REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 lutego 2019, 15:17

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Zacienienie niewielkiego fragmentu ogniwa fotowoltaicznego odbija się na sprawności całej instalacji. Doprowadzenie do zabrudzenia paneli słonecznych zainstalowanych w naszym domu może doprowadzić do zmniejszenia efektywności. O ile z kurzem lub z zabrudzeniami powstałymi pod wpływem warunków atmosferycznych doskonale radzi sobie deszcz, tak nie rozwiązuje on jednak wszystkich problemów związanych z brudem na panelach.

  Ciesz się oszczędnościami przez długie lata

  Fotowoltaika to proces napędzania gospodarki domowej bezpiecznym dla środowiska prądem. Żywotność paneli słonecznych szacuje się na blisko 25 lat, a przez ten okres po stronie użytkownika leży jedynie dbanie o czystość całej instalacji. Regularne mycie systemów fotowoltaicznych wpływa pozytywnie na ich wydajność. Zwłaszcza zimą, kiedy na instalacji bardzo często może zalegać śnieg. Odpowiednie czyszczenie i konserwacja sprzętu pozwoli nam cieszyć się nim przez długie lata, a to jest gwarantem sporych oszczędności.

  Kompendium wiedzy o fotowoltaice dostępne jest na stronie https://fotowoltaikaonline.pl/. Panele słoneczne to temat zdecydowanie warty uwagi. Mimo wysokich kosztów instalacji modułów pozwalają one nie tylko na zaoszczędzenie gotówki, ale również na dbanie o faunę i florę otaczającego nas świata. Panele są całkowicie bezemisyjne i przyjazne środowisku.

  Kiedy należy wyczyścić panele?

  Drobne zabrudzenia, takie jak kurz nie są żadnym problemem dla paneli fotowoltaicznych. Bardzo dobrze radzą sobie z nim opady deszczu. Zdecydowanie groźniejsze dla naszej instalacji są ptasie odchody lub unoszące się pyłki z drzew i krzewów w okresie letnim. Jeśli sami nie czujemy się na tyle pewnie, aby wyczyścić naszą instalację, czynność tę możemy zlecić wyspecjalizowanej firmie, która dysponuje odpowiednim i bezpiecznym sprzętem.

  Bardzo dużym przeciwnikiem paneli słonecznych jest śnieg. Jeśli zalega on na instalacji, to moduły nie są w stanie pracować na pełnych obrotach. Co prawda, nowoczesne systemy fotowoltaiczne zimą napędzają domową gospodarkę z letnich nadwyżek, natomiast bezpieczne usunięcie śniegu z dachu pozwoli na czerpanie maksimum z zimowego słońca.

  Zadbaj o bezpieczeństwo Twoich paneli

  Podstawową zasadą, którą trzeba przestrzegać w przypadku czyszczenia paneli słonecznych, jest niewykonywanie tej czynności w trakcie dnia, kiedy ogniwa są maksymalnie rozgrzane. Aby w sposób bezpieczny wyczyścić instalację, musimy poczekać do momentu, aż panele całkowicie ostygną. Najlepiej, aby czyszczenie odbywało się w godzinach wieczornych lub wczesnym rankiem. Wówczas temperatura paneli pozwala na bezpieczną ingerencję. Do samego czyszczenia pod żadnym pozorem nie możemy używać przedmiotów, które mogą porysować strukturę paneli. Krzywdę temu elementowi możemy wyrządzić również przez stosowanie silnych detergentów. Instalację fotowoltaiczną najlepiej czyścić neutralnymi środkami do mycia. Czyszczenie powinno odbywać się cyklicznie minimum raz w roku.

  Panele słoneczne to proekologiczne rozwiązanie, które na dłuższą metę pozwoli nam zaoszczędzić sporą część gotówki, jaką przeznaczylibyśmy na comiesięczne opłaty wielkich koncernów energetycznych. Szacuje się, że zwrot pieniędzy wydanych na montaż fotowoltaiki nastąpi mniej więcej po siedmiu latach codziennego korzystania. Regularne dbanie o czystość paneli pozwoli na wydłużenie czasu pracy i utrzymanie wydajności modułów.

  Artykuł załadowany: 0.1791 sekundy
  REKLAMAA2-NATPOLL--12-12-2019----11-01-2020