REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 listopada 2020, 13:42

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Choć efekt finalny często powala na kolana i mieszkanie niczym nie przypomina swojej pierwotnej wersji, to trzeba przyznać, że remont nie jest najprostszym zadaniem z jakim przychodzi się nam zmierzyć w trakcie życia. Stres, dodatkowe wydatki i goniące terminy nie upraszczają sprawy, jednak wbrew pozorom scenariusz remontu nie zawsze musi wyglądać tak samo...

  Zastanawiasz się czy da się przeprowadzić remont bez jednoczesnej utraty zmysłów? Jak poświadczają eksperci z firmy remontowo-budowalnej Wawer-Bud jest to jak najbardziej możliwe, jednak aby cała operacja przebiegła bez problemów pod względem logistycznym, zanim przystąpisz do jakichkolwiek prac (lub też zlecisz ich wykonanie fachowcom) powinieneś poznać przepis na gładki i szybki remont bez zbędnych, niekoniecznie przyjemnych niespodzianek. Gotowy? No to zaczynamy! 

  Jesienią, zimą, a może latem - kiedy najlepiej jest rozpocząć remont mieszkania lub domu? 

  Zanim na osiedlu rozlegnie się pierwszy odgłos uderzającego w ścianę młotka, a kojącą ciszę ożywi wiertło, które z pewnością na długo zapadnie sąsiadom w pamięć i tym samym rozpoczęta zostanie wielka akcja remontowania mieszkania, warto upewnić się czy faktycznie jest to najbardziej adekwatny moment na remont. Zdziwiony? To jednakże prawda - nie każda pora roku nadaje się do przeprowadzenia prac remontowych, jeśli więc dotąd nie byłeś świadomy tego faktu, to mamy dla Ciebie kilka interesujących informacji. 

  Okres wiosna-jesień to jak najbardziej właściwa pora na wymianę okien na nieco bardziej aktualny model, którego otwarcie nie wymaga użycia ogromnych nakładów siły, a także odpowiedni czas na wymianę instalacji grzewczej oraz rozpoczęcie wszelkich prac wykończeniowych (w tym również malowania), które przebiegają zacznie szybciej wtedy, gdy na zewnątrz nie panują ujemne temperatury. W zimie natomiast, z oczywistych względów, warto jest skupić się zwłaszcza na pracach wewnątrz mieszkania, takich jak np. wymiana starego parkietu, renowacja łazienki, czy też cyklinowanie nadszarpniętych zębem czasu paneli podłogowych. 

  Planując poszczególne etapy prac warto jest mieć na względzie fakt, że niektóre materiały cechują się wydłużonym czasem oczekiwania na ich dostarczenie, dlatego też absolutnie nie warto zostawiać ich zamawiania na ostatnią chwilę.

  Malowanie ścian? Najlepiej zająć się tą kwestią na wiosnę

  Od czego zacząć remontowanie? 

  Odpowiedź na to nurtujące wszystkich pytanie brzmi: Najlepiej od planowania!

  Mamy tutaj na myśli rozplanowanie mających mieć miejsce prac remontowych w poszczególnych pomieszczeniach. Jeżeli zaliczasz się do grona ambitnych osób i zamierzasz samodzielnie przeprowadzić remont (choć pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z usług profesjonalnej i doświadczonej firmy oferującej usługi remontowe np. Wawer-bud), to całą akcję rozpocznij od najbardziej praco i czasochłonnych pomieszczeń, których renowacja wymaga nie tylko dużych nakładów siły, ale również zapału do pracy, którego nie oszukujmy się - może zabraknąć Ci pod koniec remontu. 

  Zanim jednak przystąpisz do dzieła i zaczniesz prace w najbardziej wymagających wnętrzach, zadbaj o skutecznie "odgrodzenie" ich od pozostałej części mieszkania. Fakt, że remontujesz teraz np. kuchnię nie oznacza, że w łazience mieszczącej się na drugim, przeciwległym końcu mieszkania musi znajdować się pył czy też resztki farby. Skuteczną barierą, którą możesz wykorzystać do oddzielenia poszczególnych pokoi od akurat remontowanej części jest m.in. gruba folia malarska, płyty gipsowo-kartonowe, podwójna warstwa tektury, a także dobrze wszystkim znane płyty OSB. 

  Jeżeli faktycznie chcesz zabezpieczyć mieszkanie (a wierzymy, że tak jest) nie szukaj na tym etapie sposób na oszczędność - zamiast wątpliwej jakości folii, która prawdopodobnie przerwie się, gdy tylko nieopatrznie na nią wpadniesz, wybierz raczej materiały odznaczające się dobrą trwałością. Imponującą gamę tego typu produktów bez problemu znajdziesz w specjalistycznych marketach budowlanych, a także sklepach internetowych. 

