REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 grudnia 2020, 12:46

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Lokalizacja wycieków to jedna z wielu usług świadczonych przez firmy zajmujące się osuszaniem pomieszczeń po zalaniu. Prawidłowo przeprowadzona usługa pozwala nie tylko powstrzymać dalsze uszkodzenia ścian czy podłóg, ale również zapobiec powstawaniu szkodliwego grzyba czy pleśni. Dzięki szybkiemu zlokalizowaniu wycieku możliwe jest także uniknięcie generalnego remontu, a co za tym idzie, spora oszczędność pieniędzy.

  Sposoby lokalizacji wycieków

  Profesjonalne firmy osuszające budynki oferują kilka różnych metod lokalizacji wycieków. Pośród nich znajdują się zazwyczaj:

  • badania termowizyjne, które umożliwiają zmierzenie niewidzialnego dla ludzkiego oka promieniowania podczerwonego i przekształcenia go w termogram. Na podstawie termogramu można precyzyjnie zlokalizować źródło i miejsce wycieku;

  • badania gazem znacznikowym polegające na wprowadzeniu poprzez zawór do wnętrza rurociągu gazu o odpowiednim ciśnieniu. Przy pomocy detektora wykrywającego gaz znacznikowy zostaje określone miejsce, z którego się ulatnia, czyli takiego, w którym występuje wyciek;

  • próby ciśnieniowe instalacji wykonywane oddzielnie na instalacji ciepłej wody, zimnej wody oraz na ogrzewaniu. Polegają one na obserwacji ciśnienia na zamkniętym badanym obwodzie instalacji i wykonywane są przy pomocy manometru;

  • badanie czynnikiem UV, które polega na wprowadzeniu przez zlew, toaletę lub umywalkę środka fluorescencyjnego do instalacji i zlokalizowaniu wycieku przy użyciu lampy UV.

  Bardzo istotne jest to, by firma, którą zatrudniamy do lokalizacji wycieków, dysponowała więcej niż jedną metodą, gdyż ich skuteczność może różnić się w zależności od typu instalacji (czy jest to sieć wodno-kanalizacyjna, czy centralnego ogrzewania) oraz od miejsca, w którym wyciek występuje (wewnątrz ściany, pod podłogą).

  Lokalizacja wycieków to jedna z wielu usług świadczonych przez firmy zajmujące się osuszaniem pomieszczeń po zalaniu.

  Co, poza lokalizacją wycieków, może zaoferować firma osuszająca budynki?

  Zlokalizowanie wycieku nie jest niestety całkowitym rozwiązaniem problemu. Usterkę należy jak najszybciej naprawić i zająć się likwidacją szkód, które zdążyła wyrządzić. Oto, na jakie inne usługi możemy liczyć zatrudniając fachowców z firmy zajmującej się lokalizacją wycieków, zapytaliśmy przedstawiciela https://optimal-osuszanie.pl/ - marki z Warszawy zajmującej się lokalizacją wycieków.

  • Nasza firma świadczy w pełni kompleksowe usługi, zatem klienci wzywający nas do lokalizacji wycieku, mogą liczyć również na to, że zajmiemy się naprawą awarii oraz „posprzątamy” wszelkie pozostałości po zalaniu. Osuszenie pomieszczeń po zalaniu to nasza główna specjalizacja, dlatego posiadamy odpowiedni sprzęt oraz wiedzę, by skutecznie zlikwidować powstałą wilgoć. Dodatkowo, możemy zabezpieczyć pomieszczenie przed rozwojem grzyba czy pleśni, a także wykonać ozonowanie, czyli zabieg pozwalający pozbyć się przykrych zapachów po zawilgoceniu - mówi Stanisław Kowalski, pracownik firmy.

  Poszukując firmy osuszającej budynki i przeprowadzającej lokalizację wycieków warto zwrócić uwagę zarówno na ilość używanych przez nią metod znajdowania usterki, jak i na to, jakie inne usługi świadczy. Zatrudnienie jednej profesjonalnej oraz kompleksowej firmy skutkuje oszczędnością czasu i pieniędzy, a także ograniczeniem stresu związanego z szukaniem coraz to nowych specjalistów do każdej wymaganej czynności oddzielnie. Rzetelni fachowcy pomogą pozbyć się problemu w jak najmniej inwazyjny sposób, a także przeprowadzą wszystkie niezbędne prace, by zalane pomieszczenie wyglądało jak przed wystąpieniem zalania.

  Artykuł załadowany: 0.3047 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021