REKLAMAA1-SanGiovanni--01-07----31-07-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 października 2019, 11:07 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Używane auto posiadające automatyczną skrzynię biegów stanowi soraz częściej kupowany typ samochodu przez kierowców. Co bardzo ciekawe, zwykle tego rodzaju auta wybierają panie, jak i właściciele firm. Wynika to z pewnością z faktu, że jazda takiego typu autem jest dużo bardziej komfortowa, tym bardziej w mieście, gdyż nie istnieje potrzeba ciągłego zmieniania biegów, jak i użycia sprzęgła Eksperci wymieniają kilka oznak, dzięki którym możemy rozpoznać awarię. Automatyczna skrzynia biegów bardziej ochrania silnik, jak i ma wpływ na znacznie mniejsze zużycie paliwa.

  Niepokojące objawy

  Wymiana, czy też naprawa skrzyni biegów to spora inwestycja. Warto sprawdzić przede wszystkim przekładnię skrzyni biegów, zanim zdecydujemy o zakupie samochodu. Czasami nie obejdzie się bez wizyty w warsztacie samochodowym. Istnieją również objawy, które mogą zwiastować awarie automatycznej skrzyni biegów. Pośród nich można wymienić :

  Zapach spalenizny 

  Swąd może być efektem przegrzania oleju przekładniowego. W chwili, kiedy poziom oleju jest zbyt niski, złej jakości, albo przepracowany, nie będzie właściwie spełniał swojego zadania, chociażby w przekazywaniu tak zwanego momentu obrotowego. Jeżeli nie zajmiemy się tymże problemem, może dojść do nieodwracalnej awarii.  

  Poślizg kół zębatych

  Problem ten jest dość powszechny w autach mających manualną skrzynię biegów, niemniej jednak może pojawić się również i w tych automatycznych. Zindentyfikowanie problemu nie będzie trudne : jeśli silnik zwiększy obroty, a przy tym hałasuje, zaś samochód nie przyspiesza, jest to spowodowane z dużym prawdopodobieństwem ślizganiem się kół zębatych w przekładni. 

  Wyciek oleju 

  Olej przekładniowy nie może być pochłaniany przez przekładnie, dlatego też jego poziom winien być stały. Jeżeli jednak w drastyczny sposób się obniży, to będzie to znak, iż z dużym prawdopodobieństwem olej wycieka. W krótkim czasie może to stać się przyczyną dużo poważniejszych problemów z przekładnią. 

  Nie wybiera biegów, albo szarpie

  Istotne, aby zmieniać biegi w sposób płynny. Nazbyt gwałtowna zmiana biegów, czy ewentualnie pojawiające się wstrząsy mogą sugerować, że spowoduje to awarie. Jeżeli samochód nie odpowiada na zmienianie dźwigni biegów, trzeba zgłosić się do mechanika, ażeby sprawdził skrzynię biegów. 

  Zaświeciła się kontrolka silnika 

  Chociaż jest to alarm, który na ogół stanowi widzialną oznakę nieprawidłowości, to prawdziwy powód zaświecenie się kontrolki sprawdzić może tylko i wyłącznie odpowiedni mechanik, który będzie dysponował specjalistycznymi narzędziami służącym wykonaniu diagnostyki. Z pewnością samodzielnie będzie nam trudno zidentyfikować ewentualną awarię. 

  Artykuł przygotowany przy współpracy z www.autojozefow.pl

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Zen 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Co za błyskotliwe porady jak zauważysz nieprawidłowości zgłoś się do mechanika. Niesamowite!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3071 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020