REKLAMAA1 Pizzeria105 01.08.2022 - 30.09.2022 (2X w serii)
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 sierpnia 2022, 09:45

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Perfekcyjna cera to nie tylko kwestia genów. Codzienne nawyki mają ogromny wpływ na to, jak prezentuje się Twoja skóra. Pielęgnację twarzy wykonuj rano i wieczorem przy użyciu kosmetyków dobranych do Twojego typu cery, pamiętając o kilku ważnych krokach, które przedstawiamy poniżej.

  Zacznij od dokładnego oczyszczenia skóry

  Ten krok wykonuj zawsze rano i wieczorem. Mycie twarzy jest najbardziej podstawowym krokiem w codziennej pielęgnacji. Twoja skóra każdego dnia styka się z zanieczyszczeniami środowiska, pyłami i innymi czynnikami, które należy usuwać przy pomocy delikatnych środków myjących, takich jak synbiotyczna pianka oczyszczająca ABSOLUTE PURE(NESS), którą znajdziesz na https://www.phlov.com/. Myj twarz co najmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem – dzięki temu unikniesz zatkanych porów, matowienia skóry i trądziku. Jeśli stosujesz mocny, wodoodporny makijaż, wieczorem dodatkowo użyj kosmetyku do demakijażu, na przykład na bazie naturalnych olejków, który umożliwi usunięcie trudnych zanieczyszczeń. Do wieczornej pielęgnacji twarzy dodaj też 1-2 razy w tygodniu peeling i maseczkę o działaniu dopasowanym do potrzeb Twojej cery.

  Tonizacja – ważny element codziennej pielęgnacji

  Tonizacja skóry to etap, który odświeża, dodatkowo oczyszcza i przywraca skórze odpowiednie pH. Wykonuje się ją przy pomocy płynu do pielęgnacji na bazie wody i delikatnych składników oczyszczających. Przykładem takich produktów są płyn micelarny lub tonik. Występują one w formie płynu, który należy nałożyć na wacik, lub mgiełki, którą wystarczy rozpylić na twarz. Na temat konieczności zmywania toniku z twarzy zdania są podzielone. Jeśli producent wyraźnie napisał na opakowaniu, że produktu nie trzeba spłukiwać, nie musisz tego robić. W innych przypadkach warto po zastosowaniu płynu micelarnego przemyć skórę wodą. Toniku używaj zarówno rano, jak i wieczorem.

  Dawka składników aktywnych dla Twojej skóry

  Serum dostosowane do potrzeb skóry to niezbędny element nowoczesnej pielęgnacji cery. Jest to kosmetyk, który stanowi koncentrat określonych składników aktywnych. Celem serum jest niwelowanie konkretnych problemów cery, takich jak zmarszczki, przebarwienia czy zaczerwienienia. Ze względu na wysoką koncentrację substancji odżywczych używa się go w niewielkich ilościach. Niektórych serów używa się rano, innych wieczorem. Przeczytaj dokładnie etykietę, ponieważ niektóre substancje, zawarte w kosmetykach na noc, mogą uwrażliwiać skórę na działanie promieni słonecznych.

  Krem do twarzy – główny punkt Twojego rytuału

  Celem wszystkich poprzednich etapów było przygotowanie skóry do nałożenia odpowiedniego kremu. Powinien on być dopasowany nie tylko do potrzeb Twojej cery, ale też do pory dnia. Kremy do twarzy mają przede wszystkim nawilżać i utrzymywać odpowiedni poziom nawodnienia przez cały dzień i noc. Jeśli masz cerę tłustą lub mieszaną, wybierz lekki krem nawilżający na dzień, na przykład w formie żelu, który szybko się wchłania i nie spływa wraz z makijażem. Jeśli Twoja skóra jest bardzo sucha, sięgnij po gęstszą formułę. Nawilżenie ma kluczowe znaczenie dla zachowania młodzieńczej i zdrowej cery. Ważnym aspektem kremu na dzień jest ochrona przeciwsłoneczna. Jeśli chcesz uchronić swoją skórę przed zmarszczkami i przebarwieniami, stosuj kremy z filtrem na twarz przez cały rok. Nadmierna ekspozycja na słońce jest głównym powodem przedwczesnego starzenia się skóry.

  Odpowiednia pielęgnacja jest szczególnie ważna w nocy, ponieważ w tym czasie regeneruje się bariera lipidowa skóry, która zapewnia naturalne nawodnienie i ochronę przed wnikaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Zastosowanie odżywczego kremu na noc naprawia uszkodzenia powstałe podczas dnia oraz przynosi wyraźne korzyści przeciwstarzeniowe. Podczas wieczornej aplikacji kremu do twarzy warto użyć kamienia Gua Sha, który poprawia absorpcję składników aktywnych i substancji nawilżających, a także redukuje obrzęki i działa kojąco.

  Artykuł załadowany: 0.3517 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022