REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 kwietnia 2019, 08:35 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  To, jak mieszkamy, w dużym stopniu wpływa na nasze życie, nie tylko kształtując codzienne zwyczaje, ale też często decydując o nastroju. Małe lokale mogą być klaustrofobiczne i nie zapewniają wystarczającego komfortu – zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Nie oznacza to jednak, że musisz się godzić na takie samopoczucie. Dzięki kilku trikom bez problemu optycznie powiększysz przestrzeń.

  Wykorzystaj siłę jasnych kolorów

  Podstawą każdej aranżacji wnętrz jest określona gama kolorystyczna. Barwy decydują o subiektywnym odbiorze klimatu wnętrz, ale też w znacznym stopniu mogą kształtować Twój nastrój. Jeśli jesteś osobą dynamiczną, z pewnością lepiej poczujesz się w domu urządzonym w uspokajającej niebieskiej tonacji. Dla osób ze skłonnościami do nostalgii korzystniejsze są wnętrza z akcentami czerwieni czy koloru pomarańczowego. Dzięki odpowiednim barwom możesz też optycznie powiększyć małe mieszkanie.

  Nie musisz jednak rezygnować z ulubionej kolorystyki. Istotne jest wykorzystanie zdolności do odbijania światła, jaką mają jasne kolory. Oczywiście najlepszym tłem dla mebli w małym lokalu będzie czysta biel. Jeśli jednak lubisz otaczać się błękitem czy różem – zdecyduj się na jak najjaśniejsze odcienie tych kolorów. Na optyczne powiększenie wnętrza pozwolą Ci również subtelne beże, ecru i kremy, a także inne barwy w ich tonacji pastelowej. Jasne - rozświetlone mieszkanie sprawia wrażenie przestronnego, otwartego na zewnątrz, jakby pozbawionego ścian. Efekt wzmocni też zachowanie dużych pustych płaszczyzn z minimalną liczbą sprzętów i dekoracji ściennych.

  Wielofunkcyjne lekkie meble na wymiar w jasnych kolorach

  Dobór mebli jest kolejnym ważnym elementem w „otwieraniu” przestrzeni mieszkania. Z pewnością zdarzyło Ci się bywać w miejscach, których ciężkie, ciemne w kolorze regały czy masywne kanapy stwarzały przytłaczające wrażenie. Meble zajmują przestrzeń, która jest przeznaczona dla Ciebie. Dlatego dobieraj takie sprzęty, które są lekkie, ale funkcjonalne.

  Najlepsze meble do salonu, które korzystnie wpłyną na wygląd wnętrza, to lekka sofa i fotele na wysokich nóżkach, ażurowe regały z otwartymi półkami, delikatny stolik kawowy czy ława. Idealnym pomysłem na optyczne powiększenie małego mieszkania jest styl skandynawski lub prowansalski. Wyróżniają je nie tylko prostota i lekkość konstrukcji, ale też jasne, naturalne kolory.

  Istotną cechą w wyborze umeblowania jest zwrócenie uwagi na zastawianie przejść. Wszelkiego typu "zawalidrogi" negatywnie wpływają na odbiór przestrzeni, nie wspominając o komforcie poruszania się po domu. Cennym rozwiązaniem jest szafa wnękowa w jasnym kolorze. Nie tylko wyeliminuje ona niekorzystne załomy, ale też doskonale zastąpi tradycyjny model, które zajmuje sporo cennej przestrzeni. Meble na nóżkach są też niezastąpione w sypialni. Łóżko uniesione nad podłogę zapewni przepływ światła i nie przytłoczy swoim ciężarem.

  Powiększ mieszkanie dzięki lustrom i oświetleniu

  Lustra mają magiczną moc w kształtowaniu przestrzeni. Umieszczane na wprost okien, zwielokrotniają intensywność światła. Ulokowane po dwóch stronach pomieszczenia tworzą wrażenie nieskończonej głębi. Taki prosty trik doskonale sprawdzi się w małej i wąskiej łazience, korytarzu, a także w salonie.

  Nie możesz również zapomnieć o oświetleniu. Ograniczając się do jednej lampy na suficie, z pewnością nie osiągniesz właściwego efektu. Im więcej źródeł światła, tym pokój czy łazienka wydadzą się większe. Liczą się jednak umiar i racjonalne rozmieszczenie. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie na ścianach pod sufitem listew podświetlanych LED-ami. Pamiętaj też, aby za pomocą kinkietów i lamp stojących rozświetlać ukryte zakątki, wnęki i narożniki.

