REKLAMAA1-AUTO-WIMAR---11-09----10-01-2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 września 2020, 15:22

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Sypialnia to miejsce odpoczynku i relaksu po całym dniu. Idealnie jeżeli jest na tyle duża, by pomieścić szafki, nocne, toaletkę oraz wielką szafę. Jeżeli dysponujemy dużą ilością miejsca, urządzenie idealnej sypialni nie stanowi żadnego problemu. Sprawa komplikuje się, jeżeli mieszkamy w bloku, gdzie pokój w którym śpimy, to zaledwie kilka metrów kwadratowych. Jednak przy zastosowaniu kilku sprawdzonych trików, jesteśmy w stanie urządzić funkcjonalną sypialnię na niewielkim metrażu.

  Maksymalnie wykorzystaj wolną przestrzeń

  Jeżeli dysponujemy niewielką powierzchnią, warto zadbać o miejsce do przechowywania. Warto więc zainwestować przede wszystkim w szafę, która pomieści ubrania, ale także pościel oraz akcesoria. Dodatkowo w utrzymaniu porządku pomogą różnego rodzaju organizer oraz kosze -wiklinowe lub materiałowe. Dodatkową przestrzeń do przechowywania stanowić będzie skrzynia w łóżku, dlatego warto przy jego zakupie wybrać model z pojemnikiem. Jeżeli jednak już posiadamy łóżko bez pojemnika na pościel, zawsze możemy zainwestować w odpowiedni pokrowiec, w którym możemy swobodnie przechowywać rzeczy pod łóżkiem. Jeżeli znajdziemy stolarza, możemy także zabudować przestrzeń nad łóżkiem szafkami – dzięki temu zyskamy jeszcze więcej miejsca do przechowywania, jednocześnie nie zagracając pomieszczenia.

  Jak optycznie powiększyć pomieszczenie?

  Małe pomieszczenie optycznie powiększyć możemy malując je na jasne kolory. Tworzą one wizualną przestrzeń, w przeciwieństwie do ciemnych barw. Dobrym trikiem będzie także umieszczenie na ścianie lustra, które tworzy iluzoryczną głębię, sprawiając, że pokój wydaje się większy niż jest w rzeczywistości. Jeżeli nie masz możliwości powieszenie lustra na ścianie, śmiało możesz wybrać szafę z lustrem na drzwiach, co będzie jednocześnie bardzo praktycznym rozwiązaniem.

  Brak miejsca na szafkę nocną – jak temu zaradzić

  Metraż w sypialni czasami nie pozwala nam na kupno stolika nocnego. W takich wypadkach idealnie sprawdzą się półki, które nie zajmują wiele miejsca, a możemy na nich trzymać budzik, telefon lub książkę. Jeśli chodzi o oświetlenie, możemy wykorzystać lampki, które są przykręcane do ściany i nie zajmują miejsca na niewielkiej półce. Warto także zaaranżować miejsce pod oknem, które często zostaje niewykorzystane. Niewielki blat może posłużyć jako miejsce do przechowywania laptopa, a w przypadku pań, poprzez dodanie kilku dodatków, może służyć jako toaletka.

  Przytulne akcenty w sypialni

  Oprócz funkcjonalności pamiętajmy, aby sypialnia była także przytulnym miejscem odpoczynku. Taki efekt łatwością uzyskamy przez dodanie miękkiej i odpowiednio dobranej kolorystycznie narzuty na łóżko. Charakteru dodają także poszewki dekoracyjne, które mogą być w różnych wzorach i kolorach. Oprócz waloru dekoracyjnego, będą także praktycznym dodatkiem w każdej sypialni. Warto także zainwestować w inne, funkcjonalne dodatki, takie jak np. ciekawa lampka nocna lub popularne ostatnio cotton balls. 

  Stosując kilka powyższych zasad, możemy urządzić funkcjonalną sypialnie, nawet wtedy, kiedy dysponujemy niewielkim metrażem. Klimatu dodadzą dodatki oraz odpowiednie oświetlenie, co pozwoli nam stworzyć oazę spokoju i odpoczynku.

  Artykuł załadowany: 0.2359 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020