REKLAMAA1 Pizzeria105 01.08.2022 - 30.09.2022 (2X w serii)
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli tablic manipulacyjnych, ale nie musisz decydować się na ich zakup. Świetnym pomysłem jest samodzielne stworzenie tablicy perfekcyjnie wpisującej się w potrzeby dziecka. Zatem jak to zrobić? Poniżej zgromadziliśmy najcenniejsze wskazówki.

  Zastanów się, jakie elementy wykorzystać

  Przede wszystkim warto zadbać o to, żeby na tablicy manipulacyjnej znalazły się elementy dopasowane do potrzeb Twojego dziecka. Stwórz ją więc z uwzględnieniem wieku malucha. Jeśli chodzi o dobór elementów, mamy pełną dowolność, ale należy dostosować ich rozmiar czy typ do możliwości, umiejętności i wielkości rąk dziecka, żeby podczas zabawy mógło liczyć na pełen komfort i swobodę. Rocznemu dziecku do gustu przypadną sensoryczne taśmy, sznureczki, lustereczka, poduszeczki z tkanin o różnych fakturach, woreczki wypełnione szeleszczącymi materiałami czy guziki wydające dźwięki. Starsze dzieci docenią z kolei bardziej skomplikowane zestawy składające się z połączonych ze sobą zasuw, przestawni, labiryntów, dźwigni, haczyków czy kłódek. Jeśli jednak chcesz kupić nową, gotową tablicę, ich szeroką ofertę proponuje producent – firma Woobiboo.

  Wstępny projekt – kilka słów o funkcjonalności

  Dziecko nie będzie chciało bawić się tablicą manipulacyjną, która nie spełnia jego potrzeb. Mowa tu o najbardziej prozaicznych aspektach, takich jak kolory czy charakter akcesoriów, ale także o bardziej technicznych kwestiach. Jeśli tworzysz tablicę sensoryczną dla dziecka siedzącego, zbuduj model szerszy, ale niższy. Maluch, który potrafi już stać, poradzi sobie z zabawką o większej wysokości czy z taką, którą zawiesisz na ścianie. Ponadto przed przymocowaniem na stałe wszystkich elementów rozplanuj ich ułożenie i zweryfikuj układ pod kątem zasięgu ramion dziecka. Dla komfortu i bezpieczeństwa ważne jest, żeby każde akcesorium było dla malucha w pełni dostępne.

  Co jest potrzebne do samodzielnej budowy tablicy?

  Samodzielna budowa tablicy manipulacyjnej nie jest wymagającym zadaniem, więc poradzi sobie z nim każdy, kto posiada chęci i trochę cierpliwości. Na początku należy zatroszczyć się o przygotowanie panelu, na którym zostaną przymocowane elementy służące do zabawy i nauki. Może być to zwykła deska czy twardsza podkładka. Najistotniejsze jest to, żeby rozmiar odpowiadał liczbie komponentów oraz współgrał z możliwościami dziecka.

  Tablica manipulacyjna nie może być zbyt ciężka, bo to tworzyłoby dla malucha niebezpieczeństwo. Jednocześnie powinna być na tyle solidny, żeby wytrzymywać mocniejsze naciski czy szarpnięcia. Gdy panel jest gotowy, należy zabrać się za zgromadzenie i przygotowanie wszystkich komponentów do przymocowania. Niektóre możesz zakupić, ale wiele znajdziesz we własnym domu. Na tablicy manipulacyjnej świetnie sprawdzają się np. stare kalkulatory, dzwonki rowerowe, nieużywane zamki, klamry i sznurówki, a także kłódki, tarcze starych telefonów stacjonarnych, rurki, klamki czy uchwyty.

  Bezpieczeństwo ponad wszystko

  Jeżeli decydujesz się na samodzielną budowę tablicy manipulacyjnej, pamiętaj, aby zatroszczyć się o fachowe wykończenie zabawki. Panel powinien mieć zabezpieczone rogi, a krawędzie wygładzone i delikatne, żeby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy, na przykład wbijając w dłoń drzazgę. To samo dotyczy wszystkich elementów – nie mogą być one ostre ani częściowo zdekompletowane. Różnorodność faktur jest jak najbardziej na plus pod warunkiem, że są dla dziecka bezpieczne. Priorytetem powinien być dla Ciebie także wysokojakościowy i niezawodny sposób przymocowania akcesoriów. Powodzenia!

  Artykuł załadowany: 0.3746 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022