REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Pyły z budowy POW zamieniły balkony mieszkańców w piaskownice

  Pyły z budowy POW zamieniły balkony mieszkańców w piaskownice (nadesłane)

  Tumany pyłu na balkonach i w mieszkaniach. Brud, kaszel i codzienna udręka. Mieszkańcy sąsiadujący z budową Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie żyją jak w epicentrum burzy piaskowej. Wykonawca twierdzi, że ogranicza emisję pyłów wszelkimi możliwymi sposobami. Sąsiedzi zaś są na skraju wytrzymałości.

  Trwająca budowa POW postępuje bardzo szybko i sprawnie. Ale jest też druga strona medalu - wszechobecny pył i kurza. Mieszkańcy m.in. ul. Braci Wagów czy Kazury twierdzą, że każdego dnia ich balkony pokrywa gruba warstwa pyłów. Na dowód pokazują zdjęcia.

  - Generalnie balkony są wyłączone z użytku. Mieszkam na piątym piętrze, więc pył unosi się wysoko. Dom znajduje się w odległości dziesięciu metrów od budowy - mówi Bartek, mieszkaniec bloku przy ul. Braci Wagów 20.

  Najgorsze są ciepłe i bezdeszczowe dni. Wówczas ciężka warstwa siwego pyłu pokrywa wszystko, co nie jest szczelnie odizolowane. - Mieszkań nie można wietrzyć, bo inaczej opad dostanie się do środka. Codzienne wdychanie jest zabójcze dla zdrowia - może doprowadzić do pylicy i innych chorób układu oddechowego - dodaje mieszkaniec.

  Nie są to zarzuty wyssane z palca, bo problemy z oddychaniem czy kaszel dręczą też innych sąsiadów. - To jest koszmar. Już nie chodzi nawet o ten syf. Boję się o swoje dzieci, które kaszlą częściej niż kiedyś. Jestem pewna, że to wpływ tej diabelskiej budowy - komentuje Dorota, mieszkanka.

  Sąsiedzi budowy wątpią w to czy wykonawca - firma Astaldi - stosuje środki, które ograniczają emisję szkodliwych pyłów. - Powinniśmy mieć zapewnione bezpieczeństwo. W przeciwnym razie mieszkańcy sami sięgną po środki prawne! - mówi Bartek.

  fot. nadesłane przez czytelników

  Co robi wykonawca?

  - Nie wiem jakie zabezpieczenia zastosował wykonawca. Za każdym razem mogą one być inne. Tych pozwoleń jest bardzo dużo. Każdy stosuje swoje metody - krótko stwierdza Mirosława Kamińska, naczelnik wydziału Inspekcji i Kontroli Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Warszawie.

  Firma Astaldi wylicza konkretne działania. - Na każdej sekcji placu jest myjka pojazdów. W trosce o mieszkańców droga wewnętrzna została wyasfaltowana. Wszystkie połączenia drogowe z budową są poddawane regularnemu myciu - mówi Mateusz Witczyński, rzecznik wykonawcy ursynowskiego odcinka POW.

  Podczas suchych dni robotnicy muszą używać polewaczek, którymi zraszają drogi. Niestety, według mieszkańców metody te nie wystarczają. Wykonawca twierdzi jednak, że niedogodności związane z tak dużą inwestycją są naturalne i pewne utrapienia trzeba zwyczajnie przetrwać.

  - Jest bardzo sucho i w całym mieście mamy więcej pyłów. Staramy się minimalizować wszelkie utrudnienia, ale niemożliwe jest, żeby tak duża budowa przebiegała niezauważalnie dla mieszkańców - dodaje Mateusz Witczyński.

  Budowa Południowej Obwonicy Warszawy zakończy się nie wcześniej niż w sierpniu przyszłego roku. Do tego czasu mieszkańcy raczej nie mogą liczyć na poprawę warunków i ograniczenie pyłu. Muszą przetrwać.

