REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Jeszcze do niedawna praca w domu dotyczyła jedynie freelancerów. Jednak w obliczu aktualnie trwającej pandemii wielu pracowników musiało przenieść się z biura do domu i stanęło przed koniecznością zorganizowania sobie nowego miejsca do pracy. Kiedy za oknem robi się coraz bardziej słonecznie, a my tymczasowo musimy zostać w domach, warto połączyć przyjemne z pożytecznym i urządzić domowe biuro na balkonie lub tarasie.

  Funkcjonalne mini-biuro

  Musimy pamiętać, że nasz balkon lub taras na co dzień jest miejscem relaksu. Dlatego warto oddzielić strefę biurową od wypoczynkowej. Możemy to zrobić za pomocą regału pełnego zielonych roślin lub ziół, drewnianą drabinką lub wiklinowym parawanem. Na jednej ze ścian ustawmy niewielkie biurko lub stolik, który po pracy szybko przekształcimy w miejsce spożywania posiłku lub picia kawy. Wybierzmy funkcjonalne i wygodne krzesło, abyśmy mogli wygodnie się oprzeć podczas pracy przy komputerze.

  Sposób na słońce i chłodne dni

  Praca na balkonie powinna przebiegać jak najmniej zakłócona, dlatego warto zadbać o dwie rzeczy. Przede wszystkim musimy zastosować osłonę przed słońcem. Nawet pierwsze wiosenne promienie mogą być szkodliwe dla naszej skóry, a już z pewnością mogą świecić w ekran komputera uniemożliwiając komfortową pracę. W takim przypadku sprawdzi się markiza lub parasol ogrodowy. Dzięki temu wprowadzimy na balkon cień, a jednocześnie zapewnimy dostęp światła i ciepła. W chłodniejsze dni wcale nie musimy rezygnować z pracy na świeżym powietrzu. Doskonałym sposobem na ogrzanie balkonu lub tarasu będzie ogrzewacz tarasowy, działający nad podczerwień, czyli promiennik podczerwieni. To urządzenie, które nie wymaga do działania butli z gazem, działa bezpiecznie i niezwykle szybko się nagrzewa. Strumień ciepła możemy skierować bezpośrednio na nas, więc nie będzie ono „uciekało” w próżnię. Dzięki grzejnikowi praca na balkonie będzie jeszcze większą przyjemnością nawet wtedy, gdy temperatura za oknem będzie niższa.

  Fot. Ogrzewacz Tarasowy Promiennik podczerwieni Veito Blade

  Dodatki, które wprowadzają klimat

  Domowe biuro nie musi być surowe i minimalistyczne. Przytulną atmosferę pomogą nam wprowadzić odpowiednie dodatki. Zielone rośliny, elegancka karafka z wodą lub lemoniadą, ulubiony notatnik lub planner uzupełnią przestrzeń biurka. Na ścianie możemy zamocować tablicę korkową lub kratkę na najważniejsze notatki i motywacyjne obrazki. Aranżacja nie musi być typowo biurowa – ciekawa figurka, stosik książek, druciany koszyczek na drobiazgi to doskonałe uzupełnienie wystroju. Nad biurkiem warto zamontować dodatkową półkę, na której ustawimy biurowe bibeloty.

  Fot. Promiennik podczerwieni Solamagic S1 sterowany smartfonem sklep.enerzon.pl

  Artykuł załadowany: 0.1992 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-06----30-06-2020