REKLAMAA1_FortSluzew_od-06-02-do-28-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  - To nie jest żadna poprawa bezpieczeństwa! To defekt demokracji! Grupa rowerzystów z odległych miejsc zafundowała nam kłopot! Tak mieszkańcy rejonu ulic Bartóka i Jastrzębowskiego mówili o planach rewolucji na tych ulicach. Burmistrz obiecał "szerokie konsultacje społeczne" już po nowym roku.

  Jeśli ktoś jeszcze na Ursynowie nie wiedział, że zwężanie ulic i wyznaczanie pasów rowerowych wzbudza wśród sąsiadów ogromne emocje, to po spotkaniu z mieszkańcami w Domu Kultury "Stokłosy" został pozbawiony złudzeń. Na konsultacjach zorganizowanych przez lokalne stowarzyszenie "Projekt Ursynów", mieszkańcy - a przyszli prawie wyłącznie krytycy zmian - bezlitośnie recenzowali koncepcje zaprezentowane przez dzielnicę.

  Przypomnijmy, zgodnie z projektem do Budżetu Partycypacyjnego na 2016 rok ("Bezpieczne przejścia dla pieszych i pasy rowerowe na wybranych ulicach Ursynowa" autorstwa Radosława Wałkuskiego, na który zagłosowało 2.891 osób) na Dereniowej, Cynamonowej, Jastrzębowskiego i Bartóka doszło lub ma dojść do zmian w organizacji ruchu. Główne założenia? Zwężenie ulic do jednego pasa ruchu w każdą stronę, rozdzielenie jezdni wysepkami i separatorami ruchu, wytyczenie pasów rowerowych oraz azyle dla pieszych na zebrach.

  Projekt dotyczący Bartóka zakłada też przesunięcie popularnego przejścia w inne miejsce. - To niszczy bezpieczeństwo dzieci z okolicznych szkół! - mówił Jan Rey, przedstawiciel mieszkańców ul. Symfonii.

  - Przejście przy sklepiku zostało wyznaczone tam, gdzie jest potrzebne. Teraz to przejście ma być przeniesione. Efekt będzie taki, że dzieci będą przechodzić w miejscu niedozwolonym - grzmiał mieszkaniec.

  Społeczość ul. Symfonii zgłosiła dzielnicy swoje własne pomysły na poprawę bezpieczeństwa pieszych na Bartóka. Chodzi m.in. o doświetlenie przejść a nawet dodanie nowych - na wysokości Wokalnej 2 oraz dojazdu do kompleksu sportowego, jak również o wyniesienie jezdni przed przejściami.

  - Nie chcemy tego projektu kasować, chcemy go ucywilizować - przekonywał Rey.

  Dużo gorsze zdanie na temat planów realizacji projektu mieli inni mieszkańcy. - To nie jest żadna poprawa bezpieczeństwa! Realizacja bez konsultacji z mieszkańcami, dla których te ulice to "kręgosłup komunikacyjny" to tak, jakbyśmy burmistrzowi wsadzili drut w kręgosłup! - argumentował Stanisław Werner, szef Rady Nadzorczej SMB "Stokłosy".

  Spółdzielnia wezwie burmistrza do przeprowadzenia szerokich konsultacji społecznych w sprawie zmian na Bartóka i Jastrzębowskiego. Burmistrz zadeklarował się jako umiarkowany zwolennik zwężania ulic. - Uczciwość nakazuje powiedzieć, że zwężenie wymusza ograniczenie prędkości poprawiając bezpieczeństwo - powiedział na początku wystąpienia.

  Na spotkanie przyszedł jednak z podjętą decyzją. Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje o tym, że takie konsultacje zostaną przeprowadzone już na początku przyszłego roku.

  - Zapraszam na spacer z projektantką zmian, który rozpocznie się 14 stycznia o godz. 12:00 na skrzyżowaniu Beli Bartóka z aleją KEN - mówił Robert Kempa.

  - Mnie interesuje rozwiązanie, które naprawdę poprawi bezpieczeństwo, choćby było droższe - przekonywał szef zarządu dzielnicy sugerując, że wzdłuż Bartóka może powstać ścieżka rowerowa. Po tej deklaracji emocje wśród uczestników spotkania wyraźnie opadły.

  Z dużym zainteresowaniem mieszkańcy obejrzeli filmiki oraz zdjęcia zaprezentowane i skomentowane przez strażaka st. asp. Leszka Borlika, zastępcę dowódcy ursynowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 17. Przedstawiciel straży narzekał na utrudnienia, które spowodowała zmiana organizacji ruchu na ul. Dereniowej i Cynamonowej.

  - Szerokość ulic, płynność ruchu to dla nas bardzo istotna sprawa. Każde przewężenie jest dla nas utrudnieniem. Tracimy po 2-3 minuty w dojeździe do akcji, bo nie mamy jak zawrócić, albo musimy wstrzymywać ruch. Na Cynamonowej nawet samochody osobowe na sygnale nie mogą wyminąć autobusu, nie mówiąc o tym, że jest to sytuacja stresująca dla kierowców, którzy nie wiedzą co mają robić - przekonywał Borlik.

  Przedstawiciele "Projektu Ursynów" oraz mieszkańcy dodawali, że na Jastrzębowskiego mieści się baza transportowa pogotowia ratunkowego, które najczęściej przejeżdża zarówno Bartóka jak i Jastrzębowskiego.

  Wiele gorzkich słów padło pod adresem procedury Budżetu Partycypacyjnego. - Powinno zostać wprowadzone głosowanie przeciwko projektom oraz współczynnik wagowy wspierający mieszkańców z okolicy, którego dotyczy projekt - postulował Jan Rey, otrzymując brawa.

  Stojącej za projektem zmian na obu ulicach idei Budżetu Partycypacyjnego próbowali bronić byli działacze "Naszego Ursynowa" oraz obecna radna tego ugrupowania.

  - To burmistrz Łukasz Ciołko z "Projektu Ursynów" oraz Maciej Antosiuk - też z PU - nadzorowali Budżet Partycypacyjny. Dlaczego te dwie osoby są teraz oburzone, skoro dopuściły projekt do fazy głosowania? - pytał radny Paweł Lenarczyk.

  Radna Ewa Cygańska dolewała oliwy do ognia. - Mamy powtórkę z rozrywki. Projekt Ursynów postanowił zaktywizować Państwa i dopiero po głosowaniu zastanawiać się co zrobić. A wszyscy z PU zasiadali w gronach związanych z Budżetem! - mówiła radna.

  - Proszę burmistrza, by ten projekt nie został wyrzucony do kosza. Mam nadzieję, że to spotkanie to konsultacje a nie chęć zablokowania idei Budżetu Partcyypacyjnego - apelował Piotr Skubiszewski, były radny.

  - Nas polityka nie interesuje! Bicie piany! - komentowali zezłoszczeni mieszkańcy, przeciwnicy pasów rowerowych i zwężenia ulic.

  - To co mogę obiecać: na pewno będziemy się starać, aby projekt w takiej formie nie został zrealizowany - mówił Kamil Orzeł, radny Projektu Ursynów, zbierając oklaski.

  - Nic bez mieszkańców. Możemy poprawić bezpieczeństwo w inny sposób - dodawał burmistrz Kempa i zapowiedział, że po styczniowym spacerze, w lutym, jeszcze przed feriami dzielnica zaprezentuje mieszkańcom kilka wersji nowych projektów poprawy bezpieczeństwa na Bartóka i Jastrzębowskiego.

  Jeszcze przed spotkaniem o komentarz do pomysłu jego organizacji poprosiliśmy Radosława Wałkuskiego, autora projektu zmian na ursynowskich ulicach. 