  Opowiedzcie nam jak Wam się żyje z budową POW na Ursynowie - piszcie maile, nadsyłajcie zdjęcia, dajcie znać: redakcja@haloursynow.pl.

  fot. nadesłane przez czytelnika

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 137

  • 43
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 14
   OBOJĘTNY
  • 12
   NIEPRZYDATNY
  • 18
   WKURZONY
  • 36
   BRAK SŁÓW

  47Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~mania 47 11 miesięcy temu

   Umyłam samochód na myjni w piątek po g. 19 na profesjonalnej myjce szamponem. Nie uwierzycie, ale już w sobotę rano!!!! był już pokryty tym rudym pyłem z budowy! Kiedy otworzyłam klapę z przodu, żeby dolać spryskiwacza, zobaczyłam warstwę 2mm pyłu na wszystkich wewnętrznych częściach, silniku, akumulatorze, przewodach itp. Czy wykonawca nam będzie robił darmowe mycie samochodu wewnątrz i na zewnątrz???? Okna po tygodniu są pokryte kurzem, meble w mieszkaniu także... Takie są korzyści z budowy tej rzekomej obwodnicy w środku dzielnicy! Tej drogi nigdy nie powinno tu być!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~3-cie piętro 46 ponad rok temuocena: 50% 

   trudno żeby się nie kurzyło. Tak musi być i nic z tym nie zrobisz bo co zrobisz jak nic nie zrobisz.......

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wwl 45 ponad rok temuocena: 75% 

   najwięcej wypowiadają się Ci którzy od obwodnicy mieszkają kilka km. Nie zrozumie tego nikt, kto nie musiał przechodzić rano przez błoto, które spływa z wyjazdów z budowy POW. Wykonawca zobowiązał się do utrzymywania porządku! niektórzy powiedzą że budowa to musi być brudno, ja rozumiem że niektórym syf w domu nie przeszkadza to i uważają że i na ulicach może być podobnie

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Antypow 44 ponad rok temuocena: 65% 

   Precz z POW!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~POW TAK !!! 43 ponad rok temuocena: 50% 

   Zmień płytę, bo tylko to powtarzasz, a argumentów żadnych. TAK ZA POW !!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~anna kamińska 42 ponad rok temuocena: 0% 

   Niestety, już za pozno:(

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 41 ponad rok temuocena: 71% 

   No i co Wysoki Słoików? Pamiętacie jak mieliście to głęboko w (_!_) jakie my mieliśmy problemy przy budowie wiaduktu na Karczunkowskiej i jaką wtedy mieliście bekę? To teraz buzia w ciup i swoje przecierpieć. Wysoki Słoików nie może wdychać pyłów a my tutaj już tak?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 40 ponad rok temuocena: 88% 

   do -kurkawodna. Ja nie pochodzę ze wsi i trochę żałuję. Zachwycony byłbym wtedy tzw. infrastrukturą miejską - np. POW. Bo miasto, wg tych co z niego nie pochodzą musi być "nowocześnie śmierdzące" , pełne galerii handlowych i podobnych atrakcji.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~B 39 ponad rok temuocena: 43% 

   Budować, budować. Tak trzymać. A tym co teraz narzekają dać dożywotni zakaz korzystania z obwodnicy. Tyle lat w planach.... można było się przygotować mentalnie na okres budowy. Ale nie, będą badać i na drogę sądową wstępować. Śmiech na sali. W sądzie nie zapomnijcie wspomnieć, że reklamujecie fakt powstawania kurzu na budowie. Rozczeniowcy, przymknijcie się w końcu, bo żal to czytać. Ileż można się śmiać z tego kabaretu? Rany rany rany boskie. hahahahahaha

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 52 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~azertyui 38 ponad rok temuocena: 65% 

   Znowu schematryczne, powtarzalne, stale obrazanie wyswiechtanym epitetem o pochodzieniu ze wsi. Ile mozna? Czy wreczcie MODERACJA MOZE SIE PRZYLOZYC do usuwania pyskowek i jatrzenia? Jesli szanowna Redakcja nie ma sil i srodkow, to moze powolac moderatorow spolcznych i moze stworzyc regulamin, ze posty obrazliwe sa kasowane. Forum wejdzie na normalny poziom komunikacji spolecznej, bo teraz zamienia sie w rynsztok z kilkoma trollami, ktorzy odstraszaja normalnych uzytkownikow. Portal na tym TRACI.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 28 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sfsdf 37 ponad rok temuocena: 91% 

   Sądząc z wypowiedzi raczej pochodzisz z tzw. nizin społecznych, którym udało się podskoczyć trochę do góry. Proponuję trochę ochłonąć, idz pobiegać wokół budowy może trochę ciśnienie zejdzie, a przy oazji jak się nawdychasz kurzu to może zrozumiesz, że dla ludzi mieszkających w pobliżu to istotny problem.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janusz 36 ponad rok temuocena: 26% 

   Do azertyui: Ja jestem ze wsi i mnie to nie obraża jak ktoś mi tak powie bo to prawda i nie widzę w tym nic złego. Ty chyba masz kompleksy na tym punkcie i raczej nie nadajesz się na obiektywnego moderatora.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zeus 35 ponad rok temuocena: 0% 

