REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 kwietnia 2021, 14:04

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Wraz z XXI wiekiem nastąpiła zmiana priorytetów w wielu obszarach naszego życia. Coraz większą uwagę zwraca się na ekologię i szeroko pojętą ochronę środowiska. Trend ten jest widoczny w codziennym życiu (ideologia zero waste). Ponadto, ekologia przebojem wdarła się do budownictwa i branży instalacyjnej. Szczególnie wyraźnie to widać na rynku ogrzewnictwa. Ekologiczność ogrzewania domów prywatnych stała się głównym tematem wśród inżynierów odpowiedzialnych za źródła ciepła. Rynek jest pełny innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym ogrzejemy dom bez ingerencji w jakość powietrza i ogólny stan środowiska. Mowa tu nie tylko o odnawialnych źródłach energii ale również o technologiach znanych od wielu lat i sprawdzonych przez miliony użytkowników. Oprócz ochrony środowiska, wysoki priorytet wśród konsumentów ma nadal oszczędność danego urządzenia grzewczego. Głównym celem producentów źródeł ciepła jest obecnie połączenie ekologii, właśnie z niskimi kosztami eksploatacyjnymi i inwestycyjnymi. W jaki sposób zostało to zrealizowane?

  Najlepszym przykładem takiego połączenia są kotły na paliwo stałe. Nie są to już urządzenia, które dominowały w domach pod koniec zeszłego wieku. Teraz są to kotły na paliwo stałe (najnowocześniejsze kotły Defro) 5 klasy, które przypominają stare piece jedynie pod względem zasady działania. Zmieniło się wiele, od automatyzacji po rodzaj paliwa spalanego w kotle. O tym, że kotły na paliwo stałe łączą w sobie oszczędność i ekologię, najlepiej świadczą twarde fakty i liczby. Poniżej przedstawiamy argumenty, które to potwierdzają.

  Ecodesign – gwarancja czystego ogrzewania

  O ekologiczności kotłów na pellet (np. Defro) lub ekogroszek najlepiej świadczy certyfikat ecodesign. Czy on jest? Ekoprojekt to dyrektywa Unii Europejskiej, która narzuca restrykcyjne normy emisyjne i sprawnościowe na urządzenia grzewcze. Normy dotyczące emisji szkodliwych substancji prezentują się następująco:

  Dla emisji cząstek stałych:

  •       kotły z podajnikiem automatycznym: < 40 mg/m3.
  •       kotły z załadunkiem ręcznym: < 60 mg/m3.

  Dla emisji tlenku węgla:

  •       kotły z podajnikiem automatycznym: < 500 mg/m3.
  •       kotły z załadunkiem ręcznym: < 700 mg/m3.

  Dla emisji OGC:

  •       kotły z podajnikiem automatycznym: < 20 mg/m3.
  •       kotły z załadunkiem ręcznym: < 30 mg/m3.

  Dla emisji tlenków azotu:

  •       kotły na biomasę (np. pellet): < 200 mg/m3.
  •       kotły na ekogroszek: < 350 mg/m3.

  Ponadto, Ecodesign wprowadza pojęcie sezonowej efektywności energetycznej, która ocenia wydajność kotła zarówno podczas pracy z mocą maksymalną jak i obniżoną.

  Warto dodać, że pellet zasilający kotły Ecodesign jest uznawany za odnawialne źródło energii. Jest on biomasą naturalnego pochodzenia.

  Kocioł na paliwo stałe – tanie źródło ciepła

  Nie można nie wspomnieć o walorach ekonomicznych kotłów na paliwo stałe. W tej kwestii należy szczególnie wyróżnić piece na ekogroszek. Koszt wytworzenia 1 kWh energii cieplnej za pomocą tego urządzenia to około 0,13 zł. Jest to zdecydowanie najniższa wartość na rynku. Dla porównania, ogrzewanie gazowe (tradycyjny kocioł gazowy starszej technologii) jest prawie dwukrotnie droższe. Wynika to zarówno z wysokiej wydajności kotłów na ekogroszek jak i specyfiki samego paliwa. Trzeba podkreślić fakt, że na ostateczne koszty ogrzewania domu wpływa wiele czynników (m.in. izolacyjność ścian zewnętrznych czy rodzaj stolarki otworowej).

  Kotły na paliwo stałe są idealnie zrównoważonym rozwiązaniem, które zaskarbiło sobie zaufanie inwestorów i co roku przyciąga tysiące kolejnych.

  Artykuł załadowany: 0.3336 sekundy
  REKLAMAA2 Dzieci Puszczy 01.04.2021 - 30.04.2021