  - Dążenie przez "Projekt Ursynów" do zatrzymania projektu do budżetu partycypacyjnego jest bardzo szkodliwe i nieuczciwe. Przypomnijmy, że projekt do budżetu partycypacyjnego przeszedł weryfikację formalną a następnie został wybrany w powszechnym głosowaniu przez mieszkańców. Również konkretny projekt organizacji ruchu, który jest realizacją tego projektu został zatwierdzony przez inżyniera ruchu - mówi autor projektu.

  - Warto zwrócić uwagę, że okoliczni mieszkańcy już wcześniej apelowali o zmiany na ul. Bartoka, w szczególności zastosowanie uspokojenia ruchu i poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Z większością ich postulatów się zgadzam - dodaje Wałkuski.

  Szczegółowo o projektach zmian na Bartóka oraz Jastrzębowskiego piszemy w osobnym artykułach: tutaj i tutaj.

  ARTYKUŁY POWIĄZANE

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  143Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • Zbig28 143 ponad rok temuocena: 87% 

   Plany przebudowy tej ulicy i awantura z nimi związana to kolejny dowód na wady w oddawaniu głosów na projekty w ramach budżetu partycypacyjnego. Nie może być tak, aby korzystając z internetu głosowali na ściśle lokalne pomysły mieszkańcy odległych dzielnic. Jestem przekonany, że większość z tych, którzy oddali głos na ten bzdurny projekt, nawet nie wie gdzie jest opisywana ulica. To nie pierwszy przypadek, kiedy to śmierdzący "pasztet" będą musieli zjeść ci, którzy go nie zamawiali.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kwejku 142 ponad rok temuocena: 67% 

   A co na tym spotkaniu robił PiSowski burmistrz Pragi? Czemu pan z rady nadzorczej Stokłosów się z nim i panem Lenarczykiem obściskiwał? Może redakcjia się przyjrzy tej całej sytuacji? Skandaliczne milczenie oznacza że partycypujecie w procesie manipulacji lokalnej społeczności!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stokłos 141 ponad rok temuocena: 49% 

   Ludzie opamiętajcie się! KamilOrzeł to kłamca i populista! Będąc przewodniczącym zespołu ds Budżetu Partycypacyjnego wyciągał od projektodawców dane kontaktowe by ich spamować przed wyborami. Razem z Maciejem Antosiukiem weryfikował w zespole BP projekty do realizacji. Nawet do wyborów (jeszcze w IMU) szedł z programem zwężania ulic a teraz mami ludzi

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uważny 140 ponad rok temuocena: 44% 

   Robert Kempa(Platforma Obywatelska) i Kamil Orzeł (Projekt Ursynów) występują przeciwko Budżetowi Partycypacyjnemu i Hannie Gronkiewicz Waltz kryjąć tym samym niekompetencje wiceburmistrza Łukasza Ciołko i szefa komisji ds Budżetu Partycypacyjnego na Ursynowie Macieja Antosiuka? A to dobre. Tego jeszcze nie grali ;)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bezpartyjna 139 ponad rok temuocena: 100% 

   Jeśli strażak wypowiadał się oficjalnie jako przedstawiciel PSP i te rozwiązania są naprawdę takie złe to by znaczyło, że Warszawa istnieje tylko teoretycznie. Gdzie są urzędnicy? Co na to HGW i burmistrz Kempa?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 54 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 138 ponad rok temuocena: 26% 

   Czytając te komentarze jestem załamany poziomem intelektualnym mieszkańców mojej dzielnicy :/ Jedyne racjonalne argumenty przeciwników reogranizacji tych ulic i poprawy bezpieczeństwa to argumentum ad verecundiam i strata kilku miejsc parkingowych. Mam nadzieję, że w wyniku tej Waszej krótkowzroczności stymulowanej podszeptami populistów nikt przez Was życia ani zdrowia nie straci.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 51 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkańcy dzielnicy Ursynów 137 ponad rok temuocena: 96% 

   My mieszkańcy dzielnicy jesteśmy załamani Twoim poziomem intelektualnym. Ty musisz być Wałkuskim pod innym nickiem:)))

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 24 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 136 ponad rok temuocena: 78% 

   Bozon: przyjdź na następne spotkanie to porozmawiamy merytorycznie. Nie ma problemu. Poczytaj również inne wątki na HU i poszukaj m.in. moich argumentów a zrozumiesz że jedynymi którzy nie rozmawiają merytorycznie są rowerzyści - patrz artykuł Wałkuskiego "nie tak się umawialiśmy". Kto tu się na co umawia? Większość z nas którzy protestują przeciwko pasom rowerowym stoi murem za tym aby budować drogi rowerowe (dawniej ścieżki) z których mogą korzystać w szczególności DZIECI jak również jesteśmy za uspokajaniem ruchu ale nie za cenę czegoś co powoduje konflikty i utrudnienia. Podam Ci przykład ulicy Dereniowej - popatrz ilu rowerzystów jeździ pasami a ile dalej chodnikiem? 1 osoba (ta sama) jeździ pasami rowerowymi reszta woli jechać chodnikiem bo chodniki tutaj mają po 4m szerokości i nikt problemu rowerzystom nie robi. Dodatkowo dla Twojej wiadomości urząd wydał kasę na projekt drogi (ścieżki) rowerowej, który w lutym 2015 został zatwierdzony przez inżyniera ruchu, a co zrobił?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 39 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 135 ponad rok temuocena: 80% 

   Wydali kasę na ponoć tańsze rozwiązanie które de facto wychodzi drożej niż to co było w planach! Ja nie mam zamiaru się dokładać ze swoich podatków na głupotę i krótkowzroczność ludzi którzy nawet nie mieszkają na Ursynowie (patrz Wałkuski). Piszesz że słuchamy populistów, zapytam jakich? Jak na razie życie i zdrowie mogą stracić ludzie którzy mieszkają w blokach do których utrudniony jest dojazd ppoż. lub Ci którzy nie znając przepisów ruchu drogowego jadą pasami rowerowymi...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 35 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 134 ponad rok temuocena: 13% 

   Właśnie o tym mówiłem. To co piszesz jest idealnym wyrazem tego, że nie macie żadnych merytorycznych argumentów, a co gorsza macie poważne luki w znajomości przepisów polskiego prawa :(

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~elfw 133 ponad rok temuocena: 95% 

   A Pan stosuje argumentum ad personam, po prostu obrażając oponentów. To ja też napiszę, że zwolennicy projektu są jacyś dziwni, bo bezpieczne przejście przez ulicę przekracza ich możliwości.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 132 ponad rok temuocena: 100% 

   Bozon masz jakieś argumenty czy jak Lolek durnia z siebie robisz?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arnuch 131 ponad rok temuocena: 100% 

   Straż pożarna nie ma jak dojechać suuuuper bezpiecznie. Ale ty tego i tak nie pojmiesz bo masz klapki fanatyzmu na oczach rowerowy fetyszysto.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 130 ponad rok temuocena: 23% 

   Wasza głupota naprawdę robi wrażenie :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 129 ponad rok temuocena: 82% 

   Na pewno nie większe niż Twoja...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 128 ponad rok temuocena: 14% 

   Tym komentarzem po raz kolejny udowniłeś, że mam rację :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 127 ponad rok temuocena: 100% 

   Bozon: żyj dalej w tym przekonaniu na tej swojej Białejmęce...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 126 ponad rok temuocena: 68% 

   Rowerzyści mam pomysł: wybudujcie gdzieś sobie osiedle na obrzeżach Warszawy i tam postawcie zakazy wjazdu samochodem. Mieszkanie będzie mógł kupić tylko "prawdziwy" rowerzysta. Żadnego motłochu i plebsu poruszającego się samochodem.Pilnujcie tego jak oka w głowie aby Ci wszyscy niewdzięczni kierowcy nie zakłócali waszego spokoju. Dodatkowo zamiast chodników i ulic pobudujcie drogi rowerowe i tam sobie mieszkajcie/żyjcie/pracujcie. Z pewnością powodzeniem będzie się cieszył serwis rowerowy...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 69 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 125 ponad rok temuocena: 33% 

