REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Materac odpowiada za prawidłowe ułożenie naszego ciała podczas snu. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, którym doskwiera ból kręgosłupa. Jeżeli źle wybierzemy, konsekwencje mogą ciągnąć się za nami latami. Jak wybrać dobry materac dla osób ze schorzeniami kręgosłupa?

  Na co zwrócić uwagę, wybierając materac dla osób ze schorzeniami kręgosłupa?

  Jeżeli mamy problemy z kręgosłupem, powinniśmy zwracać szczególną uwagę, na czym śpimy. Materac odgrywa w tym przypadku kluczową rolę i pomaga utrzymać prawidłową pozycję. Dlatego starajmy się wybrać bezpieczny model dla naszego zdrowia. Co to znaczy? Na co zwrócić uwagę? Podstawową zasadą jest zapewnienie naszemu ciału odpowiedniego wsparcia. Odpowiada za to elastyczność punktowa, czyli rozłożenie na materacu punktów podparcia. W tym przypadku doskonale sprawdzi się wypełnienie sprężynowe.

  W ofercie producenta Hilding znajdziemy między innymi model Makarena. Charakteryzuje się on większym zagęszczeniem sprężynek przypadających na 1 m2. Każda z nich znajduje się w osobnej kieszonce. Dzięki temu pracują niezależnie i gwarantują wysoką elastyczność punktową. Do wyboru mamy również materace typu Pocket Plus, w których znajdują się sprężynki o wysokości 15 cm odpowiadające za jeszcze lepszą elastyczność punktową.

  Dodatkowo każdy materac został wyposażony w pokrowiec, który chroni nas przed bakteriami, grzybami oraz innymi szkodliwymi drobnoustrojami. Powyższe materace sprężynowe zagwarantują ciału bezpieczne podparcie, nie ingerując przy tym w naturalne ułożenie kręgosłupa. Dodatkowo część z nich posiada 7 stref twardości, które odpowiadają potrzebom poszczególnym partiom ciała. Zwróćmy również uwagę, czy wybrany przez nas materac posiada certyfikaty wyrobów medycznych. Hilding posiada w swojej ofercie 5 takich modeli. Trzy z nich mają wypełnienie sprężynowe, dwa pozostałe piankowe. Jak materac wpływa na nasz kręgosłup? Informacje na ten temat znajdziemy w artykule: Materac a profilaktyka schorzeń kręgosłupa.

  Czy materac piankowy będzie odpowiedni?

  Dwa materace ortopedyczne, które znajdziemy w ofercie producenta Hilding, mają wypełnienie piankowe. Model Hidling Salsa będzie doskonały nie tylko dla osób ze schorzeniami kręgosłupa, ale również par z dużą różnicą wagi. Dzięki temu możemy mieć pewność, że dzieląc miejsce do spania z partnerem, nie narażamy swojego zdrowia. Pianka Flexifoam gwarantuje doskonałe podparcie pleców. W ten sposób unikniemy dużego obciążenia kręgosłupa. Z kolei 7 stref twardości odpowiada za równomierne rozłożenie punktów nacisku dla każdego z użytkowników. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na warstwę pianki termoelastycznej Visco. Dzięki niej wypełnienie otula nasze ciało, dopasowując się pod wpływem temperatury do jego kształtu. Nasz kręgosłup pozostaje w naturalnym ułożeniu, a mięśniom nie grozi nadmierne napięcie. 

  Z kolei model Hilding Rumba został wykonany dodatkowo z pianki wysokoelastycznej Velvet Touch. Ten materiał zapewnia wysoką sprężystość i odpowiednią twardość. Dzięki temu unikniemy nadmiernego zapadania się. Nie ulega wątpliwości, że powyższe materace piankowe sprawdzą się doskonale w przypadku osób ze schorzeniami kręgosłupa. Więcej informacji na temat charakterystyki tego typu produktów znajdziemy w artykule: Materac piankowy: czym charakteryzują się materace z pianki?

  Jak dobrać materac dla osób ze schorzeniami kręgosłupa?

  Podczas wyboru materaca powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na wypełnienie, ale również twardość. Jeżeli wybierzemy zbyt twardy lub za miękki materac, ucierpi na tym nasz kręgosłup. Dlatego przed zakupem materaca warto wykonać prosty test. Kiedy położymy się na materacu, włóżmy dłonie pod lędźwie. Następnie spróbujmy przesunąć je w górę. Jeżeli zrobimy to bez żadnego problemu, materac jest zbyt twardy. Kiedy dłonie zostaną zablokowane, powinniśmy wybrać twardsze podłoże. Idealna twardość sprawia, że czujemy lekki opór, ale jesteśmy w stanie przesunąć dłonie ku górze. Eksperci zalecają również dla osób ważących poniżej 80 kg materac H2 - średnio miękki. W przypadku użytkowników z wagą od 81 do 100 kg poleca się materac H3 - średnio twardy. Natomiast osoby ważące powyżej 100 kg powinny zainteresować się modelami H4 - twardymi. Dzięki temu zapewnimy odpowiednie wsparcie dla ciała. Więcej informacji na temat doboru materaca znajdziemy na stronie: https://www.zdrowykregoslup.pl/materac-ortopedyczny-jak-dobrac-materac-ktory-przyniesie-ulge-naszym-plecom/

  Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku o wszechstronnej ofercie. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

  Artykuł załadowany: 0.229 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020