REKLAMAA1-DAGRASSO--14-08----13-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 września 2020, 10:33

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Aranżacja salonu bywa wyzwaniem. Jest to pomieszczenie reprezentacyjne, w którym często przyjmuje się gości, a do tego spędza czas na relaksie. Oświetlenie jest jednym z tych elementów we wnętrzu, o który warto szczególnie zadbać. Dzięki temu wieczorami, dobrze dobrane lampy mogą pomóc w budowaniu kojącej atmosfery. Jak się za to zabrać?

  Nowoczesne lampy do salonu to bynajmniej - nie tylko nagie żarówki, umieszczone na końcu grubego przewodu. Do wnętrza można dobrać lampy osłonięte przy pomocy wysmakowanych kloszy, wykonanych ze szkła, materiałów tekstylnych, metalu, drewna a nawet materiałów niekonwencjonalnych, takich jak naturalny łupek. Takie właśnie modele można znaleźć w ofercie polskiej marki Gie El. Daje to nieograniczone możliwości aranżacyjne, a do tego umożliwia mariaż nowoczesnego designu z klasycznymi rozwiązaniami. W połączeniu oznacza to ponadczasowy szyk. 

  Funkcjonalne i piękne - nowoczesne lampy sufitowe

  Nowoczesne lampy sufitowe nie są zarezerwowane wyłącznie dla wnętrz hotelowych czy przestrzeni biznesowych lub widowiskowych. Piękna lampa o typowym kształcie może dopełnić całość aranżacji, a także przełamać ją, wprowadzając do niej nietypowy element. Dobierając konkretny model warto jednak kierować się warunkami, jakie oferuje dane wnętrze. 

  • Długie lampy wiszące: jeśli lampa zorientowana jest wertykalnie (czyli wydłuża się ku dołowi), nadaje się znakomicie do wypełnienia przestrzeni pod sufitem w mieszkaniach i domach o wyższym stropie. Przestrzeń ponad linią wzroku rzadko kiedy jest zagospodarowana, więc warto pozwolić, aby dobrana do niej lampa zachwycała niezwykłością formy. Przy wysokim stropie można także pokusić się o lampy w układzie kaskadowym lub składające się z kilku kloszy zawieszonych na różnej wysokości. 
    
  • Podłużne lampy wiszące: modele krótsze, ale o formie rozchodzącej się na boki (horyzontalnie) można wykorzystać do oświetlenia miejsc takich jak centralny punkt salonu lub stół jadalny. Dobrze też sprawdzają się w przypadku nieco niższych pomieszczeń. Warto pamiętać, że praktycznie każda lampa daje możliwość wybrania wysokości, na jakiej będzie podwieszona, poprzez regulację kabla. 
    
  • Spłaszczone lampy sufitowe: nowoczesne wnętrze można uzyskać wykorzystując do tego także modele lamp o nietypowym kształcie. Modele o spłaszczonej formie znakomicie nadają się do zamontowania tuż pod sufitem, a także znacznie niżej. Ich niewielkie wymiary oraz brak wiszących elementów sprawiają, że jest to opcja bardzo praktyczna, doskonała także do wykorzystania w mniej przestronnych miejscach. 
    
  • Lampy z przestrzennymi kloszami: wersja dla odważnych osób, poszukujących oryginalnych rozwiązań. Większe lampy, wykończone przy pomocy przestrzennego klosza to swojego rodzaju puszczenie oka w stronę formy tradycyjnych lamp. Żarówka nie musi być całkowicie osłonięta, a kształt klosza może dodatkowo rozpraszać światło i rzucać piękne cienie. Jest to opcja dla wnętrz nieco wyższych - doskonała do uzupełnienia minimalistycznego wystroju. 

  W walce z nudą w salonie i jadalni: lampy sufitowe nowoczesne

  Dostępne w ofercie marki Gie El lampy do salonu nowoczesne wnętrza uzupełniają nie tylko za sprawą oryginalnego projektu, ale również poprzez wykorzystanie materiałów zwykle nie utożsamianych z tego typu elementami. Nowatorskie podejście do projektowania mebli i akcesoriów, mocno inspirowanych specyfiką naturalnych surowców, jak kamień, pozwoliło na stworzenie znakomitej jakości lamp - które znajdą swoje miejsce w każdej przestrzeni. Produkty marki Gie El bazują także na grze tradycyjną formą - stąd też wykorzystanie takich materiałów, jak np. blacha pokryta warstwą rdzy, która naturalnie pokrywa metal pod wpływem oddziaływania warunków atmosferycznych. 

  Odwaga w aranżacji wnętrz zdecydowanie się opłaca. Nawet jeśli ceni się minimalizm i prostotę, nadal można ciekawie urozmaicić cały wystrój, wykorzystując do tego odpowiednie oświetlenie. Również i Twój salon może zyskać na świeżości - sięgnij po nowoczesne rozwiązania, które zbudują charakter całego wnętrza. 

  Artykuł załadowany: 0.2227 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020