  Gdy już zaopatrzysz się w akcesoria ochronne, nadchodzi pora na DOKŁADNE oklejenie oraz zabezpieczenie pomieszczeń, czego nie warto wykonywać na szybko oraz od niechcenia. Bez zachowania odpowiedniej staranności na tym etapie prac, możesz spodziewać się w rezultacie krzywo pomalowanej ściany lub też np. porysowanej podłogi, która uszkodzona została na skutek bardzo bliskiego kontaktu z przesuwaną drabiną. 

  Remont generalny krok po kroku - które prace powinny być wykonywane jako pierwsze? 

  Choć istnieje wiele szkół (i niestety nie wszystkie są godne naśladowania, chyba że marzy Ci się remontowane tuż po remoncie...), to my zachęcamy do skorzystania z następujących zasad, które pozwolą Ci przejść przez remont bez zbędnych problemów.

  Harmonogram remontu w 5 krokach 

  1. Remont rozpoczynamy od przeprowadzenia wszelkich prac konstrukcyjnych, do których zalicza się m.in. wyburzanie istniejących ścian i budowa nowych, wykonywanie podwieszanych sufitów oraz zabudowa rur, a także pozostałych mało estetycznie prezentujących się elementów. 

  2. Kolejnym krokiem jest rozpoczęcie prac instalacyjnych, przy których niezbędna będzie pomoc doświadczonego fachowca. Zdecydowanie odradzamy samodzielnej próby montażu bądź też przeprojektowania instalacji centralnego ogrzewania oraz instalacji gazowej, gdyż nieumiejętne podejście do sprawy może zakończyć się trwałym uszczerbkiem na zdrowiu, a nawet zagrożeniem życia. 

  3. Gdy dwa powyższe kroki masz już z głowy, nachodzi pora na prace renowacyjne oraz naprawcze - mowa tutaj m.in. o wyrównywaniu powierzchni ścian, dopracowywaniu faktury sufitów, a także o odświeżaniu posadzek oraz przygotowywaniu wszelkich powierzchni do ich malowania. 

  4. Przedostatnim krokiem jest wykańczanie ścian, podłóg oraz sufitów, podczas którego warto zwrócić szczególną uwagę na kolejność wykonywanych prac. Powinna ona prezentować się następująco: sufity -> ściany -> podłogi. W przeciwnym razie idealnie dopieszczona, gotowa podłoga pobrudzi się np. podczas malowania sufitu, a kto choć raz musiał zeskrobywać resztki farby z drewnianych paneli, ten doskonale wie by już przenigdy nie popełniać tego samego błędu. 

  5. Ostatnimi pracami z jakimi przyjdzie Ci się zmierzyć są oczywiście te związane z montażem gniazdek, kontaktów, zawieszaniem lamp, składaniem mebli i półek, a także wszelkich innych elementów, które pozwolą Ci nareszcie poczuć się jak we własnym, wymarzonym domu urządzonym w Twoim ukochanym stylu. Rozgość się i zacznij świętować - wszystko co najgorsze już zdecydowanie za Tobą ;) 

  Remont bez zbędnego stresu? Zaufaj profesjonalistom!

  Kompleksowy remont jak z bajki? Tylko z Wawer-bud!

  Przed Tobą remont mieszkania, ale wciąż nie udało Ci się znaleźć firmy, która byłaby w stanie spełnić Twoje indywidualne oczekiwania? Nie ryzykuj i zamiast samodzielnie przystępować do działania zaufaj ekspertom z Wawer-bud, którzy posiadają ogromne doświadczenie i nie są im obce słowa takie jak terminowość, jakość oraz profesjonalizm. 

  Wśród bogatej oferty usług proponowanych przez tą firmę remontowo-budowlaną znajdziesz m.in. remonty mieszkań i domów, remonty starych budynków, a także ocieplanie budynków. Jeśli więc mieszkasz na terenie Warszawy (bądź jej okolic) i poszukujesz firmy oferującej kompleksowe zmiany aranżacji wnętrz, skuwanie tynków, kładzenie podłóg, prowadzenie nowej instalacji elektrycznej oraz wiele innych prac remontowych, to Wawer-bud sprawdzi się idealnie. Więcej szczegółów dotyczących dostępnej oferty znajdziesz na stronie www.wawerbud.pl

  WAWER-BUD
  Kożuchowska 7
  04-715 Warszawa

  Jerzy Bryska
  telefon: 501 256 127

  Artykuł załadowany: 0.2287 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021