REKLAMAA1 SanGiovanni 01.12.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 października 2021, 08:12 komentarzy 2
  Festiwal Komedii Stolica 2020 w DOK Ursynów

  Festiwal Komedii Stolica 2020 w DOK Ursynów (SK)

  Końcówka tygodnia na Ursynowie szykuje się w iście komediowym stylu. Już w czwartek w Dzielnicowym Ośrodku Kultury "Ursynów" rusza Festiwal Komedii "Stolica". W ciągu czterech dni widzów czeka prawdziwy maraton śmiechu, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie.

  Na scenie ośrodka przy ul. Kajakowej wystąpią komedianci z całej Polski. Podczas 4. edycji Festiwalu Komedii "Stolica" solidną dawkę śmiechu aplikować będą zarówno znani, jak i stawiający pierwsze kroki w świecie komedii artyści.

  - Chcemy dać młodym kabaretom możliwość zaprezentowania się, wypłynięcia na sceniczne wody. Mają możliwość spotkania się z profesjonalistami, podejrzenia ich. Niewiele osób jest w stanie wymienić nowe kabarety i nasza w tym rola - ośrodków kultury - by wspomagać amatorskie grupy, tworzyć im okazje do pokazania się - mówi dyrektorka DOK "Ursynów" Beata Rusinowska.

  Taka też była idea Przeglądu Kabaretów "Stolica" PKS - niegdyś największego i najbardziej znanego przeglądu kabaretowego w Polsce - którego kontynuacją jest właśnie Festiwal Komedii "Stolica". Chociaż idea pozostaje niezmieniona, tak sam festiwal oferuje znacznie więcej niż tylko przegląd kabaretów.

  - Rozszerzyliśmy nieco formułę. Pojawiły się warsztaty, stand-up, spektakle komediowe, piosenka satyryczna czy improwizacja - mówi Rusinowska.

  Każdy śmiać się może

  Osoby, które same są zainteresowane rozpoczęciem swojej przygody z komedią, mogą wziąć udział w warsztatach komediowych prowadzonych przez stand-uperów Pawła Reszelę i Alexa Niebrzegowskiego. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych.

  - Specjalnie dla nich wystąpi grupa Po Omacku, która w zabawny stara się dotrzeć do dzieci z kulturą, przekazać im ją. Oczywiście tę wysoką, przez wielkie "K" - zauważa dyrektora DOK Ursynów.

  Natomiast na najbardziej wybrednych widzów czeka "Poligon Kabaretowy" - będący jednocześnie podsumowaniem całego Festiwalu - wystąpią jedni z najlepszych artystów kabaretowych w Polsce, czyli Antoni Gorgoń Grucha, grupa Czołówka Piekła oraz Kabaret Kałasznikof.

  Festiwal Komedii "Stolica" w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy Kajakowej 12b rozpocznie się 21 października i potrwa do 24 października. Na część występów wstęp jest płatny - od 5 do 15 zł. Bilety można kupić na miejscu w sekretariacie DOK "Ursynów" lub na stronie internetowej biletyna.pl. Na występy bezpłatne ze względów sanitarnych obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc pod numerem 22 125 56 02.

  Program 4. Festiwalu Komedii "Stolica":

  Czwartek, 21 października 2021 r.

  • godz. 20:30 - Teatr komedii: Sceny z życia - Kompania Teatralna Mamro (wstęp bezpłatny)

  Piątek, 22 października 2021 r.

  • godz. 19:00 - Wieczór ze stand-upem OPEN-MIC + Kuba Dąbrowski - występ laureata z 2020 r.; poprowadzi Paweł Reszela (wstęp: 5 zł)

  Sobota, 23 października 2021 r.

  • godz. 11:00 - Poranek dla dzieci - spektakl grupy Po Omacku (wstęp bezpłatny)
  • godz. 12:00 - Warsztaty komediowe z elementami improwizacji - poprowadzą Paweł Reszela i Alex Niebrzegowski (wstęp bezpłatny)
  • godz. 17:00 - Przegląd kabaretów: Kabaret Demakijaż, Kabaret A jak; Kabaret Po Omacku + Kwiatkowski i Bank - występ laureata z 2020 r.; poprowadzi: Paweł Reszela (wstęp: 10 zł)

  Niedziela, 24 października 2021 r.

  • godz. 17:00 - Poligon Kabaretowy (nowe premierowe skecze, zadania kabaretowe, monologi, piosenki improwizowane): Antoni Gorgoń Grucha, Kabaret Kałasznikof, Czołówka Piekła; poprowadzi: Marek Jarek Sobański (wstęp: 15 zł)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Tatuś4 2 miesiąc temu

   Na Kajakową z Ursynowa można się dostać tylko latem. Rowerem przez Kabaty.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hmmmm 1 miesiąc temuocena: 100% 

   To Dzielnicowy Ośrodku Kultury "Ursynów” , jest gdzieś w Pyrach na Kajakowej , a nie ten Biało-Czarny nowootwarty , na parkingu Ratusza Ursynów ?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3877 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022