REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Telewizja jest czymś, bez czego w dzisiejszych czasach ciężko jest wyobrazić sobie życie. Wybór odpowiedniego dostawcy telewizji satelitarnej może po części definiować to, co robimy po ciężkim dniu w pracy czy szkole, albo też jak czujemy się we własnym domu lub mieszkaniu. Właśnie dlatego tak ważne jest dokonanie wyboru tej najbardziej właściwej firmy. Ale czym powinniśmy się przy tym kierować oraz jakie opcje tak naprawdę mamy w naszym kraju? Nad tym zastanowimy się w tym artykule.

  Czym kierować się przy wyborze oferty telewizji satelitarnej?

  Rzeczą absolutnie podstawową przy wybieraniu operatora telewizji satelitarnej, oprócz obejmowania zasięgiem jego usług miejsca naszego zamieszkania, jest to, czy jest on w stanie sprostać naszym oczekiwaniom, które są kwestią bardzo indywidualną. Najbardziej istotnymi aspektami, na które większość z nas zwraca uwagę są:

  • oferta pod względem kanałów - operator telewizji satelitarnej powinien dawać nam dostęp do takich kanałów, które chcielibyśmy oglądać - niezależnie od tego, czy będą one kanałami sportowymi czy dla dzieci; 
  • elastyczność tejże oferty - często zdarza się tak, że chcemy dołożyć lub odjąć wybrane kanały z pakietu lub kompletnie go zmienić (na przykład gdy urodzi nam się dziecko albo też po prostu okaże się, że z danego pakietu wcale nie korzystamy) - byłoby świetnie, gdyby operator dawał nam taką możliwość;
  • cena abonamentu - naturalnym jest, że chcemy płacić tak mało, jak tylko się da; im taniej, tym więc lepiej;
  • długość umowy - każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak dynamiczny jest rynek nowoczesnych technologii. Dlatego też z jednym operatorem nie ma sensu wiązać się na całe życie - kto wie, co przyniesie nam przyszłość telewizji satelitarnych?

  Kluczowi zawodnicy na polskim rynku telewizji satelitarnej

  W chwili obecnej pośród wszystkich operatorów telewizji satelitarnych w naszym kraju wyróżnia się trzech, którzy wychodzą do nas (a zatem do swoich potencjalnych klientów) z najlepszą i najbardziej wszechstronną, a przy okazji starającą się jak najbardziej dopasować do naszych oczekiwań ofertą. Poniżej pokrótce ją opisujemy, przybliżając zalety każdej z nich.

  UPC

  UPC oferuje swoim abonentom trzy podstawowe pakiety telewizji, każdy z których opatrzony jest instalacją za symboliczną złotówkę oraz umową podpisywaną na 24 miesiące. Wszystkie wspierają również opcję Replay TV oraz Horizon Go, pozwalającą na oglądanie telewizji na urządzeniach mobilnych.

  Najniższy pakiet kosztuje tutaj 59,99 złotych (miesięcznie) i daje dostęp do 126 kanałów (w tym 97 HD), ale bez usługi nagrywania w dekoderze. Średni zapewnia to samo za 74,99 zł miesięcznie, jednak wraz z możliwością nagrywania programów. Najwyższy, za 94,99 zł miesięcznie daje możliwość oglądania 165 kanałów (w tym 124 HD) wraz z wspomnianą opcją ich nagrywania.

  Vectra

  Podobnie jak jej konkurent z UPC, Vectra zapewnia swoim abonentom dostęp do trzech pakietów telewizyjnych - każdy z nich jest tańszy o 50% przez pierwsze 4 miesiące obowiązywania dwuletniej umowy. W przypadku wszystkich instalacja przeprowadzania jest za równo złotówkę, przy czym w zestawie otrzymujemy darmowy dekoder oraz dostęp do usługi telewizji poza domem, umożliwiającej oglądanie jej na urządzeniach mobilnych. W każdym przypadku chcąc nagrywać programy musimy dopłacić.

  Najtańszy pakiet telewizyjny w Vectrze to 76 kanałów za 34,99 złotych miesięcznie. Ten średni zapewnia dostęp do 134 kanałów za 54,99 złotych miesięcznie, a najwyższy - do 168 kanałów za 74,99 złotych na miesiąc. 

  Canal+

  Canal+ daje dostęp do znacznie większego wyboru pakietów telewizyjnych, w tym trzech podstawowych. W każdym z nich aktywacja dekodera oraz jego dostawa jest darmowa, jednak za dekoder z nagrywarką trzeba dopłacać (od 5 zł miesięcznie). Poniżej przedstawiamy wszystkie te pakiety bez promocji, które operator ten organizuje stosunkowo często.

  Najniższy pakiet Start+ zapewnia nam dostęp do 83 kanałów telewizyjnych (41 w jakości HD) i nie daje opcji multiroomu. Za antenę trzeba w nim zapłacić 49 złotych, a sam abonament kosztuje w nim 19,99 zł. Średni pakiet to dostęp do 119 kanałów (w tym 70 HD) za 39,99 złotych. Antena w tym przypadku kosztuje 29 złotych, przy czym opcja multiroom jest dostępna dla każdego jego abonenta. Obie z dwóch pierwszych opcji zapewniają 3 godziny dostępu do NC+ GO (możliwości oglądania telewizji z urządzeń mobilnych, w dowolnym miejscu w Polsce). Najwyższy z podstawowych pakiet, za 59,99 złotych miesięcznie, daje dostęp do 154 kanałów (w tym 98 HD). Mamy w nim antenę za zaledwie złotówkę oraz 100 godzin oglądania NC+ GO.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.3776 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022