REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 listopada 2019, 06:21 komentarzy 5

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Pojemniki na 5 frakcji od niedawna są także w ursynowskim ratuszu

  Pojemniki na 5 frakcji od niedawna są także w ursynowskim ratuszu (SK)

  O tym jak trudne jest segregowanie odpadów wie każdy, kto chce rzetelnie podchodzić to tego obowiązku wobec środowiska i przyszłych pokoleń. Miasto uruchomiło specjalną wyszukiwarkę, która odpowie na pytanie co, do którego kosza wrzucić.

  Zasady segregacji niby są proste - jest pięć pojemników na osobne frakcje, ale gdzie wrzucić rzecz, którą trudno zakwalifikować? Problematyczne są np. resztki z kurczaka, karton po soku, opakowanie po maśle albo ziemię z doniczki.

  W rozwianiu wątpliwości może pomóc uruchomiona właśnie wyszukiwaka #SegregujNa5!, w której szybko i wygodnie sprawdzimy, do którego kosza wyrzucić produkowane przez siebie odpady. Wyszukiwarka zawiera ponad 400 rekordów i ma być na bieżąco uzupełniana o nowe produkty, które zgłoszą użytkownicy.

  - Wyszukiwarka powstała dzięki warszawiakom, ich pytaniom, dociekliwości oraz zaangażowaniu w dbanie o środowisko naturalne. Mam nadzieję, że będą często z niej korzystać. Chcemy, żeby wiedza o selektywnej zbiórce odpadów była łatwo dostępna, co wpłynie na lepszą jakość segregacji – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

  Na stronie internetowej: www.segregujna5.um.warszawa.pl znajdziemy również podstawowe zasady selektywnej zbiórki odpadów, można się także sprawdzić w krótkim quizie. Przedstawione są też tam podstawowe zasady selektywnej zbiórki odpadów.

  Zatrważające statystyki

  W tym roku w Warszawie były stopniowo wprowadzane nowe, bardziej wymagające zasady segregacji odpadów. Miasto prowadzi akcję edukacyjną, która ma ułatwić mieszkańcom wprowadzenie ekologicznych nawyków do swojego życia. Na ulicach czy w metrze możemy spotkać plakaty z informacjami i poradami na temat selekcji odpadów. 

  Niestety, mieszkańcy stolicy wciąż narzekają na nieregularny odbiór poszczególnych frakcji odpadów, przepełnione pojemniki oraz brak jasnych zasad.

  A gra jest warta świeczki, ponieważ z odpadów zmieszanych można odzyskać tylko ok. 10 proc. surowców. Z kolei z posegregowanego szkła możliwe jest odzyskanie aż 95 proc. surowca, z papieru 80 proc., a z plastiku 60 proc. 

  Wg danych Towarzystwa na Rzecz Ziemi aż 75% odpadów w Warszawie trafia do pojemników z napisem "zmieszane". Przypomnijmy, przepisy unijne wymagają, aby do 2020 roku miasta uzyskały poziom co najmniej 50%. Wg ostatnich badań tylko 66 proc. Polaków deklaruje, że segreguje odpady, a 15 proc. z nich twierdzi, że w pełni rozumie system segregacji. 58 proc. badanych przez instytut ARC Rynek i Opinia twierdzi, że segregacja ma sens.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 49

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 17
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Plot 5 6 miesięcy temuocena: 86% 

   Wprowadzenie jeszcze wiekszej ilosci smietnikow bylo od samego poczatku skazane na porazke. Kto ma miejsce na kolejne pojemniki w domu ? Nawet jesli juz zechce trzymac np. szklo obok.. schodze do smietnika a tam wypelnione po brzegi, wyrzucam gdzie akurat jest wolne.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 4 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Wyszukiwarka rewelacja!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~A ja kupię niszczarkę 3 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Co na to Google ? .

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~logika 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Jeżeli chcą żeby mieszkańcy wykonywali pracę , która dotychczas odbywała się w sortowniach , to cena za wywóz śmieci powinna być niższa a nie wyższa.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zenek_blues 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Spodziewam się, że ta miejska wyszukiwarka(nareszcie) będzie zainstalowana w kontenerach śmietnikowych i auto-śmieciarom będzie wyrzucała z pojemników posegregowane śmieci, paczkowane wg rodzaju. Jeśli mamy szmatki do wyodrębniania kolorów w pralce, urządzenia do robienia snopków, określania wilgotności, skóry, powietrza, monitoring ----- iii --- potrafimy skonstruować urządzenia usprawniające życie w kosmosie, to chyba oczywiste , że zakupiona przez miasto wyszukiwarka o takim selekcjonującym urządzeniu (nareszcie!) pomyślało.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3482 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020