REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Przenoszenie wielkogabarytowych oraz ciężkich materiałów jest niezwykle niekomfortowe i wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu. Do takich urządzeń należą podnośniki próżniowe. Jakie są ich zalety?

  Co to są podnośniki próżniowe?

  Niektórzy posiłkują się rurkami PCV, po których skrupulatnie przesuwają kamień, inni do tego zadania wykorzystują sznur, a kolejni specjalistyczny sprzęt. Ostatnie rozwiązanie jest najlepsze i najbardziej bezpieczne, ponieważ ryzyko upuszczenia ciężkiego materiału w tym przypadku jest niewielkie. W celu przeniesienia kamienia lub szkła warto skorzystać z przyssawek, zwanych również podnośnikami. Jak wskazuje firma uplifter.pl, podnośniki w połączeniu z mini żurawiem  zamontują każdy materiał niezależnie od jego wielkości i wysokości! To efektywne rozwiązanie bez problemu podnosi, manewruje i transportuje ładunek w dowolne miejsce – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu.

  Przyssawki ręczne czy chwytaki próżniowe?

  Przyssawki ręczne to urządzenia wykorzystywane przede wszystkim do przenoszenia szkła. Mogą również służyć do transportu kamienia, jednak należy pamiętać, że nie każda przyssawka będzie do niego odpowiednia. Niektóre sprawdzą się wyłącznie w przypadku gładkich i nieporowatych powierzchni, inne będą odpowiednie do kamieni szorstkich i nierównych.

  Drugim rozwiązaniem są chwytaki z systemem podciśnieniowym, wspomagające pracę operatora i skracające czas zadania. Nadają się do podnoszenia kamieni, betonu, granitu oraz delikatnego marmuru. Podnośniki próżniowe do kamienia różnią się między sobą udźwigiem, rozmiarem oraz sposobem zasilania. Istnieją sprzęty, które udźwigną kamień o wadze 100 kg, a są również podnośniki o udźwigu 2,5 ton. Nawet niewielkie podnośniki próżniowe mają specjalny manometr oraz wskaźnik siły, które zapewniają najwyższe bezpieczeństwo w miejscu pracy. Ponadto niektóre urządzenia mogą zasysać najbardziej porowatą i mokrą powierzchnię, dzięki czemu skutecznie usprawniają pracę w każdych warunkach.

  Niezastąpione przyssawki próżniowe do kamienia

  Przyssawki ręczne to bardzo użyteczne sprzęty, które ułatwiają pracę z ciężkim materiałem. Niestety nie zapewniają tak dużego udźwigu jak chwytaki próżniowe typowo przeznaczone do kamienia. Podnośniki do kamienia umożliwiają pracę z bardzo skomplikowanym materiałem, który może być porowaty, nierówny, a nawet mokry. Sprzęty mogą mieć dodatkowe uchwyty podnośne, umożliwiające regulację wysokości i ułatwiające pobieranie materiału z wysokich stosów kamienia. Istnieje również możliwość szybkiej zmiany talerzy przyssawkowych, co umożliwia pracę z bardzo różnorodnym sprzętem pod względem rozmiaru i ciężaru. Przyssawki próżniowe są zatem najlepszym rozwiązaniem do manewrowania kamieniem. Urządzenia zapewniają duże bezpieczeństwo pracownikom i ułatwiają pracę z najbardziej wymagającym materiałem.

  Artykuł załadowany: 0.1742 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019