REKLAMAA1-SanGiovanni--01-06----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Dobrze dobrane drzwi wewnętrzne zapewnią domownikom komfort użytkowania, a dodatkowo będą uzupełnieniem wystroju wnętrza. Obecnie wybór tego typu produktów jest bardzo duży, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego do swojego mieszkania. Czym warto kierować się kupując drzwi wewnętrzne?

  Uchylne, przesuwane, harmonijkowe – jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

  Najbardziej popularne są bez wątpienia drzwi wewnętrzne uchylne. Model ten wybierany jest głównie ze względu na wygodę użytkowania, a także duży wybór wzornictwa pozwalający dopasować je do każdego wnętrza. Decydując się na drzwi uchylne musimy wybrać model, który nie zaburzy komunikacji w mieszkaniu. Dlatego też należy zastanowić się czy lepszym wyborem będzie wersja otwierana na prawo czy na lewo, a także – do środka czy na zewnątrz konkretnego pomieszczenia.

  Niemałym zainteresowaniem cieszą się też drzwi wewnętrzne przesuwne poruszające się po wyeksponowanej prowadnicy, która nierzadko stanowi element wystroju wnętrza. Tego typu drzwi wewnętrzne mogą też chować się w ścianie, wymaga to jednak zamontowania specjalnej kasety. Modele przesuwne są wygodne, jednak potrzebują odpowiedniej ilości miejsca, aby można było je swobodnie otwierać. W przypadku szerszych otworów drzwiowych dobrym wyborem bywają modele harmonijkowe. Nie zaburzają one ciągu komunikacyjnego po otwarciu, jednak nie sprawdzą się przy wąskich ościeżnicach.

  Drzwi wewnętrzne z drewna czy szkła?

  Materiał, z jakiego wykonane zostały drzwi wewnętrzne, wpływa nie tylko na ich wygląd, ale też odporność na uszkodzenia oraz pielęgnację. Modele produkowane z litego drewna z pewnością przypadną do gustu miłośnikom klasyki. Osobom wybierającym chętniej nieco tańsze rozwiązania spodobają się zaś drzwi wewnętrzne z płyty drewnopodobnej, która zapewnia im trwałość. Ze względu na duży wybór oklein – również wykonanych z naturalnego drewna – możliwe jest znalezienie modelu w wersji kolorystycznej idealnie dopasowanej do konkretnego wnętrza. Tego typu modele dostępne są również z powłoką lakierowaną, którą łatwo wyczyścić. Drzwi wewnętrzne wykonane ze szkła to z kolei propozycja dla osób ceniących nowoczesne rozwiązania w aranżacji wnętrz. Tego typu modele można kupić zarówno w wersji uchylnej, jak i przesuwnej. Niewątpliwą zaletą jest w tym przypadku możliwość uzyskania wrażenia otwartej przestrzeni. 

  Design ma znaczenie

  Drzwi wewnętrzne przede wszystkim powinny spełniać swoją funkcję, ale oprócz jakości wykorzystanych do produkcji materiałów podczas wyboru należy zwracać uwagę także na ich wzornictwo. Odpowiednio dobrane skrzydło stanie się wówczas spójnym elementem całej aranżacji, może też być efektowną dekoracją mieszkania. Do wnętrz klasycznych bądź urządzonych w stylu angielskim świetnie sprawdzą się drzwi wewnętrzne drewniane w kolorze białym. W nowoczesne aranżacje doskonale wpiszą się z kolei modele z błyszczącą okleiną, szklane czy o dekoracyjnej powierzchni przypominającej strukturą łupek. W modnym ostatnio stylu industrialnym dobrze zaś wyglądają skrzydła drzwiowe w kolorze czarnym, zwłaszcza z matową powierzchnią. Jeśli zależy nam, by drzwi pełniły również funkcję dekoracyjną, warto zdecydować się na modele z ozdobnymi aplikacjami bądź łączące drewno i szkło.

  O czym jeszcze pamiętać, wybierając drzwi wewnętrzne?

  Wiele osób kupując drzwi wewnętrzne do mieszkania zwraca uwagę głównie na wygląd skrzydła, tymczasem istotne znaczenie ma również wybór ościeżnicy. Najprostsze rozwiązanie to ościeżnica stała, którą montuje się do ściany o grubości od 6 do 10 cm. Ościeżnica regulowana sprawdzi się z kolei w nietypowych otworach drzwiowych, jednak grubość muru musi w tym przypadku wynosić co najmniej 7,5 cm. Ciekawym rozwiązaniem jest ościeżnica bezprzylgowa, gdzie skrzydło po zamknięciu tworzy z ramą równą powierzchnię. Interesująco prezentuje się także ościeżnica ukryta w ścianie – w tym przypadku widoczne jest tylko skrzydło drzwi wewnętrznych, które po zamknięciu licuje się ze ścianą.

  Artykuł załadowany: 0.3227 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020