REKLAMAA1 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 kwietnia 2021, 14:02

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Okulary i soczewki kontaktowe pozwalają skorygować wiele wad wzroku, jednak nie eliminują ich na stałe. W dodatku ich użytkowanie bywa męczące i mało komfortowe. Osobom, które marzą o trwałym pozbyciu się problemów z widzeniem, z pomocą przychodzi laserowa korekcja wzroku. Jak działa ten zabieg?

  Laserowa korekcja wzroku – dla kogo?

  Zabieg laserowej korekcji wzroku jest bezpieczny, jednak pacjent musi spełniać kilka kryteriów dotyczących stanu zdrowia i wieku. Przede wszystkim nie koryguje się laserowo wzroku osobom, które nie ukończyły 20. roku życia. Jest to spowodowane prostym faktem, że wada wzroku musi się najpierw ustabilizować, aby leczenie przyniosło oczekiwane efekty. Laserową korekcję krótkowzroczności, nadwzroczności czy astygmatyzmu wykonuje się zwykle do 55. roku życia, jednak nie jest to sztywna granica. Zabieg jest natomiast niewskazany dla osób chorujących na jaskrę lub zaćmę oraz dla tych, których wzrok uległ znacznemu pogorszeniu w ciągu kilku miesięcy. Przed zabiegiem zdyskwalifikują nas także zapalne choroby oczu, zaburzenia siatkówki, choroby autoimmunologiczne oraz posiadanie rozrusznika serca. Mamy karmiące piersią, będą musiały odłożyć zabieg.

  Laserowa korekcja wzroku – jak przebiega?

  Do zabiegu laserowej korekcji wzroku nie potrzeba narkozy – odbywa się on w znieczuleniu miejscowym, które pacjent przyjmuje w kroplach do oczu. Dzięki temu procedura jest całkowicie bezbolesna, a pacjent ma stały kontakt z lekarzem. Specjalna podkładka i rozwórki zabezpieczają głowę przed zbędnymi ruchami oraz powieki przed mruganiem. W razie przypadkowego ruchu gałki ocznej nie mamy się czego obawiać – w takiej sytuacji laser natychmiast przerywa pracę, aby nie doszło do niepożądanego cięcia. Dzięki nowoczesnej technologii laserowa korekcja wzroku jest bezpieczna i niezwykle precyzyjna. Zwykle trwa kilkanaście, do dwudziestu minut, a już po godzinie pacjent może wrócić do domu.

  Przez tydzień od zabiegu nie powinniśmy przemęczać oczu, dlatego warto wziąć zwolnienie z pracy, zwłaszcza jeśli używamy w niej komputera. Przez kolejne dwa tygodnie należy powstrzymać się przed malowaniem oczu, kąpielami w basenie i słonej wodzie.

  Laserowa korekcja wzroku – jaką metodą?

  Metod laserowej korekcji wzroku jest dużo, a ich dobór powienien zależeć od konkretnej wady wzroku, budowy oka oraz potrzeb konkretnego pacjenta. Najbardziej powszechne jest zastosowanie lasera femtosekundowego, dzięki któremu zabieg jest niezwykle bezpieczny i przewidywalny. Ta metoda zapewnia szybkie gojenie, zmniejsza ryzyko zapaleń i wystąpienia syndromu suchego oka.

  Trudno mówić o najlepszej metodzie laserowej korekcji wzroku, ponieważ powinna być ona optymalnie dobrana pod konkretną osobę i wadę wzroku. Na szczęście wybór jest tak duży, że w zasadzie można mówić o szyciu metody leczenia na miarę. Lekarz w badaniu kwalifikacyjnym weźmie m.in. pod uwagę nie tylko rodzaj wady, budowę oka, stan zdrowia czy wiek pacjenta, ale również to, czy ma głęboko osadzone gałki oczne oraz czy uprawia sporty narażające na częste urazy oczu.

  Artykuł powstał we współpracy z https://blikpol.pl/laserowa-korekcja-wzroku

  Artykuł załadowany: 0.3581 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021