REKLAMAA1-PAAR--21-08---20-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 sierpnia 2020, 08:15

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Planujesz nauczyć się robić manicure hybrydowy? A może już podjęłaś kilka prób, ale nie jesteś zadowolona z efektu? Bez odpowiednio dobranej, świetnej jakościowo bazy do hybrydy, nie uda Ci się stworzyć idealnej stylizacji paznokci. Dowiedz się, jak krok po kroku wykonać jej aplikację!

  Hybryda jest też numerem jeden wśród lakierów pod względem trwałości, nasycenia barwy i blasku. Dzięki niej paznokcie są po prostu piękne. Czasem jednak coś nie wychodzi. Lakier nie utrzymuje się tak długo, jak zapewnia producent i zaczynasz się zastanawiać, czy nie kupiłaś może produktu kiepskiej jakości? Warto byś w takim momencie przeanalizowała sposób, w jaki wykonujesz manicure. Często winę ponosi nieodpowiednio zaaplikowana baza pod lakier hybrydowy. A przecież to absolutna podstawa! Jak więc powinnaś to zrobić?

  Krok pierwszy: Spiłuj paznokcie i pożegnaj skórki

  Zanim baza do hybryd pokryje płytkę Twojego paznokcia, musisz odpowiednio ją opiłować. Wybierz pilniczek o gradacji 100/180. Bardzo ważne jest odpowiednie usunięcie skórek. Zmiękcz je najpierw, np. poprzez włożenie dłoni do miseczki z wodą wymieszaną z mydłem lub posmaruj je tłustym kremem. Bardzo pomocnym produktem jest płyn do usuwania skórek. Dzięki niemu stają się one miękkie i niemalże same odchodzą od paznokcia. Usunięcie ich za pomocą radełka lub specjalnych cążków staje się wtedy dziecinnie proste.

  Jeśli nie przyłożysz się odpowiednio do usunięcia niesfornych skórek, lakier może je zalać. W efekcie nie będzie mógł odpowiednio przylec do płytki paznokcia i po krótkim czasie może Cię spotkać niemiła niespodzianka w postaci falującego lub wybrzuszającego się manicure hybrydowego.

  Krok drugi: Uczyń płytkę matową i odtłuść ją

  Żeby baza pod hybrydę idealnie zgrała się z paznokciem, musisz odpowiednio zmatowić płytkę. Użyj do tego bloczka polerskiego. Teraz możesz zaaplikować odtłuszczacz. Jest to bardzo ważny krok, ponieważ na płytce znajduje się tłusta warstwa, którą musisz usunąć. Bez tego kroku baza hybrydowa nie będzie mogła idealnie przylgnąć. Przydatnym produktem jest Cleaner odtłuszczacz, który użyjesz również w późniejszych etapach, do przemycia warstwy dyspersyjnej, powstałej w efekcie utwardzania lakieru.

  Żelowa baza do hybrydy Gelly Be - ten i więcej produktów znajdziesz na stronie https://lakieryhybrydowe.pl/pl/c/Bazy-hybrydowe/364.

  Jeśli Twoja płytka jest wyjątkowo tłusta, możesz zastosować dodatkowo primer bezkwasowy lub kwasowy. Ten produkt sprawi, że baza będzie mogła jeszcze lepiej dopasować się do paznokcia.

  Krok trzeci: Nałóż bazę na paznokcie

  Twoje paznokcie są już gładziutkie i odtłuszczone. Teraz możesz zaaplikować podkład. Nie jest to trudne, ponieważ bazę pod hybrydę nakładasz za pomocą pędzelka, podobnie jak lakier. Nie przesadzaj jednak z jej ilością. Warstwa powinna być dość cienka. Dzięki temu będziesz miała pewność, że idealnie utwardzi się w lampie. Nałóż preparat precyzyjnym ruchem. Jeśli nie jesteś jeszcze wprawiona, nie śpiesz się. Niedługo wszystko stanie się banalnie proste i zautomatyzowane. Nie zapomnij o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia. Podczas malowania płytki bazą, dociągaj preparat do samego końca. Pominięcie tej drobnej czynności jest częstym głównym winowajcą nietrwałego manikiuru.

  Krok czwarty: Utwardź bazę w lampie

  Baza do paznokci hybrydowych musi być odpowiednio naświetlona w lampie. W przypadku technologii UV efektywny czas tej czynności wynosi ok. 2 minuty. Lampa LED pozwoli skrócić go do ok. 45 sekund.

  Krok piąty: Nałóż lakier i top do hybryd

  Odpowiednio utwardziłaś bazę do hybryd? Gotowe! Możesz przystąpić do dalszych etapów robienia manicure hybrydowego. Pamiętaj, że bazy hybrydowej nie przemywamy cleanerem. Dzięki tej lepkiej warstwie, jaka pojawia się na niej po utwardzeniu, lakier lepiej się trzyma. Następnie zabezpiecz stylizację topem. Jeśli wykonałaś wszystko zgodnie z instrukcją, możesz mieć pewność, że Twoje paznokcie będą piękne nawet przez trzy najbliższe tygodnie.

  Artykuł załadowany: 0.2842 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020