REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Gdybyśmy chcieli ułożyć ranking drobnych rzeczy, które umilają nam życie, to świeża i pachnąca pościel z pewnością znajdowałaby się na takiej liście bardzo wysoko. Jednak jak sprawić, aby kołdry, poduszki i poszewki naprawdę ładnie pachniały i zachowywały świeżość nawet wtedy, gdy przez dłuższy czas leżą w szafce?

  Pościel, kołdry i poduszki trzymaj zawsze w zamknięciu

  Podstawową zasadą jest trzymanie pościeli w zamknięciu. Pozostawienie jej na cały dzień na łóżku jest kuszące, zwłaszcza gdy mamy zamykaną sypialnię, a widok niepościelonego łóżka nie psuje estetyki innych sfer mieszkalnych w domu. Jednak kołdry, poduszki i prześcieradła, które leżą przez cały czas na łóżku, wchłaniają kurz i zapachy z pomieszczenia. Być może nie odczujemy tego natychmiast, jednak gdy porównamy pościel chowaną codziennie rano z łóżka do skrzyni, szafy lub do pokrowca, z tą, która była pozostawiana na cały dzień na posłaniu, wówczas okaże się, że różnica w zapachu i świeżości jest wyraźna.

  Skrzynia na pościel - czy to dobry pomysł?

  Z drugiej jednak strony, ścielenie łóżka: składanie niekiedy dużych rozmiarów kołdry w kostkę, zdejmowanie prześcieradła i upychanie poduszek do schowka, może wydawać się nam męczące. Szczególnie rano, gdy spieszymy się przed wyjściem do pracy. Przeżywa to większość z nas. Polecanym rozwiązaniem tego problemu jest zakup odpowiedniego mebla, dedykowanego przechowywaniu pościeli. Może to być znana od pokoleń skrzynia na pościel. Obecnie w sklepach znajdziemy cudowne, nowoczesne wersje tego niegdyś obowiązkowego elementu wyposażenia porządnego domostwa. Kupując skrzynię, pamiętajmy, aby była wentylowana. Niektóre modele nie mają pokrywy, co wcale nie wygląda niechlujnie i dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach, które są dobrze wentylowane. Jeśli nie mamy miejsca na skrzynię, rozważmy łóżko z dużym pojemnikiem na pościel, który będzie znajdował się pod materacem. Schowek na pościel może być wysuwany na prowadnicy – wtedy wrzucenie tam pościeli zajmie nam kilka sekund. Dobrej jakości łóżka z pojemnikiem znajdziemy w sklepach takich jak AKORD Furniture Factory - https://sklep.akord.net.pl/. Warto szukać ofert w Sieci, ze względu na niższe ceny.

  Dedykowana szafa na pościel

  Jeśli mamy więcej kołder i poduszek (np. puchowe z gęsi na zimę i lekkie, bawełniane kołdry na lato), a także jeśli mamy kilka kompletów pościeli na zmianę, wówczas ilość miejsca potrzebnego na przechowywanie wszystkiego robi się dość poważna. Dobrym pomysłem jest kupienie szafy przeznaczonej wyłącznie do przechowywania pościeli i kołder na zmianę. Nie należy trzymać w takiej szafie okryć wierzchnich lub ubrań, po które sięgamy na co dzień, ani tym bardziej butów. Szafa na pościeli powinna stać w najdalszym kącie naszej garderoby i być otwierana możliwie jak najrzadziej. Włóżmy do niej worki zapachowe i przecierajmy ich wnętrza raz na jakiś czas ściereczką nasączoną wodą z dodatkiem olejku zapachowego. Pościel, kołdry i poduszki, które mają trafiać do takiego mebla, powinny być wcześniej dobrze wyprane i wysuszone, najlepiej na powietrzu.

  Artykuł załadowany: 0.402 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022