   Argumenty z najwyższej intelektualnej półki :) Czyżbyś adamm był członkiem projektu ursynów? :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 29 58 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkańcy dzielnicy Ursynów 124 ponad rok temuocena: 100% 

   Argumenty z najwyższej intelektualnej półki. Czyżbyś był Bozon Wałkuskim pod innym nickiem?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 123 ponad rok temuocena: 65% 

   Bozon: nie jestem i nie będę. I widzę że nie zrozumiałeś żartu...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 44 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 122 ponad rok temuocena: 13% 

   Dla mnie bezpieczeństwo pieszych i polityczna gra populistów, która niszczy narzędzie partycypacji obywatelskiej nie jest tematem dla żartów.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 121 ponad rok temuocena: 95% 

   Czyli Wałkuski vel bozon w końcu się udziela... zacznij człowieku myśleć o innych a nie widzisz tylko koniec swojego nosa. Jak zaczniesz poprawiać bezpieczeństwo pieszych to pogadamy bo jak na razie po chociażby Dereniowej bezpieczniej przejść się nie da.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 120 ponad rok temuocena: 96% 

   ~ bozon Nie było zadnej partycypacji obywatelskiej, panie Bozon (Wałkuski?) Tylko wrzutka za plecami mieszkańców, i desant społeczniaków z Zielonego Mazowsza.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 119 ponad rok temuocena: 20% 

   Sekta orła gra na rozbicie i obrzydzenie ludziom budżetu obywatelskiego, ale uprzedzam Was drodzy populiści, tak łatwo Wam nie pójdzie z Ursynowem :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 118 ponad rok temuocena: 75% 

   ~ bozon Dokładnie, pedalarze, z Ursynowem nie pójdzie wam tak łatwo

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 117 ponad rok temuocena: 30% 

   "Pedalarze" to jest właśnie ten wysublimowany język tej naszej "inteligencji" białostoccko-lubelskiej. Gratuleejszyn.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 116 ponad rok temuocena: 67% 

   Bozon: twój wpis jasno świadczy że masz kompleks że nie jesteś z Warszawy... co Ci winny Białystok i Lubelszczyzna? Jakbyś był Warszawiakiem to byś tych durnot nie pisał.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 115 ponad rok temuocena: 22% 

   ~ adamm jesteś strasznie marnym psychologiem :) Urodziłem się w Warszawie i mieszkam tu całe życie, a przy okazji uważałem w szkole, więc wiem, że poprawny zapis to - "warszawiakiem", nie Warszawiakiem - ale Ty i Twoi idole, czyli Kami Orzeł i Łukasz Ciołko możecie o tym nie wiedzieć, skoro mieszkacie tutaj od 2-3 lat :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 114 ponad rok temuocena: 88% 

   Bozon: oj chłopie ty naprawdę myślisz że my tu wszyscy jesteśmy jacyś polityczni. Grubo się mylisz. A co do ortografii którą tak skrupulatnie sprawdzasz to wychodzi po raz kolejny z ciebie małomiasteczkowość (nie zapomnij o przecinku który pominąłem i może coś jeszcze). Bym zapomniał: 2-3 lata pfffffff oj dziecko dziecko...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mętna Waoda 113 ponad rok temuocena: 29% 

   Droga redakcjo, czyżby cenzura. Dlaczego mój komentarz został umieszczony tylko w częsci

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 58 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • qwertyy 112 ponad rok temuocena: 90% 

   pamiętaj mętna wodo, ostatniego drina zagryzaj zawsze kartą sim;)) ale że tak już w piątek o 13?? zazdrość;))

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marta 111 ponad rok temuocena: 38% 

   Nie wiem po co tyle hałasu. Na Jastrzębowskiego i tak jest teraz tylko 1 pas bo na 2 stoją zaparkowane samochody. :) Mam wrażenie, że niektórzy co tu piszą rzadko zapuszczają się w tą okolicę.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 65 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 110 ponad rok temuocena: 68% 

   Marta: po zmianach gdzie zaparkujesz auto? Nikomu nie przeszkadza że auta stoją tam gdzie nie powinny. Chodzi o to że nie bedziesz już miała możliwości zostawienia tam auta...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 63 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lubelska brać 109 ponad rok temuocena: 37% 

   To prawda, Projekt Ursynów jest z Lublina :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 28 47 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 108 ponad rok temuocena: 26% 

   Tylko część, reszta jest z Białegostoku :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stokłos 107 ponad rok temuocena: 28% 

   @adamm Parkujące nielegalnie samochody zdecydowanie przeszkadzają. Zmniejszają bezpieczeństwo pieszych przechodzących przez jezdnię

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 106 ponad rok temuocena: 83% 

   Stokłos: ok. Jeżeli Tobie jako mieszkańcowi danej ulicy przeszkadzają parkujące tam auta - spoko postawcie B-36+T-24 i dzwońcie na SM niech ściagają auta.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seba 105 ponad rok temuocena: 72% 

   Kiedy i gdzie następne zebranie, aby oprotestować te durnoty Wałkuskiego? I co Wałkuski powie na słowa strażaka ? Odwal Ty się wreszcie człowieku od naszych ulic. W domu przedpokój sobie zwęź i scieżki rowerowe porób, a nie ludzi uszczęsliwiasz na siłę. Już rozwaliłeś dwie ulice, starczy tych szaleństw.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 73 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~elfw 104 ponad rok temuocena: 70% 

   Właściwie jeżeli służba taka jak straż pożarna nie aprobuje zmian, powinno to kończyć dyskusję i skutkować wycofaniem projektu. Nie rozumiem o czym mają być dalsze konsultacje, czy na przykład dwóch studentów na rowerach ma w tej sprawie przegłosować jednego strażaka?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 48 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 103 ponad rok temuocena: 26% 

   Jeden strażak to nie służba, poza tym jeśli taka rzecz jak zaopiniowanie projektu przez odpowiednie SŁUŻBY nie została dopilnowana to spada to na konto urzędników, a także burmistrza Kempy (PO) nadzorującego inwestycje i wiceburmistrza Łukasza Ciołki (projekt ursynow), który nadzoruje budżet partycypacyjny.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 102 ponad rok temuocena: 86% 

   Wałkuski z Nawrockim to nie cały Ursynów idąc tym tokiem rozumowania. Poczytaj przepisy a nie tylko prawo o ruchu drogowym to pogadamy bo zielonego pojęcia nie masz o czym mówisz.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 101 ponad rok temuocena: 14% 

   Dobrze, że Ty masz zielone pojęcie o czym mówisz :D

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 100 ponad rok temuocena: 86% 

   Bozon: akurat mam ale na pewno ty wiesz lepiej spoko jakoś przeżyję.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wyborcy 99 ponad rok temuocena: 51% 

   Sieradz, rozliczymy Cię za tą koalicję z PU. Żeby burmistrz Kempa musiał nadstawiać za tych manipulantów z PU głowę? Jak to możliwe, że daliście jakimś dzieciom zajmować się poważnymi sprawami? Czy nie widzisz jak ci gówniarze manipulują i sprowadzają PO na dno? Przez takie gierki tracimy my wszyscy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 48 47 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mętna Woda 98 ponad rok temuocena: 59% 

   PO na Ursynowie schodzi na psy. Na sesji próbuje udowodnić, że Przewodnicząca Rady - TJO nie została odwołana, 12

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 51 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xyz 97 ponad rok temuocena: 81% 

