REKLAMAA1-SanGiovanni—01-08—-31-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 lutego 2020, 14:10

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Co za tym idzie, wzrasta potrzeba na usługi księgowe. Jednak wciąż wielu ludzi woli działać na własną rękę, niż zwrócić się po pomoc do eksperta. Takie osoby często nie zdają sobie sprawy z tego, ile taki specjalista może zdziałać. Dzięki tamu artykułowi, dowiesz się wszystkiego na temat prowadzenia usług księgowych dla firm przez biuro rachunkowe.

  Po pierwsze, czym zajmuje się biuro rachunkowe? Otóż świadczy ono usługi obejmujące dokumentacje kadrową, płace oraz rachunkowość. Wszystko to odbywa się w imieniu Klienta. Właściciele nowych firm często myślą, że dadzą sobie radę z prowadzeniem dokumentacji i przepływem środków finansowych. Szybko jednak ich tok myślenia drasytcznie ulega zmianie, gdy po raz pierwszy mają styczność z rzeczywistością i ilością rzeczy do uzupełnienia. Piętrzące się sterty dokumentów, z którymi coraz trudniej świeżemu przedsiębiorcy jest sobie poradzić. Ilość czasu spędzona przy próbach ogarnięcia wszystkiego samemu. Prędzej czy później do głowy wkrada się myśl ,,może jednak przydałaby mi się mała pomoc''. W tym momencie skorzystanie z porady księgowej, wcale nie wydaje się takie złe.

  Jakie są jej zadania? Podstawowym obowiązkiem takiej osoby jest prowadzenie ksiąg rachunkowych podmiotów gospodarczych oraz ewidencjonowanie ich zdarzeń. Księgowa pomaga przy założeniu działalności oraz prowadzi pełen zakres usług takich jak: rozliczanie podatku VAT, sporządzanie deklaracji zgłoszeniowych i rozliczeniowych do ZUS-u czy spersonalizowanych usług w oparciu o rozmowy z Klientem. Skorzystanie z usług biura rachunkowego niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim mamy pewność, że pracują w nim wykwalifikowane osoby, które posiadają stosowne uprawnienia do wykonywania ich zawodu. Taką godną zaufania instytucją jest biuro rachunkowe Furmanek na warszawskim Targówku (Warszawa, Bródno). Czasem na prawdę lepiej jest oddać się w ręce eksperta niż działać samemu. Kiedy znajdzie się biuro z godnymi zaufania pracownikami, wtedy już wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik.

  Jakie usługi księgowe wykonują biura rachunkowe?

  • Pomoc przy założeniu działalności gospodarczej lub spółki
  • Prowadzenie ksiąg rachunkowych
  • Ryczałt ewidencjonowany
  • Kadry, płace i ZUS
  • Rozliczanie działalności e-commerce 
  • Rozliczenia roczne PIT
  • Rozliczenia dotacji unijnych
  • Zwroty z podatku
  • Doradztwo podatkowe 

  Większość biur rachunkowych w Warszawie oferuje swoim klientom pełną obsługę księgową. Warto natomiast wybrać taką księgową, która poświęci Twojej firmie na tyle dużo czasu, aby doradzić, odpowiedzieć na wszelkie pytania i sumiennie oraz terminowo rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Dlatego w naszym przekonaniu wybór mniejszego biura może okazać się dużo lepszym rozwiązaniem, niżeli prowadzenie własnej księgowości, a tym bardziej przez duże biura księgowe, które obsługują tysiące klientów.

  Artykuł załadowany: 0.2353 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020