REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 listopada 2020, 16:41

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Pięknie zaaranżowany taras przed domem

  Pięknie zaaranżowany taras przed domem (mat. prasowe)

  Szczęśliwi posiadacze tarasów w domu lub biurze, zyskują dodatkową przestrzeń wykorzystywaną najczęściej w celach relaksu. Kawa na tarasie, w piękny letni poranek, smakuje zdecydowanie lepiej, a poranna odprawa w pracy, w otoczeniu zieleni, wydaje się mniej stresująca. Aby w pełni korzystać z uroków tarasu, warto przyjemnie i funkcjonalnie go urządzić. Aranżacja tarasu roślinami, gwarantuje zbawienną dawkę uspokajającej zieleni, która pomoże poradzić sobie z obowiązkami dnia codziennego.

  Funkcjonalne wyposażenie tarasu

  Na tarasach raczej nie spotykamy ciężkich, masywnych mebli. Królują tutaj lekkie formy, które doskonale sprawdzą się, zarówno w przypadku spotkań towarzyskich, jak i meetingu w pracy. Najważniejszą zaletą lekkich mebli ogrodowych jest możliwość uprzątnięcia ich w przypadku nagłych zjawisk atmosferycznych takich jak burze, lub wichury. Bez względu na to, czy urządzamy taras w domu, czy też taras w biurze, wszelkie formy są dozwolone.

  Miłym uprzyjemnieniem przerwy w pacy będzie 10-minutowy odpoczynek na bujaku, lub hamaku, a ażurowa huśtawka wisząca z pewnością wyciszy skołatane nerwy. Wybierając meble tarasowe, pamiętajmy, aby tworzyły one harmonijną spójność z pozostałymi elementami aranżacji tarasu roślinami. Możemy z powodzeniem wybrać donice w tej samej stylistyce, co meble, w których rośliny na taras sprawią wrażenie kontynuacji zamysłu projektanta.

  Nie tylko meble — mini ogród na tarasie

  Pierwsza kobieta zajmująca się profesjonalnie ogrodnictwem, Marion Cran stwierdziła, że "Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia". Możemy z powodzeniem taki mini ogród urządzić na tarasie, dostarczając niesamowitych wrażeń wszystkim jego użytkownikom.

  Doskonałym pomysłem jest zaangażowanie domowników, lub współpracowników w wybór roślin na taras, a następnie wspólne ich posadzenie i pielęgnowanie. Któż wie — może w niejednym obudzi się dusza ogrodnika? Taras wypełniony roślinami sprzyja również ograniczeniu stresu, ponieważ obserwacja natury pozwala nabrać dystansu. Na tarasie w zależności od upodobań, można umieścić rozmaite rośliny w donicach. Najpopularniejsze są drzewa i krzewy iglaste przez wzgląd na niewielkie wymagania w kontekście oświetlenia i podłoża. Sadzonki roślin z łatwością można nabyć w sklepie ogrodniczym https://www.podkarpackiesady.pl/12-drzewa-i-krzewy-iglaste.

  Urządzony taras przed biurem

  Jakie rośliny na taras?

  Wybór roślina na taras determinowany jest kilkoma czynnikami. Najważniejsze jest nasłonecznienie, gdyż niektóre gatunki wymagają pełnego słońca, inne lepiej czują się w cieniu. Tworzenie azylu będącego ucieczką od wielkomiejskiego zgiełku jest niezwykle inspirujące.

  Przeglądając oferty sklepów ogrodniczych, oferujących rozmaite gatunki drzew i krzewów iglastych, oraz innych zjawiskowych roślin, można stracić rachubę i zagubić się w ich nadmiarze. Warto pamiętać o tym, że rośliny tarasowe to nie to samo, co wybierane do ogrodu. Muszą być to rośliny, które nie mają zbyt rozległego systemu korzeniowego i wymiary mniejsze, niż te sadzone w ogrodzie. Oprócz iglaków świetnie na tarasie sprawdzą się posadzone w donicach:

  • rośliny płożące z gatunku bluszczy,
  • kolorowe fiołki amerykańskie, pelargonie, oraz astry i dalie,
  • warzywa — rzodkiew, groszek, lub szczypiorek,
  • sadzonki roślin użytecznych, czyli ziół, które po wzroście będzie można użyć do przyrządzanych potraw.

  Więcej o gatunkach roślin, jakie warto wybrać na taras przeczytasz na http://www.domtak.pl/aranzacja-tarasu-roslinami-na-ktore-gatunki-warto-postawic/.

  Taras w biurze — mini ogród biznesowy

  Taras w biurze nie musi być całkowicie wypełniony roślinnością. Czasem wystarczy jeden duży element, taki jak zielona ścianka z pnączy, lub kilka dużych egzemplarzy palm w efektownych donicach.

  Świetnym rozwiązaniem są również iglaki przystrzyżone na kształt kuli, walca, lub stożka. Zjawiskową ozdobą będzie również egzotyczne bonsai postawione w centralnym miejscu. Pamiętajmy o tym, że taras w biurze to często również przestrzeń reprezentacyjna, dlatego rośliny będą tu dopełnieniem eleganckiego biznesowego stylu.

  Źródła:

  Artykuł załadowany: 0.2445 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021