   Własnym oczom nie wierzę - czy faktycznie Stefanie projekt ten pochłonął już 1,4mln? - zamiast szacowanych przez urzędników w fazie akceptacji projektów 752tyś? Jak dla mnie to cholerna nieudolność lub niegospodarność. Za każde z osobna - Zarząd powinien polecieć i teraz już rozumiem ich obecnosć na tym spotkaniu - bo wygląda na to, że zdają sobie z tego sprawę i oprotestowują własne działania i decyzje. Taczki w dłoń i wywieź SZKODNIKÓW - wróciła nieudolność i niegospodarność za którą poprzednio polecieli. Jak widać ludzie (z PO) się nie zmieniają...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 58 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 96 ponad rok temuocena: 83% 

   Zacytowałem (dosłownie) wczorajszą deklarację burmistrza Kępy. Wyraźnie powiedział - 1.4 mln. - póki co.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 39 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~elfw 95 ponad rok temuocena: 71% 

   Drodzy zwolennicy projektu, chyba czas przyznać, że chcieliście dobrze, a wyszło jak zwykle. Miało być bezpiecznie, a przedstawiciel straży pożarnej twierdzi że zrobiło się całkiem odwrotnie. Mam nadzieję, że jest on dla was autorytetem w dziedzinie bezpieczeństwa, o którym tak dużo i chętnie piszecie. Czy może jednak uważacie, że na bezpieczeństwie znacie się lepiej od strażaków? :)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 65 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 94 ponad rok temuocena: 78% 

   Przeczytaj wypowiedź fanatyka poniżej: strażak jest żenujący. Wszyscy są żenujący :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 57 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lolek 93 ponad rok temuocena: 32% 

   Gdyby strażacy budowali miasta, tto tworzyliby wydzielone pasy tylko dla siebie. To samo z kierowcami pogotowia, policji i dostawców pizzy. Miasta trzeba budować z zachowaniem kompromisu - dla wszystkich. I w tym kierunku idzie projekt zmian zaproponowany przez Wałkuskiego - zmieniane ulice są już nie tylko dla samochodów, ale również dla pieszych i rowerzystów.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 48 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~elfw 92 ponad rok temuocena: 69% 

   @Lolek: ale po co rozmywać temat na dostawców pizzy, pytanie jest takie, kto lepiej zna się na bezpieczeństwie: odpowiedzialne za to służby czy grupa ludzi, których głównym osiągnięciem w życiu jest jazda na rowerze.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 35 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 91 ponad rok temuocena: 92% 

   Lolek: mam pomysł - zamieszkaj w miejscu gdzie Wałkuski odciął/utrudnił dojazd służb ratowniczych takich jak straż pożarna. Następnie podpal sobie chałupę i czekaj na ich przyjazd... zacznij myśleć perspektywicznie a nie jak gówniarz który widzi tylko koniec swojego nosa (dotyczy to 99,9% rowerzystów!)!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 47 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lolek 90 ponad rok temuocena: 12% 

   adamm - nie jeżdżę rowerem :-), ale jestem pieszym i kierowcą

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 89 ponad rok temuocena: 89% 

   Lolek: a ja jeżdżę rowerem z dzieckiem i na pasy rowerowe nie wyjadę. A jeżeli uważasz że na Cynamonowej lub Dereniowej jest bezpieczniej po przebudowie to się grubo mylisz.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • dv24 88 ponad rok temuocena: 63% 

   ~Lolek &Co Nie fikajcie strażakom. Jeśli tylko choć raz wóz bojowy jadący do rzeczywistego pożaru będzie miał problem na ul. Cynamonowej czy ul. Dereniowej, to pójdzie odpowiedni wniosek do Komendy Wojewódzkiej (stołecznej) i wszystkie zbędne przeszkody będą rozpirzone na koszt dzielnicy. To są służby ratownicze. A jeśli ktoś nie rozumie kategorii 'zarządzanie kryzysowe', to niech sobie poczyta jakie w tym obszarze są uprawnienia. HGW już kilka razy musiała się ugiąć - po zalaniu budowanej wówczas stacji metra na Powiślu czy w przypadku tunelu w rejonie Wybrzeża Kościuszkowskiego. Tak jak HGW ze swoimi wytycznymi rowerowymi ma nas gdzieś, także w tym samym miejscu mają rowerzystów służby ratownicze.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xyz 87 ponad rok temuocena: 57% 

   PO i PU osiągnęło mistrzostw w robieniu ludziom wody z mózgu. Kempa z Orłem w iście Goebbelsowskim stylu konfliktują mieszkańców, bo najłatwiej jest tak wyciąć konkurencję oraz później prosto rządzić bandą ogłupiałych baranów. Jest mi smutno, bo poziom ogłupienia osiągnął taki szczyt, że nawet mieszkańcy nie widzą, że Panowie najpierw pośrednio są twórcami jakiejś koncepcji, a następnie ją sami oprotestowują. A już przemądrzała mina Antosiuka, który wygląda jakby wszelkie rozumy zjadł bezcenna. Popracuj człowieku nad mimiką !

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 65 49 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • dv24 86 ponad rok temuocena: 72% 

   inwektywy, oceny, a może jakieś argumenty merytoryczne?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 38 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 85 ponad rok temuocena: 34% 

   To nie są inwektywy panie Bogusławie, niestety to co opisuje xyz to szczera prawda. Pan niestety panie Bogusławie nie jest lepszy od swoich młodszych kolegów w robieniu ludziom wody z mózgu. Dalej będzie pan brnął w te kłamstwa, że projekt ursynów nie ma nic wspólnego z budżetem partycypacyjnym? Czy odszczeka pan i grzecznie przeprosi?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~artkry 84 ponad rok temuocena: 80% 

   Relacja nie obejmuje najbardziej skandalicznej informacji na spotkaniu, która wzburzyła mieszkańców i była szeroko komentowana również po jego zakończeniu - otóż realizację projektu (na który głosowali ludzie) oszacowano na 752 tys. zł - tymczasem zgodnie ze słowami Burmistrza już pochłonął ok. 1,2 miliona i to jeszcze bez przebudowy Bartoka i Jastrzębowskiego!!! Kto za to wszystko płaci? To idzie z naszych, publicznych pieniędzy które powinny być przeznaczone np. na rozbudowę szkół. To jedno wielkie OSZUSTWO. Jak realizacja przekracza założony budżet to należy zrezygnować z dalszych etapów projektu, albo autor projektu z BP niech sam dokłada różnicę. Zarząd Ursynowa powinien odpowiedzieć za tą skandaliczne przekroczenie budżetu. Wstydźcie się!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 69 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 83 ponad rok temuocena: 85% 

   Małe sprostowanie - pochłonął już (wg. Kempy) 1.4 mln.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 81 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xyz 82 ponad rok temuocena: 49% 

   a może urzędnik, który to szacował i akceptował niech dopłaci - gdzie odpowiedzialność urzędu i burmistrza ??