  Zrezygnuj z zasłon i firanek

  Okna odgrywają bardzo ważną rolę w doświetleniu wnętrza, dlatego mają też wpływ na jego optyczne powiększenie. Aby uzyskać właściwy efekt, zrezygnuj z firanek i zasłon. Tkaniny nie tylko zatrzymają sporo światła. Będą też dodatkowym elementem, który podzieli płaszczyznę ściany z oknami. Jeśli chcesz mieć możliwość zasłaniania okien, najlepszym rozwiązaniem będą lekkie, jasne rolety przylegające do płaszczyzny szyb. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskasz też większy komfort w utrzymaniu czystości, eliminując potrzebę pracochłonnego prania i upinania tekstylnych dekoracji,

  Stwórz głębię dzięki tapetom 

  Nieocenionym wsparciem w optycznym powiększaniu wnętrza są tapety z głębią i fototapety. Dekoracja z widokiem rozległej panoramy może sprawić wrażenie jakby ściana przestała istnieć. Szczególnie ciekawy efekt osiągniesz, jeśli dobierzesz kolorystycznie motyw tapety i odcień pozostałych ścian. Tworząc jedność kompozycji, możesz sprawić, że Twój pokój zwiększy się nawet dwukrotnie.

  Fototapety z głębią można też wykorzystywać na fragmentach ścian. Np. widok uliczki czy korytarza, umieszczony na wąskiej ściance między dwiema parami drzwi, całkowicie zmieni optyczny odbiór wnętrza. Takie dekoracje ścienne są niezastąpione, gdy zależy Ci na zmianie proporcji wąskiego i długiego pokoju, kuchni czy przedpokoju. Z kolei mały pokój dziecięcy całkowicie przekształcisz dzięki fototapecie z boiskiem piłkarskim czy łąką. Atrakcyjnym rozwiązaniem są też nowoczesne tapety 3D z grafikami, które przedstawiają zabawki, kostki do gry lub inne dziecięce gadżety.

  Zwróć uwagę na dodatki w mieszkaniu

  Jedną z podstawowych zasad, jakie stosuje się w aranżacji małych wnętrz jest ograniczenie do minimum podziału płaszczyzn. Taka zasada odnosi się do każdego elementu, począwszy od układu architektonicznego wnętrza, przez linie proste w kompozycji po liczbę detali dekoracyjnych czy wzory tkanin.

  Aby optycznie powiększyć małe mieszkanie, warto zadbać o duże, puste płaszczyzny zarówno ścian jak i podłogi czy sufitu. Jeśli podoba Ci się wielopoziomowy podwieszany sufit, przygotuj się na to, że znacznie zmniejszy on pokój. Niekorzystne też będą bardzo wzorzyste wykładziny czy podłoga z drobnych kafelków. Pamiętaj o zachowaniu jak najdłuższych linii prostych – np. w doborze mebli o określonej wysokości czy „dzieleniu” płaszczyzny szafy lub regału, małymi drzwiczkami, uchwytami, listwami wykończeniowymi itp.

  Na podział płaszczyzn wpływają też dekoracje. Im mniej ich powiesisz na ścianach i ustawisz na półkach, tym lepiej dla Twojego wnętrza. Jeśli koniecznie chcesz mieć obrazy, decyduj się na duże i pojedyncze. Zrezygnuj z galerii małych fotografii czy modnych tryptyków. Zasadę minimalistycznego podziału płaszczyzn stosuj też do tapicerki meblowej, a wnęki i wykusze wypełnij meblami do zabudowy w jasnych kolorach.

  Nie zapomnij o pomieszczeniach

  Optyczne powiększanie mieszkania to działanie kompleksowe, o czym musisz pamiętać planując wykończenie wnętrz. Zastosowanie powyższych zasad tylko w salonie nie wpłynie korzystnie na przestrzeń domu. Dlatego tak ważne jest wprowadzenie jednolitości w aranżacji podłóg czy ścian oraz całego wyposażenia domu. Identyczne płytki w pokoju, kuchni i przedpokoju po otwarciu drzwi sprawią wrażenie, że pomieszczenia są większe.

  Zleć zaprojektowanie i wykończenie wnętrz specjalistom!

  Wykończenie wnętrz w małym mieszkaniu wymaga nie tylko kreatywności. Niezbędna jest też znajomość zasad wykorzystania właściwości czynników, dzięki którym całkowicie zmienia się odbiór rzeczywistości. Jeśli masz dość swojego ciasnego domu, chcesz poczuć się w im mniej klaustrofobiczne i swobodnie oddychać ciesząc się przestrzenią, zleć projekt architektom z firmy Naos Wnętrza z Warszawy.

  Projektanci, którzy od lat specjalizują się w realizacji wnętrz pod klucz, nie tylko zaaranżują wystrój, który optycznie powiększy mieszkanie, ale też będą nadzorować jego realizację. Każde zlecenie powierzone firmie obejmuje konsultację z klientem, dzięki której jest możliwe spełnienie wszystkich oczekiwań – zarówno w odniesieniu do funkcjonalności, jak i oczekiwanych rozwiązań. W firmie Naos Wnętrza możesz też liczyć na doradztwo w doborze odpowiednich materiałów, kolorów, wzorów czy dekoracji, które korzystnie wpłyną na wygląd twojego domu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 32

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 6
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.2394 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-06----30-06-2020