REKLAMAA1-SanGiovanni—01-08—-31-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Cellulit to jeden z najczęściej występujących problemów estetycznych - według szacunków zmaga się z nim 80-90% kobiet. Przyczyną jest nie tylko nadmiar tkanki tłuszczowej, ale także uwarunkowanie genetyczne oraz zaburzenia hormonalne. Remedium na wiele dolegliwości - w tym pomarańczową skórkę - jest sport oraz zdrowe żywienie. Co jeszcze można zrobić, aby skutecznie pozbyć się cellulitu?

  Czym jest cellulit?

  Cellulit to nic innego jak tłuszcz podskórny, który przybiera formę zgrubień podobnych w strukturze do skórki pomarańczy. Szacuje się, że z tym problemem zmaga się nawet 90% kobiet. O ile drobne zmiany nie są szkodliwe, to zaawansowane stadium cellulitu może powodować problemy z krążeniem, przyswajaniem składników odżywczych oraz usuwaniem toksyn w miejscach dotkniętych pomarańczową skórką. Cellulit uwidacznia się najczęściej w okolicach ud, pośladków oraz brzucha.

  Kilka faktów na temat cellulitu:

  1. Dotyczy wszystkich kobiet - bez względu na typ budowy ciała czy pochodzenie etniczne, cellulit może być zmorą każdej kobiet - nie omijając nawet tych szczupłych.
  2. Omija mężczyzn - cellulit z reguły nie dotyka mężczyzn (poza rzadkimi wyjątkami), zawdzięczają to męskim hormonom oraz odmiennej budowie tkanek. Nawet mężczyźni z wysokim poziomem tkanki tłuszczowej nie borykają się z cellulitem.
  3. Dieta nie zawsze jest skuteczna - przejście na restrykcyjną dietę może nie być skutecznym rozwiązaniem. Szybka utrata wielu kilogramów może pozostawić obwisła skórę, która nie poprawi estetyki naszego ciała.
  4. Trudność leczenia - popularna liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu podobnie jak dieta można pozostawić obwisła skórę. Pozostałe zabiegi również nie są w 100% skuteczne, a ponadto wymagają regularnych wizyt w klinice.

  Przyczyny cellulitu

  Pierwsze co przychodzi na myśl to nadmierna ilość tkanki tłuszczowej w organizmie. Podłoże problemu jest jednak znacznie szersze, bowiem cellulit jest przypadłością dotyczącą również szczupłych pań.

  Cellulit uwidacznia się najczęściej u kobiet po 25 roku życia. Osoby, które prowadzą bierny tryb życia z roku na rok tracą część tkanki mięśniowej na rzecz tkanki tłuszczowej. Wraz z wiekiem zmniejszają się również zapasy kolagenu co potęguje problem. Zwalczanie cellulitu należy więc zacząć od wprowadzania aktywności fizycznej oraz zdrowych nawyków żywieniowych.

  Pomarańczowa skórka jest przypadłością rodzinna! W pewnym stopniu dziedziczymy ją genetycznie. Oczywiście nie oznacza to, że nie można z nią skutecznie walczyć. Geny nie powinny być dla nas wymówką dla całkowite akceptacji cellulitu.

  Kolejną przyczyną powstawania cellulitu są hormony. Pierwszym, o której należy napisać to estrogen. Jest to żeński hormon płciowy, który produkowany w nadmiarze może być przyczyną uwidaczniania się cellulitu. Zaburzenie równowagi hormonalnej (nie tylko estrogenu) może powodować nadmierne gromadzenie się wody, problem z usuwaniem toksyn czy też zaburzenie dystrybucji tlenu oraz składników odżywczych,

  Jak pozbyć się pomarańczowej skórki

  O ile na genetykę nie mamy wpływu to mamy wpływ na tryb życia jaki prowadzimy. Włączając w życie kilka zdrowych nawyków stan skóry powinien ulec zauważalnej poprawie.

  Aktywność fizyczna

  Regularna aktywność fizyczna pomaga zachować lub zwiększyć poziom tkanki mięśniowej oraz redukuje tkankę tłuszczową. Treningi z obciążeniem uwidocznią Twoje mięśnie redukując warstwę pokrywającego je tłuszczu. Oczywiście inna aktywność również wchodzi w grę. Pływanie, spinning, ćwiczenia na steperze czy taniec również pomoże Ci uporać się z cellulitem. Staraj się poświęcać około 45 minut 3-4 razy w tygodniu na sport.

  Zadbaj o skórę

  Szczególnie kiedy chcesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Duży ubytek wagi może przyczyniać się do problemu z obwisłą skórą. Do tego celu można użyć produktów zawierających retinoidy - czyli związków zwiększające produkcję kolagenu. Poza retinoidami codzienna dietę warto uzupełnić o szereg składników odżywczych wspomagając się suplementami.

  Informacje na temat popularnych preparatów oraz kluczowych substancjach w nich zawartych znajdziesz tutaj. Wiotczenie skóry można zwalczać również poprzez ćwiczenia, masaż oraz zabiegi z użyciem ultradźwięków bądź lasera.

  Rzuć palenie

  Szkodliwe związki zawarte w dymie papierosowym mogą zmniejszać naturalną produkcję kolagenu. Szacuje się, że poprzez palenie dostarczamy nawet kilka tysięcy szkodliwych substancji. Wpływa to nie tylko na potęgowanie problemu z cellulitem, ale również pogorszenie ogólnej kondycji skóry - w tym powstawanie zmarszczek.

  Zmień swoje nawyki żywieniowe

  Wyrzuć z menu wysoko przetworzone produktu, dbaj o nawodnienie, ogranicz spożywanie produktów zawierających rafinowany cukier, zwiększ ilość spożywanych warzyw i owoców. Jeśli nie cierpisz na choroby chroniczne, warto zrobić 1-2 tygodniowy detoks na bazie warzyw i owoców, który usunie z organizmu nagromadzone toksyny. Zaraz po detoksie należy włączyć pozostałe wcześniej wymienione nawyki żywieniowe.

  Zabiegi na cellulit

  Na wstępie warto zaznaczyć, że samo poddanie się zabiegowi nie oznacza, że się go pozbędziemy. Skuteczność zależy od stopnia nasilenia dolegliwości oraz zmiany trybu życia. Nawet jeśli chwilowo Twój stan skóry się polepszy, przy braku aktywności oraz niskiej jakości posiłkach cellulit szybko wróci na swoje miejsce.

  Zabiegi mają na celu rozbicie grudek tłuszczu prowadząc do redukcji pomarańczowej skórki. Wadą zabiegów jest ich koszt - o ile jednorazowa wizyta nie wydaje się dużym wydatkiem, to często zauważalne efekt uzyskuje się dopiero po kilku lub nawet kilkunastu wizytach. Niestety nie wszystkie kobiety mogą z nich korzystać. Przeciwskazania dotyczą osób cierpiących na cukrzycę, stany zapalne oraz epilepsję.

  Podsumowanie

  Cellulit jest rozległym problemem, który zależny jest od wielu czynników. Rozwój pomarańczowej skórki następuje wraz z wiekiem. Podstawą w przeciwdziałaniu oraz zwalczaniu cellulitu jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Poza aspektem estetycznym, aktywne życie wraz ze zdrowym żywieniem przynosi ogólnopojęte korzyści zdrowotne.

  Artykuł opracowano przy współpracy z https://kowalezdrowia.pl/ - portalem zdrowia i urody, na którym znajdziesz sczegółowe informacji na temat walki z cellulitem.

  Artykuł załadowany: 0.2447 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni—01-08—-31-08-2020