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 49 51 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lolek 81 ponad rok temuocena: 44% 

   Koszt projektu szacował urząd dzielnicy pod nadzorem gwiazdorów lokalnej sceny politycznej Kempy i Ciołko. Zatem różnicę niech dopłacają urzędnicy, którzy niedoszacowali projekt - ich podpisy na pewno znajdują się pod jakimiś dokumentami.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 46 59 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 80 ponad rok temuocena: 77% 

   Lolek: projekt szacował Wałkuski jako projektodawca...wiec jak mówisz niech dopłaci... ale sam z własnych pieniędzy bo z moich ja się nie zgadzam.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 58 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 79 ponad rok temuocena: 98% 

   Artkry: 1,4 miliona bez bartoka, jastrzebowskiego i połowy DERENIOWEJ!!! A burmistrz dalej brnie w dokończenie tego odcinka chociaż połowa Dereniowej kosztowała 700.000pln!!! Reasumując dokończą Dereniowa i już 2,1miliona zamiast 700.000...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 59 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 78 ponad rok temuocena: 31% 

   Wałkuski ma płacić za to, że Urząd źle mu podpowiedział na ile ma wycenić projekt, który zgłasza??? Co się z Wami dzieje ludzie. Przeczytajcie najpierw o co chodzi w budżecie partycypacyjnym, dowiedzcie się jak wygląda praktyka a później dzielcie się ze światem swoimi opiniami. Zwykły mieszkaniec składający projekt, nie ma wiedzy ani narzędzi, żeby oszacować ile projekt może kosztować. I tu właśnie pojawia się rola urzędników - więc jeśli już ktokolwiek ma odpowiadać, za to że projekt okazał się w rzeczywistości droższy niż na papierze to w pierwszej kolejności urzędnicy dzielnicy Ursynów oraz ich zwierzchnicy, czyli odpowiedzialny za inwestycje burmistrz Robert Kempa oraz odpowiedzialny za nadzór nad budżetem partycypacyjnym - Łukasz Ciołko.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 77 ponad rok temuocena: 83% 

   Bozon: jeżeli Wałkuski nie ma wiedzy ile kosztuje pas rowerowy i ile droga rowerowa to się chyba z księżyca urwałeś. Ja rozumiem że projekt zgłasza człowiek który chce postawić sobie ławkę pod blokiem to może nie znać kosztów realizacji ale nie on. Nie wiem czy wiesz ale projekt nie może przekroczyć 10% kwoty budżetu przyznanego na dzielnicę. Kwota zbliżona? Zbieg okoliczności?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 30 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 76 ponad rok temuocena: 87% 

   Bozon: zapomniałem dopisać - tak ma zapłacić bo ja się nie zgadzam aby moje podatki były przeznaczone na cele które nie służą dobru ogółu a do tego został stworzony BP.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 33 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 75 ponad rok temuocena: 20% 

   Trudno mi wejść na taki durny poziom dyskusji, wybacz adamm

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 74 ponad rok temuocena: 14% 

   Jedynie tępota adwersarzy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 73 ponad rok temuocena: 86% 

   Bozon: już ci pisaliśmy aby dyskutować trzeba mieć argumenty a tobie ich brakuje

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~facepalm 72 ponad rok temuocena: 78% 

   pasy rowerowe są super, ale nie kosztem ulic, jeśli dzielnica ma się rozwijać. Jak będziecie zwężali ulice za kilka lat znowu będzie trzeba wydawać pieniądze żeby je poszerzać. Trasy rowerowe powinny być obok, oddzielone pasem zieleni od chodnika. Ursynwó nie jest amsterdamem z tysiącem kanałów żebyśmy wypychali ludzi z samochodów. Zamiast wąskich ulic tak jak oni mamy szerokie, to komu przychodzi do głowy żeby je zwężać??

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 71 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marta 71 ponad rok temuocena: 100% 

   Ursynów Północny lepiej niech się już nie rozwija. :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ali 70 ponad rok temuocena: 71% 

   Zwerzanie ulic do jednego pasa to jakis chory pomysł a szczególnie na Dereniowej tam już tworzą się korki a co będzie jak spadnie śnieg.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 55 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zbyszek 69 ponad rok temuocena: 74% 

   Nie mam nic przeciwko rowerom. Trzeba opracować i zrealizować sieć ścieżek rowerowych, spójną i ciągłą. Ale żeby zamykać i zwężać przelotowe ulice? Przeprazzam, ale to jest bez sensu. Poprawić bezpieczeństwo pieszych przez doświetlenie przejść, ewentualnie wprowadzenie garbów w okolicy szkół, poprawę widoczności poboczy przed przejściami, zatoki przystankowe. I jeszcze zmniejszenie ilości miejsc parkingowych i obniżenie ich bezpieczeństwa. Dlaczego autorzy projektu tak nas nie lubią?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 53 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lolek 68 ponad rok temuocena: 33% 

   Żenada. Wielokrotna żenada. Żenujące są przyjezdne młokosy z PU, które bez żadnego zażenowania wciskają ludowi głupoty. Żenujący jest Orzeł, który usiłuje zbijać swój prawicowy kapitał polityczny na lepperiadzie. Wreszcie żenujący jest Kempa, który to wszystko toleruje. Żenujący są też okoliczni mieszkańcy (jeśli to oni byli na spotkaniu, a nie aktywiści PU), że mając okazję poprawy jakości dróg w swojej okolicy (bezpieczeństwo, zieleń, infrastruktura rowerowa), protestują, bo potrzebują autostrady, choć samochodów na tych ulicach tyle, co kot napłakał. Żenujący jest też strażak, który protestuje przeciwko ucywilizowaniu dwóch ulic, a jakoś nie słychać, aby walczył tak zażarcie o przejezdność dziesiątków kompletnie poblokowanych samochodami uliczek osiedlowych na całym Ursynowie, w tym również w okolicy Bartoka i Jastrzębowskiego.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 60 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 67 ponad rok temuocena: 75% 

   No widzisz -wszyscy naokoło są żenujący. Tylko wy -pedałowi Mesjasze, niesiecie kaganek światłości ursynowskiej , niewdzięcznej ciemnocie :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 63 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~elfw 66 ponad rok temuocena: 78% 

   Ja tych ludzi nie znam, natomiast wskażę pewne sprzeczności: jeżeli samochodów na tych ulicach prawie nie ma (z czym się nie zgadzam), to słaby jest argument bezpieczeństwa, bo przy małym ruchu łatwo przejść przez ulicę. Jeżeli problemem są poblokowane uliczki (z czym się zgadzam), to dlaczego mam chwalić projekt, którego jednym ze skutków ma być zmniejszenie legalnych miejsc parkingowych przy większej ulicy, czyli jeszcze więcej samochodów w uliczkach osiedla. Poza tym demagogia: jeżeli strażak krytykuje jedno i milczy o drugim, to wcale nie znaczy że to pierwsze jest w porządku.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 58 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lolek 65 ponad rok temuocena: 27% 

   elfw - argument bezpieczeństwa jest jak najbardziej zasadny na zbyt szerokich ulicach z niewielkim ruchem, pusta ulica (a nawet dwa pasy w jednym kierunku) zachęca do rozpędzenia się i wówczas jest niebezpiecznie dla pieszych. W takiej sytuacji nie musi być duży ruch, wystarczy jeden wariat za kierownicą.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 51 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~elfw 64 ponad rok temuocena: 75% 

   Jak już sprowadzamy rzecz do skrajności, dlaczego "wariat" ma akurat rozjechać pieszego na przejściu, a nie rowerzystę jadącego wymalowanym pasem? Wariat może też wpaść na chodnik, na przystanek autobusowy. Jest to bardziej prawdopodobne przy zwężonej jezdni. Owszem, obawiamy się wariatów. Dlatego są światła, progi zwalniające. Natomiast czym innym jest zwężanie całych kilometrów ulic.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 47 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kiki 63 ponad rok temuocena: 75% 

   Lolek, na siłę chcesz bronić racji projektodawców. Wypowiedź pana strażaka była merytoryczna i jak najbardziej zasadna, zwłaszcza, że przy przebudowie tego typu ulic, nikt nie konsultował z nimi tej przebudowy (akurat nie ma takiego wymogu), a szkoda. Czasami warto mądrego posłuchać, niż z głupim brnąć dalej. Jeśli dla Ciebie byli "żenujący" mieszkańcy, to kim Ty jesteś? Każdy z łatwością odpowie sobie na to pytanie. I jeszcze jedno zawsze na ulicę może wybiec pieszy, ale powinno to być piętnowane, że robi to na własną odpowiedzialność, a nie że kierowca ma być jasnowidzem i czaić się swoim samochodem, że mu pieszy wtargnie i nie ma tu żadnej zasady, czy jest droga szeroka, czy wąska.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 49 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bolek 62 ponad rok temuocena: 91% 