   @azertyui lepsza moderacja? Czy raczej dopominasz się o CENZURĘ?!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mamiszon 34 ponad rok temuocena: 41% 

   Trasa jest w planach od kilku dziesięcioleci... Jest budowa to musi być pył, brud. To jest miasto, które się stale rozwija i nareszcie ! Są pieniądze na wiele wielkich inwestycji. Tak trzymać ! Budowa II linii metra (I linni zresztą też) przeszkadzała, a teraz oooo !!! jak fajnie, jest metro, szybko mogę dojechać do centrum i na drugą stronę Wisły. Nie da się budować czysto i już.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sfsdf 33 ponad rok temuocena: 75% 

   Nie bardzo - bo jak masz "awarię" w metrze to dzięki POW wyjazd z Natolina i Kabat graniczy z cudem... Budować, ale z głową...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeeew 32 ponad rok temuocena: 25% 

   Sfsdsf Budować z głową? Co to znaczy wg ciebie? Robic to tylko w nocy i gdy pada żeby się nie kurzyło? Człowieku akurat ta budowa to całkiem dobrze jest zaplanowana.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zynek 31 ponad rok temuocena: 48% 

   jest budowa jest syf w powietrzu. A co ma latac? Fijołki i róże? Skończą, pójdą, posadzą zieleń i bedzie cacy. A na razie trzeba zacisnąć zęby i nie jęczeć.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~azertyui 30 ponad rok temuocena: 93% 

   Pojeczec zawsze mozna. Przynosi ulge. To raz. Dwa: opisanie sytuacji tez ma sens, bo ostrzega ludzi na przyszlosc - czegos sie naucza, moze sie przydac przy zyciowej decyzji. Trzy lata w syfie - lepiej sie zastanowic.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wwl 29 ponad rok temuocena: 80% 

   ja rozumiem że jak komuś słoma z butów wystaje to i syf na ulicy nie przeszkadza. ale nie wszyscy zostali wychowani w brudzie, a wykonawca zobowiązał się do zachowania czystości na ulicach w tym wjazdach i wyjazdach z budowy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~BUdoWLaniec 28 ponad rok temuocena: 32% 

   Typowo polskie, zamiast się cieszyć że ruch w mieście będzie odciążony to narzekają wszyscy. Budowa nie trwa 20lat nikomu na złe nie wyjdzie ten kurz.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 43 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zły porucznik 27 ponad rok temuocena: 68% 

   Czy możesz mi wytłumaczyć w kilku prostych słowach, jak autostrada Berlin-Moskwa przez środek wielkiej dzielnicy mieszkaniowej odciąży ruch w mieście? Czy na tym odcinku w tunelu firma budowlana zainstaluje jakiś portal działający na zasadzie splątania kwantowego albo teleportacji rodem ze Star Treka?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 41 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autostrada 26 ponad rok temuocena: 37% 

   Drogi Zły poruczniku chociażby tak odciąży, że cały ruch z Dolinki Służewieckiej będzie teraz szedł pod ziemią... Amen.....

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jon 25 ponad rok temuocena: 39% 

   @Zły porucznik - odciąży całą Warszawę, ponieważ wyprowadzi dużą część ruchu tranzytowego z warszawskich ulic. Proste i logiczne. A z tym środkiem dzielnicy to już nie rób paniki. Tak będzie ten ruch widoczny jak metro. Do tego jednak jest to ułatwienie połączenia między dzielnicami. Jasne, że lepsza byłaby duża obwodnica (niby planowana), ale lepiej tak niż wcale. Tylko niestety widać tu tendencję "byle nie na moim podwórku".

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zły porucznik 24 ponad rok temuocena: 77% 

   Rozumiem, że szanowni Państwo za miasto uznają tu Ursynów, ewentualnie okolice. Chciałbym jednak zauważyć, że przez Ursynów będzie przebiegał jedynie fragment POW. A co zostanie zabrane z Dolinki, to przecież nie zniknie. No i jeszcze taka delikatna sprawa: choć ruchu nie zobaczymy, to pewnie poczujemy. Argument NIMBĄ jak kulą w płot, mam szczęście mieszlać dość daleko od POW.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 37 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jon 23 ponad rok temuocena: 25% 

