REKLAMAA1 SanGiovanni 01.11.2021 - 30.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 października 2021, 19:46

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Nowoczesne klimatyzatory są urządzeniami uniwersalnymi. Za ich pomocą możliwe jest nie tylko chłodzenie, ale także ogrzewanie powietrza. Dzięki temu znajdują one zastosowanie także w chłodniejszych porach roku. Klimatyzacja z funkcją ogrzewania może skutecznie pełnić funkcję dodatkowego źródła ciepła. Jej zaletą jest cicha praca, sprawne uruchamianie i prosta obsługa. Warto również podkreślić, że jest to rozwiązanie ekologiczne, gdyż nie generuje żadnych zanieczyszczeń, a przy tym zapewnia niezawodne działanie.

  Jak włączyć funkcję grzania w klimatyzacji?

  Większość modeli z funkcją ogrzewania została wyposażonych w sterowanie zdalne, przy użyciu specjalnego pilota. Ponadto, współczesne klimatyzatory mają termostat, co pozwala na stałą kontrolę temperatury w pomieszczeniu. Urządzenia z funkcją grzania posiadają tryb Heat, który dostarcza ciepło do wnętrza. Po jego ustawieniu przez pierwsze parę minut wentylator klimatyzatora może się nie załączać, żeby nie tłoczyć zimnego powietrza, póki sprzęt się nie nagrzeje. Chcąc ustawić pożądaną temperaturę, wystarczy określić jej wartość na pilocie czy wyświetlaczu. Aby, włączyć funkcję grzania w klimatyzacji należy podjąć następujące działania:

  1. Nacisnąć przycisk zasilania na pilocie, aby włączyć urządzenie.
  2. Nacisnąć przycisk Mode, co pozwoli na wybór trybu działania. Każdorazowe naciśnięcie przycisku Mode spowoduje cykliczną zmianę pomiędzy następującymi trybami: Auto>Cool>Dry>Fan>Heat (Auto>Chłodzenie>Suszenie>Wentylacja>Grzanie.
  3. Ustawić tryb Heat, po czym określić pożądaną temperaturę powietrza.
  4. W razie potrzeby dostosować prędkość wentylatora przy użyciu przycisków na pilocie.

  Gdzie najczęściej znajdują zastosowanie klimatyzatory jako źródła ogrzewania?

  Takie sprzęty wykorzystywane są przede wszystkim w domach oraz mieszkaniach w okresach przejściowych. Wtedy ogrzewanie główne nie jest uruchamianie, gdyż nie ma takiej potrzeby, jednak pojawiają się już chłodniejsze dni i noce. Klimatyzatory z funkcją ogrzewania sprawdzą się również wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do tradycyjnych źródeł ciepła (pawilony, domki letniskowe itp.).

  Czy ogrzewanie klimatyzatorem jest opłacalne?

  Ogrzewanie klimatyzatorem jest korzystnym rozwiązaniem, o ile traktuje się je jako dodatkowe źródło ciepła. W porównaniu do tradycyjnego sposobu ogrzewania elektrycznego jest tańszą opcją. Dużą zaletą urządzenia z funkcją ogrzewania jest to, iż za pomocą wydajnego wentylatora oraz nawiewowi, może on dosyć szybko podnieść temperaturę do pożądanego poziomu i utrzymać ją przez określony czas.

  Jakie urządzenie do ogrzewania wybrać?

  Zależy to od wielu różnych czynników, w tym od oczekiwań użytkownika, dysponowanych środków finansowych, wielkości pomieszczeń, jakie mają zostać ogrzane. Tańszą propozycją jest oczywiście klimatyzatory przenośne z funkcją grzania, typu split. Składają się one z zewnętrznej i wewnętrznej jednostki roboczej. W tego rodzaju urządzeniach powietrze ogrzewane jest przy użyciu pompy ciepła lub grzałki elektrycznej.

  Artykuł załadowany: 0.2728 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.11.2021 - 24.02.2022