REKLAMAA1 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 sierpnia 2018, 00:10 komentarzy 8

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Amerykański rynek motoryzacyjny stwarza olbrzymie szanse na korzystne sprowadzenia auta w dobrym stanie w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Pomimo kosztów rozbudowanego transportu oraz licznych opłat dodatkowych, operacja ściągania pojazdu z USA może być wyjątkową okazją cenową. Jak najlepiej sprowadzić auto z Ameryki, by nie stracić na tym? Sprawdź żelazne zasady, którymi powinieneś się kierować.

  Nie importuj samochodu na własną rękę

  Kiedy zastanawiasz się jak najlepiej sprowadzić auto z Ameryki, uświadom sobie, że sam nie zdołasz tego dokonać. Absolutnie nie należy nastawiać się na samodzielne kupowanie oraz sprowadzanie pojazdu z USA do Polski.

  Operacja ta kryje za sobą wiele zagrożeń, które mogą sprawić, że stracimy nasze pieniądze. Chcąc nabyć auto za wielką wodą i ściągnąć je do Polski, powinniśmy skorzystać z pomocy fachowców.

  Pośrednik zagwarantuje, że auto, które sprowadzimy będzie w takim stanie, jaki zapewnił sprzedawca. Pamiętajmy, że na rynku motoryzacyjnym praktyki fałszowania informacji dotyczących rzeczywistego pojazdu są dosyć powszechne.

  Nieuczciwość spotykana jest w przedstawianiu wieku samochodu, jego przebiegu, stanu technicznego, a nawet wizualnego. Kupując pojazd samodzielnie z Polski, na odległość, nie mamy szans na zdiagnozowanie rzeczywistej jakości wystawionego na sprzedaż pojazdu.

  Po jego dotarciu do Polski, może okazać się, że zapłaciliśmy za auto dobrej jakości, a naprawdę dotarł do nas wrak, którym nie będziemy mogli jeździć. Samodzielne sprowadzanie auta może zatem okazać się "kupowaniem kota w worku".

  Profesjonalna firma pośrednicząca ma możliwość sprawdzenia faktycznego stanu auta na miejscu, zdiagnozowania jego jakości i zgodności z opisem, jaki zamieścił sprzedawca.

  Zyskujemy zatem gwarancję, że samochód nie okaże się kosztownym rupieciem. Drugi problem stanowią wszelkie formalności, jakich należy dopełnić.

  Jest ich naprawdę wiele i samodzielne dopełnianie tego obowiązku może okazać się zbyt trudne, czasochłonne, a przede wszystkim kosztowne. Zdecydowanie zatem, nie podejmujmy się samodzielnego sprowadzenia pojazdu z USA do Polski i oddajmy tę operację w ręce fachowców, którzy zajmują się tym zawodowo. 

  Wybierz profesjonalną firmę sprowadzającą auta z USA

  Na rynku znajdziemy wiele podmiotów, które trudnią się pośrednictwem w ściąganiu samochodu z Ameryki do Polski. Warto postawić na wybór jedynie prawdziwych fachowców, którzy mogą wykazać się doświadczeniem.

  Sprawdźmy zatem dobrze daną firmę, zanim powierzymy jej tak skomplikowaną operację, która wymaga wiedzy, znajomości w różnych instytucjach, doświadczenia i umiejętności.

  Firma musi dysponować specjalistami motoryzacyjnymi lub mechanikami, którzy będą w stanie zdiagnozować stan pojazdu na miejscu lub posiadać kontakty i znajomości w tamtejszych warsztatach samochodowych i współpracować z nimi.

  Przede wszystkim jednak, tylko profesjonalna firma przeprowadzi za nas proces bezpiecznego wyszukania pojazdu, według przedstawionych wytycznych. Specjaliści z firm pośredniczących posiadają kontakty w sprawdzonych domach aukcyjnych i innych miejscach, w których prowadzona jest uczciwa sprzedaż samochodowa.

  Kolejnym elementem, którym firma pośrednicząca musi się wykazać jest znajomość branży spedycyjnej. Zapewni to ustalenie optymalnej trasy transportu. Profesjonalna firma posiada również kontakty w przedsiębiorstwach przewozowych i prowadzi z nimi regularną współpracę, dzięki czemu jest w stanie wynegocjować zniżki za usługę transportową. 

  Liderem na polskim rynku specjalizującym się w sprowadzaniu aut z USA jest firma USA Import.

  Pamiętaj o wszystkich kosztach importu pojazdu z Ameryki

  Kolejną ważną zasadą jest zrozumienie wszystkich kosztów, jakie musimy ponieść przy ściąganiu pojazdu z USA, żeby nie poczuć się rozczarowanym realnym kosztem.

  Wylicytowana cena pojazdu oraz koszt jego transportu nie będzie jedynymi wydatkami.

  Musimy liczyć się z opłatą za przesłanie dokumentacji, za holowanie auta do portu w USA, za wykupienie kontenerowca, przewóz pojazdu z portu w Europie do Polski, kosztami za opłatę cła, akcyzy, podatku vat, prowizją aukcyjną, prowizją za przelew wykonany z Polski oraz opłatą związaną z pokryciem usługi wykonanej przez firmę pośredniczącą. 

  Dokładnie zostało to opisane w tym wpisie.

  Podsumowanie

  Żeby cieszyć się ze sprowadzenia pojazdu z USA do Polski, należy zlecić wykonanie tej operacji jedynie profesjonalnej firmie pośredniczącej.

  Specjaliści wyszukają korzystną ofertę, zdiagnozują stan pojazdu, dopełnią wszelkich formalności, a ich kontakty i doświadczenie pozwoli na wynegocjowanie bardziej korzystnych cen, np. za opłatę transportową.

  Zanim zdecydujemy się na zakup auta za wielką wodą, sprawdźmy dokładnie pełen koszt całej operacji, wliczając w niego wszystkie opłaty dodatkowe.

  Dokładne przeanalizowanie tego procesu sprawi, że sprowadzenie samochodu z USA może stać się wyjątkowo atrakcyjną okazją cenową. 

  Artykuł załadowany: 0.3223 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022