   Proponuję zakazać sprzedaży noży w sklepach. W takiej sytuacji wystarczy jeden wariat, żeby kogoś pochlastać na ulicy, nawet nie musi być na niej duży ruch.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 39 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • dv24 61 ponad rok temuocena: 92% 

   tylko ten ~Lolek - jedyny sprawiedliwy, hurrrraaaaaa!!!!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 36 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 60 ponad rok temuocena: 94% 

   Lolek: byłeś na spotkaniu i słyszałeś co mówił strażak? Nie byłeś bo byś tych bzdur nie pisał chyba że po prostu lubisz robić z siebie durnia. Dla Twojej i innych wiadomości - straż pożarna rozpoczęła omawianie tematu od osiedlowych zakorkowanych uliczek pozostawianych samochodami aby zwrócić uwagę na problem jaki ich spotyka w codziennej pracy. Na finał pokazali dopiero jak autem OSOBOWYM na SYGNALE nie są w stanie przejechać taką Cynamonową. Nie wspominając o zjeździe z Dereniowej a wręcz jego braku w osiedle przez nową wysepkę...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 45 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 59 ponad rok temuocena: 15% 

   Lolek ma rację, cała ta sytuacja jest żenująca :/ Tak samo jak poziom wypowiedzi młodych ludzi z projektu ursynów. Wypowiedź strażaka należy wziąć pod uwagę, z poprawką, że była to jego prywatna opinia, a nie oficjalne stanowisko straży pożarnej. Jeśli jest takie oficjalne stanowisko, które sugeruje jakieś konkretne poprawki/rozwiązania to powinny zostać wziętę pod uwagę przy reorganizacji tych ulic.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 44 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 58 ponad rok temuocena: 96% 

   Bozon: to dlaczego urząd dzielnicy podczas uzgadniania projektu nie poprosi o taką opinie? Oprócz tego że nie ma obowiązku to może wyjść z inicjatywą... jednocześnie dlaczego uważasz że nie jest to stanowisko straży pożarnej? Musisz to mieć na piśmie?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 46 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 57 ponad rok temuocena: 6% 

   @adamm nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pierwsze pytanie. Nie wiem czy taki jest wymóg formalno-prawny, ale na pewno taka opinia byłaby cenna. Mogę domniemywać, że dlatego mogło to zostać niedopilnowane, bo urzędem dzielnicy kierują tak niekompetentne osoby jak Łukasz Ciołko. Co do Twojego drugiego pytania, to dlatego tego nie wiem, że nie jest to zaznaczone w tekście, który komentuje. PS w naszym zbiurokratyzowanym państwie niestety takie rzeczy muszą być na piśmie, żaden urzędnik nie podejmie decyzji w oparciu o słowa strażaka na spotkaniu jakieś marginalnej, populistycznej grupki :/

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 56 ponad rok temuocena: 96% 

   Bozon: psp opiniuje budynki itp do dróg nie ma nic chyba że są to drogi ppoż to muszą spełnić ich wymagania. Jak na razie promienie skrętu dla wszystkich ulic były zachowane zgodnie z przepisami a na chwilę obecną już tak nie jest... wszyscy rowerzyści powołują się tylko na zasady organizacji ruchu a żaden z nich nie ma prawdopodobnie uprawnień budowlanych bo wiedziałby że drogi muszą spełniać warunki techniczne dotyczące dróg publicznych jak i wymienione powyżej dla dróg ppoż. Nie wspominam o trójkątach widoczności na zjazdach...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 24 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • qwertyy 55 ponad rok temuocena: 93% 

   "..młodych ludzi z projektu ursynów..." Chyba chciałeś bozon powiedzieć "z Projektu Ursynów", jeśli już, panie czepialski;))

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 54 ponad rok temuocena: 27% 

   @qwertyy intencjonalnie tak napisałem, bo nie mam szacunku do kłamców i populistów z projektu ursynów.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zaraz Zaraz 53 ponad rok temuocena: 51% 

   Czy ja dobrze rozumiem, Projekt Ursynów przepuścił w BP te wszystkie projekty zwężania ursynowskich ulic a teraz wzywa do oprotestowania swojej własnej decyzji? Czy ktoś tu robi sobie żarty z mieszkańców Ursynowa?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 61 59 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jacek 52 ponad rok temuocena: 31% 

   Tak właśnie tak tak. Mało tego, wszyscy z Projekt Ursynów szli do wyborów z ramienia IMU z hasłem na ustach,że zwężą te ulice. A teraz są przeciw. Czemu? Żeby zbić kapitał na ciemnogrodzie

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 27 61 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kiki 51 ponad rok temuocena: 63% 

   Na polityczne rozliczenie przyjdzie pewnie czas w czasie wyborów, a teraz jest realny problem pt. projekty, które z Ursynowa chcę zrobić zaścianki.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 47 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • dv24 50 ponad rok temuocena: 73% 

   Źle rozumiesz. PU jako stowarzyszenie nie miał nic wspólnego z BP i tymi projektami. A że poszczególne osoby może nawet zmieniły zdanie - zdarza się. Ostatecznie 'rodzinni" radni Lenarczykowie i b. radny i b. wiceburmistrz p. Skubiszewski też ostatnio zmienili poglądy i opuścili opozycyjne stowarzyszenie którym współkierowali. Życie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 47 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 49 ponad rok temuocena: 15% 

   @Kiki nie lubię tego argumentu, ale serio pojedź na zachód i zobacz jakie tam są dopiero zaścianki! :D

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 45 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 48 ponad rok temuocena: 23% 

   @dv24 - panie Bogusławie Lasocki jak pan możesz tak ordynarnie kłamać??? PU jako stowarzyszenie nic nie miało wspólnego z BP i tymi projektami??? Wiceburmistrz dzielnicy nadzorujący budżet partycypacyjny - Łukasz Ciołko - jest jednocześnie wiceprezesem zarządu PU, a sekretarzem zarządu PU, jest Maciej Antosiuk, który był przewodniczącym dzielnicowego zespołu ds BP, kiedy ten projekt został wybrany do realizacji!!!! Przestańcie z ludzi robić idiotów!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 47 ponad rok temuocena: 98% 

   Bozon: a jak inaczej nazwiesz trwonienie pieniędzy dla wąskiej grupy osób zamiast ogółu? Mowa o pasach rowerowych i drogach rowerowych zlokalizowanych poza jezdnią. Dodatkowo jeśli porównujesz rozwiązania z innych krajów to porównaj na zasadzie wielkość danego miasta do wielkości Ursynowa jako dzielnicy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 52 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • qwertyy 46 ponad rok temuocena: 100% 

   Oczywiście bozon. Miło poznać kolejnego światowca na forum. Przecież wiadomo, że na całym zachodzie ulice są jednopasmowe, o szerokości 3 metrów, z trawnikami między jezdniami o szerokości 4,5 metra. A rowerzysta jedzie między autobusem (który ma ze 2,5 metra szerokości) a zaparkowanymi samochodami. Wszyscy naciskani przez jadąca za nimi straż pożarną czy karetkę na sygnale. No bajka po prostu, raj upragniony.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 40 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 45 ponad rok temuocena: 0% 

   @qwertyy zaznaczyłem pisząc "nie lubię" tego argumentu, że zachód, zaścianki i tak dalej to nie jest merytoryczna rozmowa. Tak samo jak twoja argumentacja ad absurdum też nie jest zbyt mądra, ale pewnie jesteś dumny z siebie, że błysnąłeś inteligentnym żartem :D Wybacz, ale daruje sobie rozmowę na tym poziomie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 44 ponad rok temuocena: 100% 

   Qwertyy: Bozon to Wałkuski wiec nie ma co podejmować polemiki. Wszedł trollowac nic więcej - żadnych argumentów gość nie ma tylko widzi że "przemeblowanie" to sobie najwyżej w domu zrobi więc zaczyna się rzucać:)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • qwertyy 43 ponad rok temuocena: 100% 

