REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Przychodnia przy ul. Na Uboczu

  Przychodnia przy ul. Na Uboczu (SK)

  Z powodu epidemii koronawirusa dostęp do opieki medycznej został ograniczony. Na nowych zasadach działają nie tylko szpitale, ale też przychodnie. Jak się teraz leczyć, co z zaplanowanymi wcześniej wizytami u lekarza, przedłużeniem recepty na leki oraz na czym polegają teleporady? O tym rozmawiamy z lekarzem Wojciechem Smykiewiczem, wicedyrektorem SPZOZ Warszawa-Ursynów, który prowadzi przychodnie publiczne na terenie Ursynowa.

  Panie doktorze, co - w sytuacji rozprzestrzeniającego się koronowirusa i zmian funkcjonowania służby zdrowia - mają zrobić pacjenci, którzy mają dawno temu zaplanowaną wizytę u specjalisty np. pół roku temu? Czy są przyjmowani tak jak wcześniej, czy mają odwołać wizytę?

  Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną należy w terminie zaplanowanej wizyty, skontaktować się telefonicznie z poradnią specjalistyczną. Pacjent zostanie połączony z lekarzem w celu uzyskania porady, podczas której lekarz oceni aktualny stan zdrowia, przeanalizuje wyniki badań, wystawi e-receptę, zleci konieczne dalsze badania, a w razie konieczności wyznaczy termin wizyty w przychodni na konkretną godzinę.

  Jeśli ktoś ma dolegliwości niezwiązane z przeziębieniem lub grypą, czy może przyjść do przychodni i się zarejestrować? Co w nagłych przypadkach nie zagrażających życiu, np. ból brzucha u dziecka?

  Przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej oraz świadczące porady specjalistyczne nie są zamknięte. Wobec tego każdy pacjent może zgłosić się do przychodni. Niemniej w obecnej sytuacji epidemiologicznej w przypadku  wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości czy objawów wskazany jest kontakt telefoniczny z przychodnią podstawowej opieki zdrowotnej w celu uzyskania porady lekarza drogą telefoniczną lub e-mailowo. Lekarz podejmuje decyzję co do dalszego postępowania. W razie konieczności wyznacza wizytę w przychodni o określonej godzinie.

  Co ma zrobić pacjent, chcący przedłużyć receptę lub uzyskać zwolnienie z pracy na czas choroby? Czy można zrobić to na odległość?

  Chory zgłasza telefonicznie lub e-mailowo do przychodni POZ konieczność przedłużenia recepty. Kod do recepty jest wysyłany sms-em na telefon do pacjenta. W razie konieczności zwolnienia lekarskiego, lekarz również wystawia je drogą elektroniczną (e-zwolnienie).

  ZOZ Ursynów uruchomił teleporady. W jakich sytuacjach można z nich korzystać?

  Teleporada została wprowadzona rozporządzeniem znacznie wcześniej, przed wprowadzeniem stanu  epidemicznego. Ta forma bardzo dobrze sprawdza się w tym okresie. Jest zalecana w aktualnym stanie w celu  uzyskania e-recepty, e-zwolnienia. W każdej sytuacji lekarz udzieli wskazówek, co do dalszej diagnostyki i leczenia.

  Jeśli któraś z osób objętych kwarantanną potrzebuje pomocy lekarza, np. ma problemy gastryczne, co wówczas ma zrobić? Czy przychodzi do niej lekarz, czy jest odwożona do szpitala?

  W sytuacji kwarantanny zaleca się skorzystanie z teleporady, lekarz konsultujący ustali ewentualnie konieczność wizyty domowej lub zleci wezwanie zespołu ratownictwa medycznego.

  Dziękuję za rozmowę.

  Wojciech Smykiewicz - anestezjolog, specjalista medycyny ratunkowej, wicedyrektor SPZOZ Warszawa-Ursynów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 115

  • 49
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 30
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 7
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~veron 7 7 miesięcy temuocena: 0% 

   Gdyby nie PiSowska ciemnogrodzka dyktatura było by normalnie! Profesor Grodzki człowiek będący autorytetem medycznym i moralnym mówił tak: - "Mamy zdecydowanie większą szansę, że zachorujemy na zwykłą grypę. Najlepiej w ogóle nie chorować, ale relacje między koronawirusem a schorzeniami infekcyjnymi, które co zimę kładą nas do łóżka, jest z punktu widzenia medycznego nieco inna niż w popularnej wiedzy medialnej". - źródło ONET. PiSowscy zwyrodnialcy oddzieli nas od świata, zamknęli nasze restaurację, nasze galeria handlowe, chcą nas wykończyć i przejąć władzę na dekady! Powinniśmy ogłosić marsz miliona na Wiejską i wszystkich ich osądzić! Swobodny przepływ kapitały i ludzi to KONIECZNOŚĆ i ŚWIĘTE PRAWO!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pacjent 6 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Moiemu synowi kończyła się insulina leczy się w prywatnej przychodni pakiet z pracy w piątek zadzwonił do przychodni Na Uboczu miła pani z recepcji spytala jaki rodzaj insuliny bierze i za jakiś czas przyszłedl kod do recepty więc może w czasach zarazy nie należy wszystkich w czambul potępiac wszystko zależy od ludzi tą drogą chciałabym podziękować paniom recepcjonistka z przychodni na uboczu

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Cancan 5 7 miesięcy temuocena: 100% 

   A spróbujcie się dodzwonić.... To jakieś jaja.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 4 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Osoba ubezpieczona - ale nie majaca lekarza POZ w przychodni (bo posiadajaca pakiet medyczny prywatny). - W oczekiwaniu na tele-porade w poradni prywatnej dzwonie do przychodni publicznej i mowie: Chcialbym zrobic takie i takie badanie prywatnie ale potrzebuje skierowania od lekarza POZ, czy jest jakis lekarz na dyzurze ktoremu zaplace za wizyte prywatna i wystawi skierowanie? NIE, wszyscy pracuja w formie przez telefon a dodatkowo nie ma u nas czegos takiego jak wizyty prywatne .. A narzekaja ze sluzba zdrowia cienko zyje, ze nie maja pieniedzy - a czlowieka ktory przychodzi do nich z zywa gotowka maja gleboko w d . (czas wystawienia skierowania 2 minuty) (pewnie ze 30-50zl by mnie to kosztowalo), samo badanie na ktorym mi zalezalo 80zl - takze nie zarobiliscie na mnie okolo 100zl. W firmie X w cenie badania 80zl (wypisanie skierowania u lekarza darmowe- lekarz dyzuruje) - Prywatnie sie da - w publicznej sluzbie zdrowia jak widac NIE.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Jaki to problem posadzic czlowieka ktory ma dostep do bazy danych przychodni (zapewnic mu warunki bezpieczne) rekawiczki wstawic taka szybe z pleksi odzielajaca jego od pacjenta - i pomagac??(zwykle obowiazki +wystawianie skierowan) Sa osoby co potrzebuja takich skierowan, sa osoby co sa w trakcie kontynuacji leczenia - oczekuja na wizyty kontrolne - do okulisty laryngologa takze w nich nie skorzystamy na wizycie zdalnej - a dodzwonic sie i umowic na wizyte nie idzie, Ludziom stan zdrowia pogorszy sie nie ze wzgledu na wirusa, ale na praktyczne odciecie od dostepu do lekarzy

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olo 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Śłużba zdrowia w likwidacji

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~doktór 1 7 miesięcy temuocena: 80% 

   A pierwszy, który ją roz...., to tow. Miller ! Zrobił NFZ, ustawił kolesi na stołkach i wszystko wtedy poszło w pis...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3414 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020