Zamknij

Jak dzielimy materiały ścierne i dlaczego to takie ważne?

14:40, 05.06.2018 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 14:43, 05.06.2018
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Jak w każdej branży – również w budowlanej i spawalniczej odnajdziemy sporo różnych podziałów, systematyk, i klasyfikacji. Dziś skupimy się na podziale materiałów ściernych, które przecież stanowią bardzo ważne ogniwo, bez którego niemożliwe byłoby na przykład wygładzenie metalowej blachy czy drewnianej deski.

Zapewne każdy z nas miał w swoich dłoniach papier ścierny – najprostszy i chyba najbardziej rozpowszechniony materiał ścierny na świecie. Wiemy, jak działa, jak się nim posługiwać i do jakich materiałów go używać. Co jednak w momencie, gdy zaczniemy pytać o inne materiały? Mniej znane i przez to niełatwe do zaklasyfikowania? Przecież nikt z nas na co dzień nie pamięta, jak przedstawia się podział materiałów ściernych.

Dziś jednak sobie to przypomnimy i zastanowimy się, dlaczego jest to aż tak ważne.

1. Jak dzielą się materiały ścierne?

Głównym podziałem, z jakim będziemy mieli tutaj do czynienia, jest podział materiałów na te pochodzenia naturalnego oraz te, które wytworzył człowiek (syntetyczne). Wszystkie z nich wykorzystywane są w dzisiejszej branży budowlanej, jednak nie wszystkie służą do tego samego. Zanim jednak przejdziemy do dalszych informacji, zapoznajmy się z podziałem.

Materiały naturalne – występujące w przyrodzie to:

- diament,

- korund,

- kwarc,

- krzemień,

- oraz szmergiel.

Materiały ścierne dla Twojego biznesu znajdziesz na: https://ekod.com.pl/oferta/materialy-scierne/

Materiały syntetyczne zaś, a więc te wytworzone przez człowieka, to:

- elektrokorund,

- diament syntetyczny,

- azotek boru,

- karborund,

- oraz węglik boru.

2. Dlaczego podziały materiałów są ważne?

Dzięki podziałom materiałów – nie tylko na naturalne czy syntetyczne – ale również na miękkie i twarde możemy uniknąć błędów przy dobieraniu rodzaju ziarna do powierzchni, którą chcemy oszlifować. Bardzo ważne jest, żeby odpowiednio dopasować typ ziarna do tejże powierzchni, by jej nie zniszczyć, nie zarysować czy nawet przedziurawić.

Warto zapamiętać główną zasadę szlifowania: twarde powierzchnie należy ścierać miękkimi ziarnami, natomiast miękkie powierzchnie – twardymi.

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%