w którym perfumy mogą naprawdę pokazać swoją moc. W zimie skóra jest bardziej sucha, przez co perfumy nie mieszają się tak mocno z naturalnymi olejkami wydzielanymi przez skórę, dzięki czemu ich zapach jest bardziej wyraźny. Co więcej, w zimie częściej spędzamy czas wewnątrz pomieszczeń. 

  Zima jest też porą roku, w której najmocniej chcemy czuć się przytulnie. Jednym ze sposobów na to jest otoczenie się przyjemnymi zapachami kojarzącymi się z ciepłem. Zapachy te są identyczne dla mężczyzn i dla kobiet, a są nimi: kardamon, cynamon, drzewo sandałowe, wanilia czy cedr.

  Podsumowanie

  Rozumiemy, że posiadanie różnych butelek perfum na różne okazje nie należy do najtańszych. W związku z tym chcemy ci pomóc i mamy dla ciebie notino kod rabatowy, dzięki któremu będziesz w stanie mniejszym kosztem dostosować swój zapach do aktualnej pory roku.

   

  Artykuł załadowany: 0.5516 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023