   Ależ dlaczego ad absurdum? Przecież non stop tu Radku czytam o Paryżu, Berlinie, Sztokholmie. Chętnie się doksztalce. I moze wymienię doświadczenia, bo może ja też mam jakieś?;) Ot tak zagajam tylko, bo co jakiś rowerzysta z zielonego mazowsza tu się wypowiada, to gdzie on nie był i czego nie widział. No to pogadamy o tym, co widzieliśmy...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 42 ponad rok temuocena: 100% 

   Qwertyy: podczas tej rozmowy co najwyżej doświadczysz wspaniałego monologu P. Radka który Ci przedstawi cudowną wizję Ursynowa w której nawet Twoja Babcia lat 87 śmiga rowerem po rowerostradzie a ulice zostały zamienione w zieleńce:) bo tak widział gdzieś tam i to jest takie zajefajne:) nie bedziesz na pewno żałował tych zmian bo Twój dojazd do pracy wydłuży się tylko nieznacznie - o jakieś 1,5 godziny z samego rana bo najbliższy autobus będzie na ulicy puławskiej. Ale zaraz przecież mamy metro bym zapomniał - wsiądziesz jak na ursusie w skmke przy 3-4 pociągu. Ale pamiętaj - bedziesz szczęśliwy Buahahaha:)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kiki 41 ponad rok temuocena: 100% 

   Bozon, dla Twojej informacji zjechałam już całą Europę, część Afryki, Stany PN i Kanadę, więc proszę nie pouczaj mnie o zaściankowości, bo najwyraźniej nie wiesz, o czy mówisz/piszesz ...mitomanie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • qwertyy 40 ponad rok temuocena: 100% 

   Adamm, eee tam rowerostrady. Moja babcia miała sen. Widziała deptak.. Wspominała coś o KENie..;)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 39 ponad rok temuocena: 11% 

   Nie ma sensu z Wami dyskutować na takim poziomie, więcej pożytku dla Ursynowa będzie jak dywan wytrzepię na święta.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 38 ponad rok temuocena: 100% 

   ~ bozon Wytrzep też co innego, może ochłoniesz

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 37 ponad rok temuocena: 22% 

   Niesmaczna jesteś bando homofobów z pupu :P

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 36 ponad rok temuocena: 80% 

   Bozon: to idź trzep i przy okazji wymaluj sobie pasy rowerowe z kuchni do salonu...dyskutować to można z kimś kto ma jakiekolwiek argumenty a Tobie ich brak

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 35 ponad rok temuocena: 22% 

   Czuję się pokonany. Ilość prostackich populizmów, które przyjmujesz z dobrodziejstwem inwentarza i używasz jako argumentów jest porażająca. Well done Kamil.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jarzębina 34 ponad rok temuocena: 56% 

   Zastanawiam się panie Kempa ile jeszcze da się pan tym dzieciom z Projektu Ursynów wodzić za nos? Lenarczyk ma całkowitą rację. Jakim prawem protestuje Ciołko i Antosiuk skoro to Oni są odpowiedzialni za obecny wygląd tego projektu?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 62 48 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek 33 ponad rok temuocena: 56% 

   'To co mogę obiecać: na pewno będziemy się starać, aby projekt w takiej formie nie został zrealizowany - mówił Kamil Orzeł, radny Projektu Ursynów, zbierając oklaski.' Ludzie. To On i jego najbliżsi współpracownicy jak Maciej Antosiuk puścili wielkiego, śmierdzącego bąka, każą Wam to wąchać i obiecują dbać o czyste powietrze. Myślcie trochę

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 63 49 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kiki 32 ponad rok temuocena: 64% 

   Nie wiem, być może, ale to nie zmienia faktu, aby mieszkańcy, którym chce się pogorszyć infrastrukturę mieli siedzieć cicho. Polityka jak widać toczy się swoim kołem, jest obrzydliwa, ale to realni mieszkańcy dostają po tyłku przez takie projekty. Dla mnie jest winny ten, który złożył ten projekt, owszem również ci, którzy go przepuścili, tylko o ile wiem, tak zostały zaprogramowane procedury, że podobno nie mogli go odrzucić.... . W każdym razie warto się teraz temu przeciwstawić, a na pewno wszyscy będziemy "bardziej douczeni" w tym temacie przy kolejnych wyborach samorządowych.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 41 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maciek 31 ponad rok temuocena: 97% 

   To po co nam urzędnicy? Za rok Wałkuski złoży projekt aby zamienić KEN na deptak i co wtedy? I kto tu dał d...py?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 38 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 30 ponad rok temuocena: 16% 

   @kiki masz rację, mieszkańcy nie powinni siedzieć cicho, powinni interesować się swoją okolicą i walczyć o swoje prawa. Przypomnę Ci tylko, że projekt został wybrany przez - mieszkańców - w głosowaniu w budżecie partycypacyjnym, czyli takim ogólnodostępnym narzędziu obywatelskim, które umożliwiało każdemu złożyć jakikolwiek projekt. Prośba do Ciebie - możesz napisać skąd wiesz, że "ci, którzy go przepuścili, tylko o ile wiem, tak zostały zaprogramowane procedury, że podobno nie mogli go odrzucić.... . " ??? Ktoś nieźle Cię zrobił w balona :/ A właśnie niestety w tym sedno sprawy, że tacy ludzie jak Antosiuk czy Orzeł wykorzystują ludzką niewiedzę. Nawet jeśli rzeczywiście tak jest jak napisałaś (chociaż to nie jest prawda), że nie mogli go odrzucić - to mogli przynajmniej podnieść larum w odpowiednim czasie, czyli np. rok temu, zwłaszcza, że wiedzą o założeniach projektu od jakiś 2 lat...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 29 ponad rok temuocena: 33% 

   @Maciek urzędnicy mogą weryfikować negatywnie złożone projekty, z czego skrzętnie korzystają. W ostatniej edycji jeśli dobrze pamiętam ponad 70 projektów zostało uwalonych.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 28 ponad rok temuocena: 98% 

   Bozon: ale mieszkańcy protestowali już na samym początku ale rządzący mieli to głęboko w d... dopiero jak ludzie ruszyli Stryjeńskich a teraz budzą się po cynamonowej i Dereniowej to urząd zaczyna słuchać. Dodatkowo na budżet głosował nie tylko ursynow

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 39 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • qwertyy 27 ponad rok temuocena: 88% 

   Bozon, idąc Twoim tropem myślenia. Przypomnę Ci, że naród wybrał PIS. No to skąd i dlaczego te KODy, blokowanie sejmu, TK? No wytłumacz nam pls. skąd te wszystkie protesty przeciwko kaczorowi? Przecież PISowcy zostali wybrani w demokratycznych wyborach, czyli, jak to ładnie nazwałeś, takim ogólnodostępnym narzędziu, które chyba umożliwia każdemu zagłosować, prawda?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 22 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 26 ponad rok temuocena: 0% 

   @adamm w jaki sposób protestowali na początku? To raz, a dwa, Ursynów, nie ursynów. @qwertyy ale o czym Ty do mnie piszesz? :) Mam Ci tłumaczyć na czym polega polska rzeczywistość polityczna? PiS wygrał w demokratycznych wyborach, kończy dzieło psucia TK, które rozpoczęło PO, a KOD i reszta protestuje, bo chce z powrotem do korytka. Ja nie uważam, że nie można protestować, mało tego namawiam do protestów i aktywności obywatelskiej - podkreśliłem jedynie, że projekt został wybrany w ramach demokratycznego narzędzia, to nie jest żaden spisek lobby rowerowego. To jest decyzja mieszkańców, co prawda małej liczby mieszkańców, ale to już zupełnie osobny temat.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stokłos 25 ponad rok temuocena: 6% 

   @qwerty idąc twoim tropem - PIS rządzi, czy Ci się to podoba, czy nie i ma przywilej i obowiązek rządzić. Analogicznie realizacja projektu jest obowiązkiem zarządu dzielnicy, czy Ci się to podoba, czy nie

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 24 ponad rok temuocena: 100% 

   Stokłos: OK ale do kwoty wpisanej do BP lub zbliżonej a nie takiej która przekroczy budżet 3 krotnie!!! Projekt kosztował już 1,4mln zamiast 700.000 a nawet 50% nie zostało zrealizowane. Poza tym projekt zakładał realizację w 2016 - nie zrobili to dlaczego maja to robić w 2017??

