REKLAMAA1-WIMAR-AUTO--24-01----24-02-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 sierpnia 2019, 12:27

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Szelki dla psa to coraz częściej wybierana alternatywa dla standardowej obroży i smyczy. Korzystając z nich nie ciągniemy naszego pupila za szyję, co jest dla niego bardziej komfortowe, jeżeli jednak źle dobierzemy ich rozmiar, zwierzę może nam się wyślizgnąć z uprzęży. Jak zatem dobrać rozmiar szelek, aby pasował idealnie? W jakich miejscach zmierzyć obwód ciała psa, aby uzyskać użyteczny wynik? Czy szelki są dobre dla przedstawiciela każdej rasy?

  Czy szelki są dobre dla każdego psa?

  Co do zasady szelki nadają się zarówno dla psów małych, jak i większych. Jesteśmy również w stanie nauczyć prawie każdego czworonoga, aby czuł się w nich dobrze i chętnie wychodził w szelkach na spacer. Nie jest jednak zalecane stosowanie tego typu rozwiązań dla psów dużych, zaliczających się do ras agresywnych lub potencjalnie agresywnych. Wynika to z faktu, że w przypadku sprowokowania naszego pupila np. przez innego psa nie mamy nad nim żadnej władzy - w przypływie adrenaliny nie zauważy on szarpnięcia za szelki. Dlatego jeżeli nasz ulubieniec zalicza się do jednej z dużych, silnych ras, najlepszą opcją jest korzystanie z szelek przy jednoczesnym zatrzymaniu obroży na szyi psa.

  Jak wybrać odpowiedni rozmiar?

  Prawidłowo dobrane szelki dla psa nie powinny krępować mu ruchów, jednak nie mogą również być zbyt luźne. Aby dobrze wybrać rozmiar musimy zmierzyć naszego psa w dwóch miejscach: najszerszej części tułowia, tuż za przednimi łapami oraz u podstawy szyi. Na tej podstawie dobieramy odpowiedni rozmiar szelek - jeżeli kupujemy w sklepie stacjonarnym, do wielu takich miejsc możemy przyjść razem z pupilem, żeby od razu przymierzyć szelki. Z kolei w przypadku zamówień przez internet musimy poświęcić szczególną uwagę na dokładne zmierzenie naszego psa, a w razie potrzeby poprosić obsługę o pomoc z dobraniem rozmiaru szelek. Dzięki temu mamy pewność, że będą pasować, chociaż jeżeli wybierzemy sprawdzony sklep, w razie niepowodzenia będziemy w stanie wymienić szelki na dobry rozmiar.

  Gdzie kupić?

  Szelki dla psa możemy kupić w każdym dobrym sklepie zoologicznym, zarówno stacjonarnym, jak i internetowym. Dobrze jest zrobić przed zakupami mały research i poszukać opinii na temat konkretnych marek i rodzajów szelek, dzięki czemu będziemy w stanie rozeznać się zarówno w rozmiarówkach, jak i cenie produktu. Znając więcej szczegółów dokonamy również bardziej świadomego zakupu, co z kolei sprawi, że szelki zostaną dobrze dobrane i posłużą naszemu pupilowi przez długi czas.

  Artykuł załadowany: 0.1911 sekundy
  REKLAMAA2-SMB-Ursynów--31-01----29-02-2020