REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 grudnia 2018, 11:32 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Szukasz wymarzonego M i zastanawiasz się, co zrobić, aby spośród wielu ogłoszeń wyłowić atrakcyjną, okazyjną ofertę na zakup mieszkania? Podpowiemy Ci, jak szukać okazji mieszkaniowych, czym się one charakteryzują i skąd w ogóle się biorą. Sprawdź!

  Tanie mieszkania na sprzedaż – skąd się biorą okazje mieszkaniowe?

  Okazje na kupno mieszkania pojawiają się na rynku nieruchomości często. Dlaczego jednak właściciele lokali decydują się na ich sprzedaż w cenie niższej niż rynkowa? Zwykle dla sprzedającego najważniejsza jest szybko przeprowadzona transakcja, jednak powodów może być wiele. Oto kilka najbardziej prawdopodobnych scenariuszy.

  • Sprzedający ma kłopoty finansowe i nie radzi sobie ze spłatą zadłużenia (np. w wyniku zaciągniętego kredytu hipotecznego czy pożyczki gotówkowej). W takiej sytuacji nadrzędna jest często szybka sprzedaż nieruchomości i zastrzyk gotówki na spłatę należności oraz uniknięcie np. postępowania komorniczego.

  • Mieszkanie zostało odziedziczone i stanowi to kłopot dla spadkobierców. Mieszkania na sprzedaż, których cena jest niższa niż wartość rynkowa, mogą pochodzić np. od osób, które na stałe mieszkają w miejscach innych niż lokalizacje odziedziczonych nieruchomości. Utrzymywanie czy wynajmowanie takich nieruchomości na odległość to często kłopot dla ich właścicieli. Zdarza się także, że lokal dziedziczony jest przez kilka osób, a jedynym, sprawiedliwym rozwiązaniem wydaje się jego sprzedaż i podział uzyskanego z tego tytułu dochodu.

  Dobre okazje, czyli jakie?

  Jeśli chcesz zaoszczędzić i kupić mieszkanie w niższej cenie, przede wszystkim zorientuj się, jakie są średnie stawki za metr kwadratowy lokali na rynku nieruchomości. Szacuje się, że okazyjne oferty to takie, których cena za metr kwadratowy jest o 20, a czasem nawet 30 procent niższa od cen innych mieszkań. Decydując się na kupno mieszkania w cenie niższej niż cena rynkowa, możesz więc nie tylko oszczędzić podczas transakcji (niezależnie od tego, czy kupujesz mieszkanie za gotówkę, czy może zaciągasz kredyt hipoteczny), ale także zwiększyć potencjalny zysk z jego sprzedaży w przyszłości.

  • Sprzedający przeprowadza się do innego miasta lub kraju i zależy mu na szybkiej finalizacji transakcji. Cena takiego lokalu może spadać wraz ze zbliżającym się terminem przeprowadzki.

  • Sprzedającego nie stać na remont lub utrzymanie lokalu i chce przeprowadzić się do mniejszej, bądź tańszej nieruchomości. Aby nie tracić środków przez kolejne miesiące, właścicielowi zależy często na szybkiej transakcji i wystawia mieszkanie na sprzedaż w atrakcyjnej cenie.

  • Właściciele mieszkania to para, która się rozstaje – dotyczy to zarówno małżeństw, jak i par bez ślubu. Aby jak najszybciej przebrnąć przez przykrą sytuację i dokonać podziału majątku, właściciele często decydują się na obniżenie ceny nieruchomości.

  Bądź czujny!

  Mimo iż różne sytuacje życiowe motywują sprzedawców do obniżania cen nieruchomości, to nie zawsze intencje obecnych właścicieli są dobre. Zdarza się także, że niskie ceny mieszkań są podyktowane np. ich ukrytymi wadami, uciążliwymi sąsiadami czy planowanymi inwestycjami, które mogą zakłócać spokój mieszkańców (np. budowa drogi szybkiego ruchu, centrum handlowego czy klubu nocnego). Zawsze dokładnie sprawdzaj stan mieszkania i budynku, najbliższe otoczenie i plany zagospodarowanie przestrzennego okolicy.

  Okazje na zakup mieszkania – jak ich szukać?

  Gdzie szukać dobrych okazji na kupno mieszkania? Możesz działać na własną rękę, z pomocą agentów nieruchomości lub np. podczas targów mieszkaniowych. Rozważ wszystkie za i przeciw.

  • Agencje nieruchomości – korzystanie z ich usług pozwala zaoszczędzić cenny czas i uniknąć wielu stresujących sytuacji. Profesjonalni agenci mają dostęp do licznych ofert mieszkaniowych, a ich klientami często są zarówno kupujący, jak i osoby, które chcą szybko sprzedać swoją nieruchomość. W związku z tym korzystanie z ich usług może znacznie skrócić proces poszukiwania mieszkania. Podczas rozmów z agentem należy dokładnie określić swoje wymagania względem nieruchomości – zarówno te dotyczące lokalizacji czy wielkości, jak i ceny.Minusem korzystania z usług agencji jest konieczność uiszczenia opłaty – zwykle obliczana jest ona procentowo od ceny mieszkania i wynosi 2-3%. W związku z tym – im niższa cena nieruchomości, tym mniejszą prowizję dla agencji możesz zapłacić.

  • Portale ogłoszeniowe – okazyjnych ofert możesz szukać samodzielnie, przeglądając ogłoszenia w portalach sprzedażowych czy tematyczne fora dyskusyjne lub grupy w portalach społecznościowych. Sprzedający, którym zależy na szybkiej transakcji, zwykle sygnalizują to już w tytułach ogłoszeń, np.: pilnie sprzedam mieszkanie, szybko sprzedam mieszkanie, mieszkanie w okazyjnej cenie, tanie mieszkanie na sprzedaż itp.

  • Targi nieruchomości – podczas targów mieszkaniowych możesz porównać ceny mieszkań na rynku nieruchomości, zorientować się w panujących trendach architektonicznych czy poznać oferty agencji nieruchomości. Więcej na temat targów dowiesz się z artykułu: Planujesz zakup mieszkania? Sprawdź, jak pomogą Ci w tym targi mieszkaniowe.

  Planując zakup wymarzonego mieszkania, pamiętaj, aby kierować się przede wszystkim własnymi potrzebami i możliwościami finansowymi. Odrobina cierpliwości i determinacji oraz odpowiednie przygotowanie sprawią, że będziesz mógł skorzystać z atrakcyjnej oferty na kupno mieszkania, zwiększając tym samym oszczędności lub zaciągając niższy kredyt hipoteczny w banku.

  Chcesz bez ryzyka dobrze wybrać mieszkanie, zmieścić się w budżecie i mieć wszystko w jednym miejscu? Będziesz zaskoczony, jakie to proste! Skorzystaj z narzędzia NAVIDOM!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 26

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 8
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.1627 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO