REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Gdzie jest najczyściej? A gdzie najbezpieczniej? Która dzielnica najbardziej odpowiada rodzinom z dziećmi, a która imprezowiczom? Sprawdziliśmy w rankingu Otodom, jak wypada Ursynów w zestawieniu dzielnic. A wypada naprawdę dobrze!

  Ponad 6,6 tys. warszawiaków wzięło udział w ankiecie oceniającej różne aspekty życia w ich miejscu zamieszkania. Ankietowani punktowali różne stwierdzenia w skali od 1 do 7. Wynik wypadł na korzyść naszej dzielnicy, choć jak się okazało - tanio u nas nie jest.

  Najlepsza dzielnica dla rodziny

  Zdanie „W mojej okolicy znajduje się wszystko, co niezbędne dla dzieci: plac zabaw, przedszkole, przychodnia, szkoła itd.” - ursynowianie ocenili na 6,05 punkta, co dało nam pierwsze miejsce w stolicy. Tuż za nami znalazła się Praga-Południe.

  Drogo, ale blisko

  Mimo że ceny na Ursynowie pozostawiają wiele do życzenia – zajmujemy 8. miejsce pod względem cen towarów i usług - to na brak sklepów nie możemy narzekać. Twierdzimy bowiem, że mamy w pobliżu domu możliwość zrobienia wszystkich podstawowych zakupów. 

  Także w czasie wolnym mieszkańcy Ursynowa mają co robić. Znaleźliśmy się na 3. miejscu pod kątem ciekawych miejsc do spędzania czasu, takich jak kino, kawiarnie i restauracje. Jak na razie, póki budowa POW nie rozkręciła się na dobre, mieszkańcy są zadowoleni z komunikacji, uważają, że z ich miejsca zamieszkania łatwo dostać się do pracy lub szkoły.

  Dobrzy sąsiedzi z betonowej dżungli

  Ursynowianie cenią swoją dzielnicę za porządek i czystość – zaraz za mieszkańcami Wilanowa, jesteśmy z tego powodu, najbardziej zadowolonymi mieszkańcami Warszawy. Niestety, jeśli chodzi o zieleń, zostajemy w tyle za Wesołą i Wawrem, lokując się na nienajlepszym 6 miejscu pod względem zielonej okolicy.

  Cenimy za to w naszej betonowej dżungli – sąsiadów. Uważamy że ludzie mieszkający w naszej okolicy są przyjaźni i uprzejmi. Co być może przekłada się na to, że czujemy się bezpiecznie i nie boimy się wracać do domu po zmroku. Dzięki głosom ankietowanych zajmujemy też drugie miejsce, tuż po Wilanowie, jako dzielnica godna polecenia.

  W ogólnym zestawieniu dzielnic, także znajdujemy się na drugim miejscu z wynikiem 41 punktów. Przed nami znalazł się tylko nasz sąsiad – Wilanów z 47 punktami. A z nami, z 38 punkami uplasował się Żoliborz.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 127

  • 53
   BARDZO PRZYDATNY
  • 16
   ZASKOCZONY
  • 20
   PRZYDATNY
  • 12
   OBOJĘTNY
  • 11
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 14
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~dziewczynazursynowa 8 ponad rok temu

   jak dla mnie brak budynków do komfortowego życia. Większość ofert to wielka płyta bez miejsc garażowych (w lato samochód nagrzewa się, z tobołami czesto trzeba się tłuc od samochodu do budynku, zima to wiadomo) także to wielki minus. Sporo budynków nie ma windy. Klatki schodowe obdrapane. Nie wiem kto to kupuje i za takie ceny. Zdarzają się jakieś rozsądne oferty, ale bardzo szybko schodzą a te beznadziejne wystawiane są przez właścicieli i milion różnych biur także jak już oferta prywatna lub w milionach biur to odechciewa się klikania;) Plusem jest metro:)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ewelinka 7 ponad rok temuocena: 0% 

   blokowisko, okna w okna,zero intymności, hałas, ciasne ulice i korki, kiepski wybór do mieszkania..

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~3 6 ponad rok temuocena: 25% 

   napady, narkomani, bezdomni, prostytutki - codziennosc

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rafal 5 ponad rok temu

   e tam

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 4 ponad rok temuocena: 86% 

   Kocham ursynów. Nie ma lepszego osiedla.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Teodor 3 ponad rok temuocena: 63% 

   To chyba jednak ranking ubiegłoroczny. W tej chwili w związku z otwarciem ul. Rosowskiego oraz budową POW nasza dzielnica przestaje być tak atrakcyjna. Dodajmy jeszcze lakiernię przy metrze oraz magazyn materiałów chemicznych. Poziom smogu mimo bliskości lasu kabackiego zaczyna dorównywać temu z centrum. Jak wybudują dodatkową galerię (molocha) to już w ogóle będzie można oszaleć ze szczęścia. Lubiliśmy z rodziną Ursynów, ale wobec powyższego coraz bardziej myślimy o domku poza miastem...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zły porucznik 2 ponad rok temuocena: 67% 

   To jak doskwiera Ci smog, to akurat domek poza miastem nie jest dobrym rozwiązaniem... Największy problem Warszawy na dziś dzień to: smog, ogromny ruch kołowy, nieskoordynowane i źle prowadzone inwestycje infrastrukturalne oraz dzicz deweloperska. Wszystkie te problemy są niestety WYRAŹNIE widoczne na Ursynowie, a szczególnie stały się dokuczliwe za panowania Kempy. Rozumiem, że inne dzielnice mają swoje problemy, ale jako Ursynowianin płacący przecież wysokie podatki (stawki za grunt są ogromne!) oczekuję znacznie więcej niż jest mi oferowane w zamian za odprowadzane pieniądze. Proszę choćby zwrócić uwagę na to, jak ogólnie zrobiło się na Ursynowie brudno. Wielokroć, w drodze do pracy czy metra, uderza mnie ilość walających się na trawnikach śmieci. O smogu już nie wspomnę, bo szkoda słów - blokowisko z normami przekraczanymi o kilkaset procent!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KARCZOCH 1 ponad rok temuocena: 88% 

   W rankingu brakuje tylko kryterium "dostęp do bazarku" :)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4294 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022