REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Przestronne mieszkanie z wysokim sufitem to marzenie wielu osób. Możliwości aranżacyjne są w takim przypadku o wiele bardziej różnorodne. Jak jednak sprawić, by mieszkanie z wysokim sufitem było nie tylko ciekawe pod kątem designerskim, ale także przyjemne dla domowników?

  Mieszkania z wysokim sufitem, czyli jakie

  Rozważania o tym, jak urządzić ten typ mieszkania należy rozpocząć od tego, czym tak naprawdę jest wysoki sufit. Zgodnie z przepisami, minimalna wysokość wynosi 2,5 m, a w przypadku poddasza 2,2 m. Mieszkania, które mają sufit pomiędzy 2,5 a 2,8 m zaliczane są do średniego przedziału. O wysokich sufitach można mówić przy mniej więcej 3 metrach.

  Jak zaaranżować przestrzeń z bardzo wysokim sufitem?

  Decydując się na zakup przestrzeni z bardzo wysokim sufitem, musimy zdawać sobie sprawę, że trzeba będzie poświęcić nieco czasu na aranżację takiej przestrzeni, by uniknąć wrażenia pustki. Wiele osób decyduje się w takim przypadku na budowę antresoli. To niezwykle oryginalne i atrakcyjne pod względem designerskim rozwiązanie, które sprawia, że wnętrze pomieszczenia nabywa miłego, przyjaznego charakteru. Pozwala jednocześnie maksymalnie wykorzystać przestrzeń, jaką zyskujemy dzięki zakupowi mieszkania z bardzo wysokim sufitem. Jeśli jednak nie chcemy budować antresoli to powinniśmy właściwie zagospodarować ściany. Nie powinny one zostać puste. Efekt pozornego obniżenia sufitu uzyskamy, malując go na ciemniejszy kolor niż ściany. Ciekawe pod względem aranżacyjnym są rozłożyste żyrandole na długich kablach w połączeniu z dziełami sztuki na ścianach. Jasne, przestronne wnętrza z pięknymi malowidłami zrobią niesamowite wrażenie na mieszkańcach oraz na odwiedzających! 

  Jak urządzić mieszkanie z wyższym sufitem?

  Mieszkania z nieco wyższym sufitem są obecnie bardzo popularne i znaleźć je można np. w aparatamentów Niemcewicza 19. Zagospodarowanie takiej przestrzeni jest o wiele prostsze niż w przypadku tej z bardzo wysokim sufitem, a nadal zyskujemy wrażenie ogromnej przestrzeni we własnym domu. W przypadku wnętrz z wyższym sufitem możemy pozwolić sobie na większą dowolność aranżacyjną. Doskonałym rozwiązaniem będą tutaj wysokie regały na książki, ściany pełne dekoracji, takich jak zdjęcia, obrazy, plakaty, zegary. Wspaniale w takich wnętrzach prezentować się będa długie zasłony i firany na przykład przy wysokich oknach balkonowych. Więcej o balkonach przeczytasz tutaj.

  W mieszkania z wyższym sufitem dużą rolę odgrywa także odpowiednie oświetlenie. Długie, rozłożyste żyrandole będa tu pasować idealnie i prezentować się doskonale. Dobrym pomysłem, choć nieco już wychodzącym z mody, są podwieszane sufity. Jeśli jednak nie chcemy na nie się zdecydować, to możemy obniżyć nieco wysokość poprzez zastosowanie odpowiedniej tonacji barw: ciemniejszy sufit w stosunku do nieco jaśniejszych ścian. 

  Zakup mieszkania z wyższym sufitem przynosi wiele zalet, a przede wszystkim wrażenie przestronności. konieczne jest jednak w tym przypadku odpowiednie zaaranżowanie wnętrza, aby nie wydawało się ono puste i zimne, bowiem mieszkanie z założenia powinno być ciepłe i przytulne. 

  Artykuł załadowany: 0.2907 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021