REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 grudnia 2018, 23:06 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Zwykle zaczyna się podobnie. Kolejny raz, spoglądając w lustro, zauważasz coraz to bardziej poszarpaną linię włosów. Zaczynasz baczniej przyglądać się sobie i analizować wygląd sprzed kilku miesięcy czy ubiegłych lat i ze smutkiem dostrzegasz, że szeroki problem wypadających włosów czy łysienia, dotykający obecnie niemal 1/4 społeczeństwa świata, stał się bliski również Tobie.

  Ze smutkiem patrzysz na zdjęcia ojca czy dziadka i orientujesz się, że Ciebie również czeka ten sam los. Nie ma znaczenia ile masz lat - 20, 30 czy 40. Możesz się z tym pogodzić, bo przecież zakola czy łysina to nie koniec świata, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy wygląd łysego z brodą nikogo już nie szokuje. Na świecie aż roi się od przystojnych łysych aktorów, którzy cieszą się niemałym powodzeniem i są ideałami dla milionów fanek (Bruce Willis, Jason Statham czy chociażby Szymon Bobrowski). Możesz również starać się przeciwdziałać temu schorzeniu ze wszystkich sił. Niezależnie, którą drogę obierzesz ważne byś wiedział o kilku sprawach - więcej zoacz na https://profolan.pl/.

  10 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o męskim wypadaniu włosów 

  Czy zdajesz sobie zprawę, że wypadanie włosów to nie to samo co łysienie? Aby ułatwić oddzielenie faktów od fikcji przygotowaliśmy dla Ciebie listę dziesięciu rzeczy które powinieneś wiedzieć o utracie włosów. 

  1. Jak stwierdzić czy dotknęło mnie łysienie?

  Bardzo często mylnie identyfikujemy nadmierne gubienie włosów z łysieniem. Jednak utrata włosów nie jest tym samym, co łysienie. Łysienie typu męskiego jest stanem genetycznym, podczas gdy utrata włosów może być spowodowana wieloma czynnikami.

  Jeśli tracisz włosy płatami w pozornie losowy sposób, może to być stan, w którym organizm najczęściej z przyczyn dziedzicznych i autoimmunologicznych doprowadza do usuwania włosów na całym ciele w tym skórze głowy. W skrajnych przypadkach może to wpłynąć na wszystkie włosy na ciele. Jednak to nie to samo, co łysienie typu męskiego.

  Jeśli utrata włosów pojawia się w bardziej regularnych miejscach, zwykle na skroniach i głowie, wówczas istnieje większe prawdopodobieństwo do czynienia z łysieniem typu męskiego.

  2. Jak szybko będę tracił włosy?

  Utrata włosów u mężczyzn rozpoczyna się w osób w różnym wieku 40, 30, a nawet 20-latków. Zwykle zajmuje ok. 15-25 lat, aby łysienie stało się widoczne dla wszystkich. Połowa pięćdziesięciolatków jest łysa bądź posiada zauważalnie cofniętą linię włosów.

  W rzadkich przypadach dochodzi do tzw. intesywnego łysienia, wówczas mężczyzna może całkowicie wyłysieć przez okresie zaledwie 5 lat. Niemal niemożliwym jest wskazanie, jak długo potrwa proces u danej osoby, jest to sprawa indywidualna.

  3. Dlaczego tracę włosy? Czy to wina genów?

  Jeśli dotknęło Cię łysienie typu męskiego, włosy wypadają, w wyniku nadprodukcji męskich hormonów płciowych zwanych androgenami. Stopień, w jakim skóra głowy jest pod wpływem tego procesu, jest najczęściej dziedziczna. 

  Możesz również stracić włosy z powodu choroby lub zabiegów chirurgicznych, stresujących okoliczności, zmian poziomu hormonów i infekcji skóry głowy. Ale wówczas wypadanie włosów najczęściej nie jest trwałe, to najczęściej możliwy do odwrócenia okres przejściowy.

  5. Czy mogę coś zrobić, by moje włosy nie wypadały naturalnie?

  Wszyscy naturalnie tracimy włosy i normalne jest, że włosy stają się cieńsze wraz z wiekiem. Jednak trezba zdawać sobie sprawę że wypadanie włosów u mężczyzn jest stanem genetycznym, którego nie można całkowicie powstrzymać.

