REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 listopada 2019, 14:10

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Oszustwa i niedomówienia to niestety praktyki wciąż powszechne wśród handlarzy samochodów. W dużej mierze można się przed nimi ustrzec, prześwietlając auto dzięki numerowi VIN.

  W sieci roi się od wyszukiwarek VIN. Do skorzystania z którejś z nich polskich kierowców na szczęście nie trzeba już przekonywać, bo coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z zagrożeń czekających na rynku wtórnym oraz tego, że istnieją skuteczne sposoby na oszustów. Problem zaczyna się jednak w momencie wyboru dekodera. Mnogość dostępnych opcji sprawia, że znalezienie tego najlepszego może okazać się nie lada wyzwaniem. By nieco wam w nim pomóc, na przykładzie https://www.carvertical.com/pl/historia-pojazdu/ wyjaśniamy, jak rozpoznać dobrą wyszukiwarkę.

  Dekoder VIN – płatny czy darmowy?

  Pierwsze pytanie, na które należy odpowiedzieć sobie przy wyborze dekodera VIN brzmi: „darmowy czy płatny?”. Doświadczenie wielu kierowców pokazuje, że bezpłatne aplikacje niekoniecznie pomagają w kupnie używanego auta. Po pierwsze – generowane przez nie raporty są dość ubogie w treść, po drugie zaś – zawarte w nich informacje nie zawsze okazują się zgodne z prawdą. By mieć pewność, że dane będą prawdziwe, warto wybierać płatne wyszukiwarki, chociaż sam ten fakt nie świadczy niestety o tym, że raport będzie przydatny.

  Dekoder VIN. Jak sprawdzić wiarygodność?

  Ocena zgodności z prawdą informacji z raportu VIN to zadanie wręcz karkołomne. Dlatego warto pomyśleć o tym wcześniej i sprawdzić, w jaki sposób dana firma pozyskuje i przechowuje informacje. Pierwsza kwestia to ilość rejestrów, które przeszukuje, by wygenerować raport. Naturalnie im jest ich więcej, tym przydatniejsze będą dane. Duże znaczenie ma też geograficzny zasięg dekodera (carVertical, poza europejskimi bazami, obsługuje też te z Ameryki Północnej). Nie mniej ważna jest kwestia podatności na manipulacje i fałszerstwa. Pod tym względem carVertical również wypada bardzo dobrze, stosując znaną między innymi ze świata kryptowalut technologię blockchain.

  Dekoder VIN. Czego się dzięki niemu dowiesz?

  Poszczególne wyszukiwarki różnią się między sobą ilością znajdujących się w raporcie informacji. Im jest on bogatszy, tym bardziej pomocny okaże się przy zakupie używanego auta. Dobry dekoder powinien dostarczać takie dane jak przebieg auta, historia serwisowania, obecność w bazach pojazdów kradzionych, szkody zgłoszone do ubezpieczalni przez poprzednich właścicieli, zdjęcia oraz historia rejestracji. O tym, co konkretnie w nim znajdziemy, dowiemy się dzięki przykładowemu raportowi, który godna zaufania wyszukiwarka koniecznie powinna udostępnić.

  Dekoder VIN – rządowe bazy pojazdów

  Oprócz dekoderów tworzonych przez prywatne firmy, do wyboru mamy też narzędzie stworzone przez Ministerstwo Cyfryzacji, które oprócz VIN potrzebuje też numeru rejestracyjnego oraz daty pierwszej rejestracji. Nie dostarcza ono tylu informacji co komercyjny dekoder, a poza tym korzysta z danych ręcznie wprowadzanych przez urzędników do Centralnej Ewidencji Pojazdów. To wszystko sprawia, że nie nadaje się na główne źródło informacji o aucie. Możemy wykorzystać je tylko jako uzupełnienie.

  Dekoder VIN – zrozumiałe informacje

  Podane w suchy sposób dane dla wielu użytkowników okazują się zupełnie bezużyteczne. By były zrozumiałe również dla klientów nieposiadających specjalistycznej, motoryzacyjnej wiedzy, powinny być zaprezentowane w przystępny sposób. Raport carVertical pisany jest prostym językiem, a poza tym wzbogacają go liczne wykresy i ilustracje.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3109 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020