REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 września 2019, 10:37

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Zastanawiasz się nad wzięciem pojazdu w leasing? W tym przypadku procedury są dużo bardziej uproszczone niż zaciąganie kredytu samochodowego. Sprawdź, w jaki sposób uzyskać tę formę finansowania – jakie warunki należy spełnić i jakich formalności trzeba dopełnić.

  Leasing samochodowy cieszy się ogromną popularnością wśród przedsiębiorców. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia wiele faktów – nie tylko możliwość zachowania płynności finansowej czy korzyści podatkowe, ale również krótki czas oczekiwania na pojazd. Użytkownikiem auta można stać się nawet w ciągu kilku dni.

  Wybierz samochód

  Pierwszym krokiem w stronę leasingu samochodowego jest wybór odpowiedniego pojazdu. Weź pod uwagę auta o wysokiej wartości rezydualnej, dzięki czemu – po jego wykupieniu i ewentualnej odsprzedaży niewiele stracisz.

  Złóż wniosek leasingowy

  Kolejny krok to złożenie wniosku leasingowego. Najlepiej dokonać tego bezpośrednio w salonie samochodowym. Dealer współpracuje z konkretną firmą leasingową, dzięki czemu można liczyć m.in. na uproszczone procedury.

  Złóż wymagane dokumenty

  W przypadku leasingu samochodowego formalności ograniczane są do niezbędnego minimum. Często – szczególnie w przypadku wysokiej opłaty wstępnej – nie ma konieczności przedstawiania dokumentów finansowych. Czasami jednak zachodzi potrzeba ich dostarczenia – tutaj jednak wszystko zależy od wartości leasingowanego pojazdu czy wewnętrznych wytycznych firmy leasingowej.

  Poza dokumentami finansowymi, należy przedstawić m.in.:

  • dowód osobisty – właściciela / współwłaścicieli firmy,
  • wpis do ewidencji działalności gospodarczej / odpis KRS w przypadku spółek.

  Oczekuj na decyzję leasingową

  Po złożeniu wniosku musisz czekać na decyzję leasingową – często zajmuje to zaledwie kilkanaście minut. Jeśli jest pozytywna, wówczas dopełniane są pozostałe formalności.

  Podpisz umowę

  Końcowy etap ubiegania się o leasing samochodowy to uregulowanie opłaty wstępnej oraz podpisanie umowy. Teraz leasingodawca – wraz z dealerem – zajmują się przygotowaniem pojazdu do użytkowania, tj. dokonują jego rejestracji. W ciągu kilku dni samochód jest gotowy do odebrania i użytkowania.

  Jak wybrać korzystny leasing samochodowy?

  Leasing leasingowi nierówny, dlatego należy porównać dostępne oferty. Warto wziąć pod uwagę między innymi takie aspekty jak:

  • minimalna opłata wstępna,
  • wysokość miesięcznej raty,
  • okres finansowania.

  Poszukując korzystnego rozwiązania, warto przeanalizować Leasing SMARTPLAN na nowe pojazdy dostępny w ofercie Toyota Leasing. Tym, co wyróżnia ten produkt od innych, jest przede wszystkim niższa rata – nawet o 60%. Wynika to z faktu, iż leasingobiorca spłaca wyłącznie tą część, która odpowiada rzeczywistej utracie wartości auta w tym czasie.

  Pamiętaj, że każda firma leasingowa ma własne wewnętrzne ustalenia co do formalności. Dlatego zapoznaj się z zasadami, by ubiegać się o wsparcie finansowe na uproszczonych warunkach.

  Artykuł załadowany: 0.2193 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020