  Są jednak warunki, które szczególnie sprzyjają wypadaniu włosów i znacznie przyspieszają ten proces. Zaliczamy do nich m.in. stan zwany łysieniem trakcyjnym, z którym mamy doczynienia w wyniku długotrwałego ciągnięcia włosów, powodowanego np. zbyt ciasnym ich upięciem. Staraj się zatem możliwie często nadmiernnie nie zaciągać włosów upinając je w różny sposób. Niektórzy eksperci zalecają również ćwiczenia fizyczne, jako dobry sposób na utrzymanie zdrowej skóry głowy.

  6. Jak mogę wyleczyć nadmierne wypadanie włosów/łysienie? 

  Łysienie jest procesem naturalnym, trudnym w leczeniu, jednak jeśli naprawdę chcesz je "leczyć" musisz uzbroić się w cierpliwość. Korzystnie na naszą psychikę wpływa również zaakceptowanie siebie, by dodatkowo nie dostarczać sobie stresu z tym związanego.

  Istnieje kilka sposobów leczenia: 

  • Żele i preparaty zawierające hormony możliwe do stosowania wyłącznie pod kontrolą lekarza. 
  • Leki przyjmowane w postaci tabletek, których celem jest częściowa blokada działanie męskich hormonów ("antyandrogen"). Przy regularnym długotrwałym stosowaniu wspomagają odbudowę włosów na głowie u około 80% pacjentów. 
  • Możesz również rozważyć operację plastyczną, która jest niezawodnym sposobem na zastąpienie utraconych włosów.

  7. Co się stanie gdy będę leczyć łysienie? Czy są jakieś skutki uboczne? 

  W przypadku preparatów stosowanych bezpośrednio na skórę głowy częste działania niepożądane to podrażnienie skóry głowy i skóry. Przy stosowaniu doustnej suplementacji czasami leki mogą powodować wysypkę. Zawsze należy zapoznać się z ulotką dołączoną do preparatu.

  8. Czy stres sprawi, że szybciej całkowicie wyłysieję? 

  Długotrwały stres może przyczynić się do wypadania włosów, ale utrata włosów spowodowana stresem rzadko ma charakter trwały. W pewnych sytuacjach silny stres powoduje tzw. łysienie telegenowe, które przerywa cykl wzrostu mieszków włosowych, doprowadzając do wypadania włosów. W dłuższej perspektywie proces ten powinien być odwracalny.

  9. Czy mogę cierpieć z powodów psychologicznych w związku z łysieniem? 

  Niektórzy mężczyźni w wyniku obawy przed łysieniem mogą odczuwać wysoki poziom stresu, niskie poczucie własnej wartości, zmniejszenie popędu seksualnego, a nawet depresji. Ale jeśli zrozumiemy przyczyny i zaakceptujemy je, znacznie łatwiej pokonać te obawy. Większość mężczyzn odczuwa chwilową utratę pewności siebie, gdy zdają sobie sprawę, że tracą włosy, ale często jest to szybko przezwyciężane. Jedynym sposobem na uniknięcie problemów psychicznych jest zmierzenie się z rzeczywistością i zaakceptowanie takiego stanu lub skorzystanie z leczenia, które będzie dostosowane do indywidualnych potrzeb. 

  10. Czy pozostałe włosy również wypadną (brwi, rzęsy itp.)? 

  Nie ma powodów do obaw. Łysienie typu męskiego ma wpływ jedynie na owłosienie głowy i w żaden sposób nie dotyka pozostałych rejonów naszego ciała jak brwi, rzęsy, broda itp.

  Tak długo, jak ludzie martwią się o coraz to większe czoło i zakola, szukają sposobów na wypadanie włosów. Historia jest pełna wymyślnych mikstur. W rzeczywistości istnieje bardzo ograniczona liczba skutecznych metod leczenia łysienia typu męskiego. Biorąc pod uwagę, że dwie trzecie mężczyzn świata doświadczy łysienia już przed 35. rokiem życia warto zastanowić się, czy naprawdę mamy siłę i cierpliwość oraz dość determinacji, by podjąć walkę z łysieniem, bowiem jedynie długofalowe działanie daje nam szanse na sukces. Niezależnie od przyczyny złej kondycji naszych włosów oraz od sposobu ich rozwiązania nie należy panikować.

  Artykuł załadowany: 0.1749 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019