   @Zły poruczniku, skoro mieszkasz daleko od POW, to już zupełnie nie rozumiem, co ci przeszkadza. A POW jest częścią całej warszawskiej obwodnicy, więc nie dotyczy tylko ruchu Ursynowa, Wilanowa, Wawra, ale też reszty miasta, między innymi komunikując w kolejnym miejscu lewy i prawy brzeg Wisły (widziałeś kiedyś, co dzieje się na trasie Siekierkowskiej w godzinach szczytu?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 22 ponad rok temuocena: 79% 

   do -jon Chybione porównanie. Metro to środek transportu publicznego, istotnie ułatwiający przemieszczanie się bez samochodu wszystkim warszawiakom. POW to autostrada dla tranzytu. I nie chodzi o "chwilowe upierdliwości", ja kwestionują samą idee tego przedsięwzięcia, które będzie miało przez całe lata negatywny wpływ na Ursynów. A obietnice o filtrach, parku zweryfikuje życie - ostatnie doniesienia o parku linearnym skłaniają do pesymizmu. Oczywiście nie entuzjastów POW...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jon 21 ponad rok temuocena: 27% 

   Czyli podejście - spadać z mojego podwórka. POW ma sens dla całości Warszawy. Chciałbym oczywiście, żeby duża obwodnica nie była mrzonką. Ale wtedy znajdą się tacy alistergórakalwaria czy alisterżyrardów, którzy będą płakali nad niszczycielskimi skutkami obwodnicy w ich miastach.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~POKOmon 20 ponad rok temuocena: 11% 

   Bloki wysadzic, a mieszkanców przymusowo przesiedlic tam, slad przyjechali. Miasto ma sie nie rozwijac bo grupka ludzi szuka problemów i zyczy sobie mieszkac jak na glebokiej prowincji.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 19 ponad rok temuocena: 38% 

   Wypisz wymaluj sytuacja z - Lotniskiem - Stacja postojowa metra na Kabatach Ludzie wprowadzili sie do blokow - nie patrzyli co jest w sasiedztwie, nie pytali ludzi jak sie zyje - nie czytali nie ogladali planow zagospodarowania dla okolicy a teraz placz .. Drodzy mieszkancy - mieszkam w sasiedztwie Budowanego tunelu - pierwsze plotki odnosnie tego tworu pojawily sie w latach poznych 80-90. a mniej wiecej w latach 2000 bylo przesadzone ze bedzie tedy szla - kwestia tylko kiedy dokladnie zaczna sie prace na naszym odcinku. Takze Wy napewno wprowadzaliscie sie kiedy bylo wiadome ze cos tedy wczesniej czy pozniej bedzie szlo - A jak jest budowa to musza byc utrudnienia czy to dla kierowcow, mieszkancow pieszych i wszystkich innych.. Trzeba to przeczekac i przebolec - bedzie lepiej, mozna jedynie minimalizowac uciazliwosci ale nie zawsze sie to tak da..

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lothar 18 ponad rok temuocena: 88% 

   porownywanie lotniska/stacji postojowo-technicznej metra z budowa POW jest tak trafione jak porownywanie jumbojeta do samolotu Iskry. Lotnisko Okecie bylo w tej czesci miasta nim jeszcze porzadnie sie Ursynow zakorzenil czyli w latach 80. Stacja metra tez lata 70-80. A o obwodnicy przez ta czesc miasta wiadomo gdzies od lat 2000-2003 (bo jeszcze byly inne opcje jak chocby ta ze POW miala isc nie przez Ursynow a Gore Kalwarie i bylo jeszcze trzecie wyjscie - teraz go nie pamietam), wiec co Ty czlowieku w ogole tam farmazolisz. Gdy sie ludzie osiedlali na Ursynowie to Lotnisko jak i STP albo juz byly od dawien dawna (Okecie) albo chwile wczesniej wlasnie je zaklepano ze tam maja byc (STP- ale blokow w ich sasiedztwie bezposrednim wtedy jeszcze nie bylo jak jest teraz).

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 22 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 17 ponad rok temuocena: 5% 

   Lothar taa a rozczeniowi mieszkancy zaczeli narzekac na sasiedztwo dosc niedawno na te 3 wymienione inwestycje - wczesniej jakos im nie przeszkadzaly :) widocznie mysleli ze sprowadzajac sie na Ursynow beda zyc niby w Warszawie ale za oknami beda mieli swoja ukochana wies..

