REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 kwietnia 2019, 14:51

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Garnki indukcyjne to niezbędne wyposażenie każdej kuchni, w której dysponujemy płytą indukcyjną. Główną cechą tego typu naczyń jest specjalny materiał, z którego są produkowane, czyli metal ferromagnetyczny przyciągający magnes. W dalszej części artykułu wyjaśniamy, jak działają garnki indukcyjne oraz na jakie parametry należy zwrócić uwagę decydując się na ich zakup.

  Na czym polega działanie garnków indukcyjnych?

  Działanie płyty indukcyjnej polega na wykorzystaniu energii, która wytwarzana jest przez pole magnetyczne, które gromadzi się w dnach tego typu naczyń. Do ich produkcji wykorzystywany jest metal jakim jest ferromagnetyk, który można namagnesować. Dzięki niemu garnek indukcyjny wyczuwalny jest przez pole magnetyczne płyty grzewczej. W momencie zetknięcia się obu powierzchni, pole grzewcze nagrzewa się. Zwykły garnek bez ferromagnetycznego dna nie zostanie wykryty przez płytę indukcyjną.

  Jeśli chcemy sprawdzić czy dno garnka jest w całości wykonane z materiału ferromagnetycznego wystarczy przyłożyć do niego zwykły magnes, który powinien go przyciągnąć. Garnki indukcyjne są specjalnie oznaczone. Na ich dnie znajdziemy symbol zwojnicy, który jest informacją dla nas, że będą wykrywane przez indukcję.

  Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając garnki do indukcji?

  Rodzaj garnka 

  Na rynku naczyń indukcyjnych dostępne są m.in. patelnie, rondle, garnki do makaronu i mleka.

  Odpowiednie dno garnka

  Garnek, który będzie używany na płycie indukcyjnej musi wykazywać właściwości ferromagnetyczne. Dzięki temu płyta będzie w stanie wykryć naczynie na swojej powierzchni i zadziałać. Do gotowania na indukcji polecane są garnki o optymalnej grubości dna 5-10 mm, składające się z jednej lub wielu warstw (najlepsze naczynia składają się z podstawy złożonej 3-6 warstw). Im garnek indukcyjny posiada grubsze dno, tym lepsze posiada właściwości. Powinno być ono idealnie płaskie, dzięki czemu będzie dobrze przylegać do płyty indukcyjnej.

  Rozmiar i kształt garnka

  Jeśli płyta indukcyjna, którą dysponujemy posiada pole grzewcze, średnica garnka musi być mniejsza lub podobnej wielkości. W przeciwnym wypadku, naczynie może zostać niewykryte przez kuchenkę. Problem ten znika jeśli posiadamy kuchenkę indukcyjną z sensorami znajdującymi się na całej jej powierzchni. Wtedy to bez względu, gdzie postawimy naczynie, płyta je "wyczuje". Warto wyposażyć swoją kuchnię w garnki indukcyjne o maksymalnie uproszczonym kształcie, o różnych rozmiarach i średnicach.

  Uchwyty i pokrywka

  Dobrej jakości garnki indukcyjne wyposażone są antypoślizgowe rączki i nienagrzewające się uchwyty, dzięki czemu mogą być bezpiecznie zdejmowane z powierzchni płyty. Przydatne okażą się również przykrywki, dopasowane do rozmiaru garnków, posiadające otwór odprowadzający parę wodną. Tego rodzaju elementy produkowane są z żaroodpornego szkła lub stali nierdzewnej o wysokiej trwałości. Sama pokrywka powinna nakładać się na garnek, a nie wystawać poza jego obwód. W ten sposób unikniemy skapywania pary na zewnątrz naczynia i zabrudzenia płyty. Wybierając garnki indukcyjne postawmy na pokrywki szklane, przez które będziemy widzieć gotujące się potrawy.

  Możliwość mycia w zmywarce

  Część garnków dedykowanych do używania na płycie indukcyjnej można myć w zmywarce, inne zaś jedynie ręcznie. Informację o tym czy naczynie nadaje się do mycia w urządzeniu znajdziemy w formie symbolu na jego dnie lub w instrukcji opisu produktu.

  Przystosowanie do użytku na innego rodzaju kuchenkach

  Garnki indukcyjne to często naczynia uniwersalne, które mogą być używane również na kuchenkach gazowych i elektrycznych, co warto wcześniej sprawdzić.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4112 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020