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • qwertyy 23 ponad rok temuocena: 100% 

   Stokłosa, wytłumacz mi te protesty pod sejmem teraz. To czy ja mieszkając tu od ponad 37 już lat mogę protestować przeciw BP, czy mam kłaść uszy po sobie padajac na kolana przed geniuszem wizjonerstwa naszego ursynowskiego Mesjasza! A wyroki BP są niepodważalne?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 22 ponad rok temuocena: 100% 

   Bozon vel Wałkuski: literówki się czepiasz? Kolejny merytoryczny argument? Zachęcasz do protestów i aktywności - no to ją masz...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kiki 21 ponad rok temuocena: 82% 

   Bozon, przecież dobrze wiesz, że politycy zamieścili sobie alibi w tzw. strategii rozwoju Warszawy z 2009 r. ...., tak więc Ursynów jest tylko częścią tej całej "układanki"!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 20 ponad rok temuocena: 25% 

   Za dużo filmów się naoglądaliscie moi kochani intelektualiści z pupu :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anna 19 ponad rok temuocena: 32% 

   Głosowałam na ten projekt. Zupełnie nie rozumiem, o co chodzi ludziom. Przecież ten projekt ma poprawić bezpieczeństwo. Oczywiście można poprawić niektóre rzeczy, ale powinien zostać zrealizowany. Jestem wdzięczna Panom Lenarczykowi i Skubiszewskiemu za konstruktywne wypowiedzi. Najłatwiej być przeciw.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 78 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~facepalm 18 ponad rok temuocena: 75% 

   poprawi bezpieczeństwo? To takie piękne słowo... Będzie bezpieczniej bo będzie wąsko? Najbezpieczniej to by było jakby w ogóle zlikwidować ruch kołowy i wszędzie chodzić na piechotę. Trzeba umieć wyważyć bezpieczeństwo, komfort i przepustowość.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 66 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kiki 17 ponad rok temuocena: 74% 

   Pani Anno, wcale nie jest najłatwiej być przeciw, tylko za tym przeciw stoi masa argumentów. Gdzieś przeczytałam trafny komentarz, może w ogóle zrobić tylko jeden pas ruchu z ruchem ...wahadłowym. Nie mogę się nadziwić, jak można nie mieć wyobraźni, aby zwężać ulice, kiedyś tak perspektywicznie zaplanowane i wykonane.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 48 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 16 ponad rok temuocena: 11% 

   @facepalm, jakbyś wysiadł czasem z auta i przeszedł się po Cynamonową to zrozumiałbyś o czym pisze pani Anna :) @Kiki w Polsce nie da się aktywizować ludzi za czymś, jedyne co wychodzi to przeciwko. Czytając to co piszesz widać, że nie masz za bardzo pojęcia jak był planowany ruch na Ursynowie :/

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 48 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 15 ponad rok temuocena: 92% 

   Anna: nikt nie podważa tego czy ten projekt popierasz czy nie. Problem polega na tym że on niewiele zmienia w kwestii bezpieczeństwa pieszych... A co do Panów Lenarczyka i Skubiszewskiego - spotkanie nie było od tego aby wytykać kto za co odpowiada bo to akurat wszyscy wiedzą ale po to aby dyskutować o bublu jaki funduje garstka rowerzystow. Przez takich jak oni nie mogli wypowiedzieć się mieszkańcy!!! Jeżeli mają ochotę pokazać jacy to oni są wspaniali to niech sami zajmą się tym tematem albo niech nie przychodzą i nie przeszkadzają.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 22 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kiki 14 ponad rok temuocena: 70% 

   Bozon, nie mam "pojęcia jak był planowany ruch na Ursynowie? ... być może, ale doskonale wiem, jak się w tym ruchu poruszać!, zresztą od długich lat, więc kiepski tu przywołałeś argument. Fakt, nigdy nie bawiłam się w politykę, którą się po prostu ..brzydzę!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jan 13 ponad rok temuocena: 49% 

   Polityczna hucpa PU. Żenada.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 59 62 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kiki 12 ponad rok temuocena: 77% 

   jakoś bawią mnie te ataki na polityczne przesłanki, ..być może to i prawda, co nie zmienia faktu, że ten projekt zawężania ulic jest ciężarem dla wielu mieszkańców, tym bardziej, że zamachnęli się nie tylko na ulice lokalne, ale chcieli też ruszyć ulicę główną, jaką jest Stryjeńskich.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 47 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 11 ponad rok temuocena: 26% 

   Nie być może tylko taka jest prawda. Ciołko i Antosiuk sami weryfikowali projekt Wałkuskiego, sami go dopuścili do głosowania, a teraz próbują manipulować niedoinformowanymi ludźmi. A po drugie to nikt się na nic nie zamachnął. Złożyli projekt jaki uważali za słuszny, każdy miał do tego prawo.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 10 ponad rok temuocena: 100% 

   Bozon: ale wszyscy to wiedzą

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 37 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 9 ponad rok temuocena: 5% 

   Czytając te komentarze wydaje mi się jednak, że nie wszyscy. Populiści z projektu ursynów rzucili się na to forum i wciskają ludziom kit, a pan Bogusław za te ordynarne kłamstwa dostanie pstryczka w nos jak go spotkam na swojej drodze.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 8 ponad rok temuocena: 95% 

   Panie Wałkuski nerwy puszczają bo projekt padnie?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 7 ponad rok temuocena: 100% 

   ~bozon Nie jestem p. Bogusław, ale czy też mógłbym prosić o prztyczka, panie Wałkuski? Tylko ze mną nie pójdzie tak łatwo, jak z Bogusławem :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • qwertyy 6 ponad rok temuocena: 100% 

   Pan Bogusław dostanie od bozona prztyczka w nos:)))) Wiesz co Bozon, tylko nie zapomnij się też poskarżyć mamie;)) kuźwa, facet, hahahahaha, co za gość, made my day;))))

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 5 ponad rok temuocena: 100% 

   Bozon: weź kolegów - wiesz w grupie siła:) No i pomogą przytrzymać jakbyś sam nie dał rady:) ale żeby było wiesz tak poważnej to chociaż odkręć dodatkowe kółka od rowerka i wyjmij kijek którym Cię rodzice prowadzą:) buehehe dobry jesteś gościu:)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 4 ponad rok temuocena: 23% 

   Drodzy harcerze z projektu pupu. Dementuje te Wasze rewelacje, nie jestem Radosławem Wałkuskim.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 3 ponad rok temuocena: 73% 

   Bozon: kimkolwiek byś nie był to i tak jesteś śmieszno żałosny

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bozon 2 ponad rok temuocena: 20% 

   Chyba całą dobę myślałeś nad opowiedzią kochany intelektualisto z projektó pupu :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aa 1 ponad rok temuocena: 71% 

   Za klasykiem kiedys mielismy durnia za prezydenta,a teraz mamy ... za burmistrza i spolecznikow ciemniakow, wielbicieli rowerow,, Walkuski, Skubisz. i Lenarczyki leczcie sie na nogi bo na reszte jest za pozno

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 73 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1015 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018