REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Egzamin FCE daje nastolatkowi naprawdę cenne narzędzie, z którego będzie mógł korzystać w przyszłości. Certyfikat potwierdzający poziom biegłości językowej może przydać się na studiach, w przyszłej pracy, ale i zachęcić do dalszej nauki.

  FCE – co to za certyfikat?

  Egzamin FCE jest najbardziej znanym na świecie egzaminem certyfikującym Cambridge. Potwierdza poziom biegłości językowej określony przez skalę Rady Europy jako B2, czyli średniozaawansowany.  B2 First jest dostępny w wersji zarówno dla dzieci i młodzieży (B2 First for Schools), jak i dorosłych. Na poziomie B2 osoba zdająca egzamin:

  • prowadzi swobodną rozmowę, podczas której wyraża swoją opinię i umie ją uargumentować, 
  • jest w stanie śledzić wiadomości i informacje po angielsku, 
  • pisze w języku obcym, konfrontując w swoich wypowiedziach różne punkty widzenia, 
  • pisze listy, opowiadania i inne formy wypowiedzi pisemnej, 
  • jest zdolna do przeprowadzenia prezentacji o codziennych tematach. 

  Kursy angielskiego dla dzieci na warszawskim Ursynowie mogą skutecznie pomóc w przygotowaniach do tego typu egzaminu: https://earlystage.pl/pl/szkola/ursynow-1

  Szkoły językowe oferują kursy przygotowujące do FCE, których zadaniem jest rozwój i utrwalenie wszystkich kompetencji poddawanych ocenie podczas egzaminu.

  Jak powinny przebiegać przygotowania?

  Kurs angielskiego dla dzieci warto oczywiście rozpocząć odpowiednio wcześnie, dlatego już dziś zorientuj się w ofertach z Twojej okolicy: https://earlystage.pl/pl/szkola/ursynow-4

  Szkoła językowa powinna oferować kompleksowy rozwój ucznia, pozwalać na konfrontację z zadaniami analogicznymi do tych, które czekają nastolatka na egzaminie. Ważne, aby wybrać szkołę, która oferuje odpowiednio dobrane pod kątem wieku i umiejętności językowych grupy. Pomóc mogą oczywiście także wszelkiego rodzaju wyjazdy językowe, półkolonie (o nich najlepiej pomyśleć w roku poprzedzającym planowane podejście do FCE). Nawet krótkie wyjazdy typu city break są w stanie wiele dać  nastolatkowi, jeśli tylko podczas nich pozwolimy mu samodzielnie się komunikować z obcokrajowcami.

  Domowa pomoc

  Jako rodzic możesz zrobić więcej dla nastolatka. Ponieważ FCE wymaga płynności i coraz większej naturalności w posługiwaniu się angielskim, warto zadbać o to, aby był on obecny nie tylko na kursie i w szkole. Oglądajcie wspólnie seriale po angielsku, czytajcie newsy i opowiadajcie sobie o nich, być może możecie zamiast polskich kanałów informacyjnych na jakiś czas przerzucić się na BBC. Wspólne wypady za granicę także pomogą. To wszystko może (i powinno) odbywać się naturalnie, bez presji, z nastawieniem na rozwój. Ważne, aby dziecku pomagać, ale nie stresować rozbudowanymi oczekiwaniami, które mogą tworzyć wewnętrzną blokadę. Wspierajmy, nie popychajmy na siłę, nie rozliczajmy. Pomóżmy w codziennej pracy, zamiast budować nierealistyczne oczekiwania. Czasami warto odpuścić i podejść do egzaminu za rok. Robić to na siłę i bez przekonania naprawdę nie ma sensu, szczególnie jeśli dziecko źle znosi presję i wysokie oczekiwania. 

  Artykuł załadowany: 0.3202 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022