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~olo 16 ponad rok temuocena: 58% 

   Tragedia tam mieszkać, przy samej obwodnicy, współczuję mieszkańcom, jak powstanie obwodnica będzie jeszcze gorzej bo ruch wzrośnie może nawet kilkunastokrotnie. Pozdrawiam

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 15 ponad rok temuocena: 47% 

   na naszym odcinku droga bedzie tunelem - wjazd do tunelu jest za sklepem auchan (do blokow na Kazury jest jeszcze kawalek drogi).. Jesli potwierdza sie plany i projekty roznego rodzaju to nad tunelem beda drzewa park i inne atrakcje takze halas od Pow'a nie powinien byc jakos wielki

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 22 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jon 14 ponad rok temuocena: 48% 

   Akurat będą ten wzmożony ruch mogli sobie oglądać tak samo jak pociągi metra. Warunek - trzeba będzie wleźć do tunelu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~janusz 13 ponad rok temuocena: 30% 

   przeciez wiedzieli o inwestycji kupujac mieszkania wiec do kogo mają pretensje? Budowa planowana była od x lat

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Leopold 12 ponad rok temuocena: 30% 

   Mieszkańcy wiedzieli o inwestycji kupując mieszkania. Za kilka lat mieszkając przy parku będą narzekali na hałasy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~italiano 11 ponad rok temuocena: 77% 

   Miłośnicy autostrady przez środek miasta zapewne dopiero w szpitalu na starość będą się zastanawiać skąd tak wcześnie nowotwór , ale wtedy będzie trochę za późno . Zapewne około 10 lat po zbudowaniu tej autostrady powstaną plany zbudowania obwodnicy , bo smog, zwiększona zachorowalność itp. Na razie z budowaniem dróg jest jak z wrzucaniem ścieków do rzek, plastikiem lub węglem - najpierw robimy syf co trwa w miarę krótko, a potem zastanawiamy się co z tym niemożliwym do rozwiązania problemem począć.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 50 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 10 ponad rok temuocena: 48% 

   Jak przy każdej budowie niestety jest pył, kurz, syf i osad. To niestety trzeba przeżyć. Z tym nawet nie bardzo jest jak walczyć w suche dni , bo polewanie faktycznie ma dość wymierny skutek (acz pomaga odrobinę). A oni też nie mogą tylko dbać o to, żeby się nie pyliło, bo wtedy obniżają czas pracy i budowa się wydłuża. Niestety coś za coś.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 9 ponad rok temuocena: 79% 

   A za co? Z punktu widzenia mieszkańców tej dzielnicy raczej za niewiele. Korzyści tranzytowców w to nie wliczajmy. Brak elastyczności (co z tego, że przed 40 laty ktoś to zaplanował?) i przewidywania długofalowych skutków tej inwestycji.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 42 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anatol 8 ponad rok temuocena: 79% 

   Dokładnie. Mieszkańcom Ursynowa potrzebna ta obwodnica jak dziura w moście!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 48 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jon 7 ponad rok temuocena: 32% 

   @alisterkabat - zysk jest dla mieszkańców całej Warszawy. Lata temu budowa metra też była wielką upierdliwością dla Ursynowa. Czy teraz ktoś narzeka, że ma stacje metra w pobliżu?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 6 ponad rok temuocena: 19% 

   ~alisterkabat i ~Anatol - z punktu widzenia mieszkańca Ursynowa ta obwodnica jest bardzo potrzebna, chociażby po to wyrzucić ruch tranzytowy z Ursynowa.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anatol 5 ponad rok temuocena: 86% 

   @qwr A gdzie ty masz ten ruch tranzytowy na Ursynowie? Jedynie dolina służewiecka ale to raczej obrzeża. Teraz będziesz miał tranzyt przez środek Ursynowa, tylko o dużo większym natężeniu, bo kierowcy będą chętniej niż teraz dolinę służewiecką wybierali wygodną autostradę

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 30 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 4 ponad rok temuocena: 49% 

   Niestety ale potwierdzam sytuacje. Jest słabo, ale tłumaczę sobie to tym że to przejściowy problem i trzeba się przemęczyć. Budowa nie będzie wiecznie trwać.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tessa 3 ponad rok temuocena: 63% 

   Mieszkancy Ursynowa byli przeciw budowaniu tej obwodnicy ale ...jak niewiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 45 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~I 2 ponad rok temuocena: 27% 

   Taka pora roku co ci ludzie chca? Astaldi ma im zabudowac balkony? Filtry powietrza moga kupic.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 44 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anatol 1 ponad rok temuocena: 78% 

   Tak, mogłby inwestor kupić. Skoro i tak ma niebyc filtrów na kominach

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 35 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3114 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020