REKLAMAA1-AUTO-WIMAR  01.12.2020 - 10.01.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 października 2020, 11:34

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Coraz szerzej mówi się o korzyściach, jakie niesie fotowoltaika dla domu. Polacy chętnie inwestują w ekologiczne i ekonomiczne źródła energii. Technologia ta stała się przystępna głównie dzięki programom wsparcia dla polskich gospodarstw domowych. Dofinansowanie do fotowoltaiki Słoneczny Dom to doskonały przykład, jak w prosty i szybki sposób wyposażyć swoje gospodarstwo domowe we własne źródło energii.

  Dofinansowanie do fotowoltaiki Słoneczny Dom – podstawowe informacje

  Dotacje do fotowoltaiki są jedną z przyczyn rozwoju OZE w naszym kraju. Technologia ta została uatrakcyjniona głównie dzięki opłacalnym programom dofinansowania w postaci pożyczek na preferencyjnych warunkach spłaty. W efekcie Polska przoduje wśród krajów UE w zakresie sumarycznej mocy instalacji fotowoltaicznych. Jednym z programów, z których aktualnie mogą korzystać Polacy, jest program „Słoneczny Dom”. Zapytaj o to dofinansowanie do fotowoltaiki na www.brewa.pl.

  Dofinansowanie fotowoltaiki przez program Słoneczny Dom jest adresowane do inwestorów prywatnych. Polskie gospodarstwa domowe mogą więc skorzystać z jednorazowej dotacji na bardzo atrakcyjnych zasadach. Uzyskana suma w całości pokrywać ma koszty inwestycji – instalacje fotowoltaiczne stają się więc nie tylko w zasięgu przysłowiowego Kowalskiego, ale także mogą być realizowane w sposób szybki i bezproblemowy.

  Fot. Szacowane oszczędności dzięki fotowoltaice (Brewa.pl)

  Jak działają dotacje do fotowoltaiki w programie Słoneczny Dom?

  Wszystko załatwimy z pozycji swojego komputera, bez wychodzenia z domu. Decyzja na dofinansowanie do fotowoltaiki udzielana jest w ciągu 24 h. Słoneczny Dom to program, który cechują jasne warunki i wygodna forma realizacji wsparcia. Po otrzymaniu zgody, środki przelewane są w 30 dni. Kredyt można rozłożyć maksymalnie na 60 miesięcy, przy czym spłata pierwszej raty za panele fotowoltaiczne może zostać przesunięta o 3 miesiące. Nie musimy dysponować wpłatą własną. Instalacja fotowoltaiczna w takich warunkach jest w zasięgu wielu gospodarstw domowych.

  Fot. Instalacja fotowoltaiczna z Brewa.pl

  Czy warto brać dofinansowanie do fotowoltaiki?

  Według brewa.pl nawet do 90% mogą obniżyć się rachunki za energię, jeśli zrezygnujemy z jej pobierania z sieci, a zdecydujemy się na instalacje fotowoltaiczne. Aktualnie czas spłaty dobrze zaprojektowanej instalacji to ok. 6 – 8 lat, po tym czasie gospodarstwo domowe zyskuje tanią i ekologiczną energię na długie lata.

  W dobie zmian polityki ekologicznej i energetycznej możliwe są wzrosty taryf, dotkną one również polskie gospodarstwa domowe. W takiej perspektywie ceniona jest niezależność i możliwość samodzielnego wyprodukowania energii na swoje potrzeby. Jest to także zasługa dla środowiska naturalnego – OZE, takie jak fotowoltaika właśnie, daje możliwość zmniejszenia emisji CO2. Jest zatem kilka powodów, dla których instalacje fotowoltaiczne stają się bardzo atrakcyjną alternatywą, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę dofinansowanie do fotowoltaiki w programach jak wyżej opisany Słoneczny Dom.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3383 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021