REKLAMAA1-BRICOMAN-od-01-02-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. promocyjne)

  Wybór kompetentnego i godnego zaufania mechanika samochodowego to nie lada wyzwanie. Problem z podjęciem decyzji co do tego, komu powierzyć własne auto mają szczególnie młodzi kierowcy, którzy nie zdążyli jeszcze zdobyć w tym zakresie odpowiedniego doświadczenia. Nie oznacza to jednak, że kierowców z większym stażem ten problem w ogóle nie dotyczy. W ich wypadku trudności z wyborem dobrego mechanika mogą wynikać np. ze zmiany miejsca zamieszkania lub niezadowolenia z pracy dotychczasowych specjalistów, co w konsekwencji skłania do dalszych poszukiwań dobrego warsztatu. Jak zatem wybrać dobrego mechanika?

  Research wśród znajomych… i nie tylko!

  Jedną z pierwszych rzeczy, jakie należy zrobić, gdy poszukuje się dobrego mechanika samochodowego, jest zasięgnięcie opinii innych kierowców. Dziś jest to naprawdę łatwe, gdyż nie musimy polegać jedynie na wiedzy i doświadczeniu naszych znajomych, sąsiadów czy członków rodziny. Informacje o godnych polecenia warsztatach znajdziemy bowiem również w Internecie (np. na internetowych forach, czy różnych stronach internetowych, za pośrednictwem których klienci warsztatów samochodowych wyrażają na ich temat swoje własne, poparte doświadczeniem zdanie i wystawiają im oceny). Wystarczy wpisać w internetową wyszukiwarkę np. „mechanika samochodowa Warszawa” i gotowe! Taki prywatny i internetowy research może dać naprawdę adekwatny obraz standardów panujących w danych warsztatach.

  Telefoniczny kontakt z mechanikiem

  Dobrym rozwiązaniem jest również zatelefonowanie do mechanika, którego wybór rozważamy. Kamil Sieradzki, mechanik z mobilnego warsztatu samochodowego i pomocy drogowej Besthol, mówi:

  - Rozmowa z mechanikiem może być bardzo pomocna. Kompetentny mechanik samochodowy podczas telefonicznej rozmowy będzie rzeczowy – wyczuwa się to od razu, intuicyjnie. Mechanik podczas pierwszego kontaktu powinien przeprowadzić z kierowcą krótki wywiad dotyczący m.in. widocznych objawów usterki, niepokojących dźwięków, które wydaje uszkodzony pojazd, rodzaju zapalonych kontrolek oraz miejsca awarii. Dzięki temu bardzo często już telefonicznie kierowca dostaje szereg niezwykle cennych informacji. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze można zdiagnozować problem, z którym zgłasza się klient w sposób zdalny, czyli bez zajrzenia pod maskę samochodu. Nie powinno to nikogo jednak zrażać, gdyż jest to po prostu wyraz profesjonalnego podejścia do sprawy. Tak jak lekarz nie zawsze może stwierdzić, co nam dolega, bez przeprowadzenia badań, tak samo mechanik musi dokładniej zbadać sprawę.

  Jesteśmy w warsztacie – co dalej?

  Wskazówki co do kompetencji i uczciwości mechanika odnaleźć możemy również już podczas samej wizyty w warsztacie. Warto pamiętać, że przed przystąpieniem do naprawy mechanik powinien przeprowadzić diagnostykę i poinformować nas o dokładnych kosztach wszystkich niezbędnych działań. Co więcej, gdy zgodzimy się na naprawę, musi on przekazać nam dokument potwierdzający przyjęcie danego samochodu do warsztatu. Jeśli natomiast konieczna jest wymiana części, sprawdźmy, czy alternator, akumulator czy rozrusznik, które zakupimy w warsztacie wraz z naprawą, są objęte gwarancją – ona również powinna mieć pisemną formę.

  Mechanik z dojazdem

  Na terenie większych miast, jak np. Warszawa, działa coraz więcej mobilnych warsztatów samochodowych. Mechanika samochodowa z dojazdem to dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy są zabiegani i nie mają zbyt wiele wolnego czasu na poszukiwanie oraz odwiedzanie stacjonarnych warsztatów. Dzięki usługom tego typu nasz samochód zostanie naprawiony pod naszym własnym domem czy w garażu, a nawet przed naszym miejscem pracy, czyli wszędzie tam, gdzie wezwany zostanie mechanik. Pozwoli to nam zaoszczędzić bardzo dużą ilość czasu. Co więcej, naprawa samochodu z dojazdem umożliwi wszystkim sceptycznym i niezbyt ufnym kierowcom na podglądanie podejmowanych przez mechanika działań – Kamil Sieradzki z Besthol dodaje:

  - Wybierając warsztat mobilny, kierowcy, którym zależy na tym, by mieć pewność, że ich samochód jest w dobrym rękach, mogą na własne oczy przekonać się o kompetencjach mechanika, który przybył na miejsce. Często to właśnie tak budują się stałe relacje mechaników z najbardziej wymagającymi klientami. Ci, z czasem, nabierają do specjalistów zaufania.

  (mat. promocyjny)

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1224 sekundy
  REKLAMA