REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 stycznia 2020, 13:50

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Prawidłowy montaż okien powinien odbywać się z dbałością o każdy szczegół, dlatego warto powierzyć to zadanie ekspertom w dziedzinie stolarki okiennej. Renomowany producent okien PVC, firma Domel przedstawia kilka praktycznych porad w zakresie odpowiedniej techniki oraz kolejności prac montażowych. Oto najważniejsze wskazówki, które pokazują krok po kroku jak zamontować okno.

  1. Oczyszczenie muru i przygotowanie okna

  W pierwszej kolejności warto dokładnie wyszorować powierzchnię muru lub zastosować podkład gruntujący, następnie zamontować lub zdjąć listwę parapetową oraz rozmieścić specjalne śruby do montażu okna Synergic lub Fusion na całym jego obwodzie. W kolejnym etapie powinniśmy przykleić specjalne taśmy zarówno od zewnątrz, jak i od środka.

  2. Dokładne sprawdzenie przekątnych okna

  Rama okna Quadro lub Vector powinna być umieszczona w otworze w taki sposób, by zachowane były piony i poziomy. Nieocenione w tym względzie bywa ustawienie w murze ościeżnicy, która pozwala na skontrolowanie nierówności. Stabilizacja ościeżnicy zwykle następuje za pomocą klinów rozporowych.

  3. Szczegóły dotyczące montażu technicznego

  Wszystko zależy od sposobu montażu okna, na który się zdecydujemy. Jeśli montujemy na kotwy, każdą z nich przykręcamy do muru kołkami rozporowymi. Natomiast w przypadku instalacji na dyby uszczelniamy otwory w dolnym elemencie ramy. Przed nałożeniem pianki montażowej warto zwilżyć mur wodą, zapobiegnie to jej szybkiemu stwardnieniu.

  4. Nakładanie pianki i przyklejanie taśmy do okna marki Domel

  Przede wszystkim należy wypełnić przestrzeń pomiędzy ościeżnicą a murem, rozpoczynając od dołu. Przyklejoną wcześniej taśmę paroszczelną musimy przymocować do muru, tak by zasłoniła piankę montażową, dzięki czemu unikniemy zawilgocenia spoiny czy zagrzybienia ściany.

  5.Zawieszenie skrzydeł okna

  Na sam koniec, po przymocowaniu ramy pozostaje tylko wstawić skrzydła okna i skontrolować ich funkcjonowanie, tak by w razie potrzeby można było wyregulować okna. Okna innowacyjne firmy Domel są produktami, które pozwalają na optymalną izolację cieplną, jak również minimalizują utratę ciepła z domowego wnętrza.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2811 sekundy
  REKLAMAA2-SMB-Ursynów--31-01----29-02-2020