REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 listopada 2019, 17:15

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Salon kosmetyczny to miejsce, w którym klient powinien czuć się dobrze. Wydaje się to oczywiste, ale warto o tym pamiętać, decydując się na wyposażenie salonu kosmetycznego. Nie tylko profesjonalizm zespołu tworzy właściwą atmosferę, ale także wystrój wnętrz i jakość wyposażenia decydują o sukcesie firmy. Każdy salon powinien być wyposażony w renomowane urządzenia kosmetyczne, umożliwiające wykonywanie oferowanych zabiegów.

  Meble kosmetyczne niezbędne w salonie kosmetycznym

  Otwarcie zakładu kosmetycznego wiąże się z konkretnymi wydatkami na sprzęt i wyposażenie salonu. Zakres zakupów zależy od usług, jakie planujemy oferować. Warto inwestować w dobry sprzęt, który daje gwarancję trwałości i niezawodności.

  W każdym salonie kosmetycznym znajdzie się punkt do manicure, na który składają się stolik, dwa krzesła i szafka na lakiery oraz wyposażenie niezbędne do zabiegów. Niezbędne jest wygodne krzesło kosmetyczne lub łóżko kosmetyczne oraz specjalny fotel do pedicure jak również regały do przechowywania kosmetyków, sprzętu, ręczników czy szlafroków. A że jest to zawsze firma obsługująca klientów bezpośrednio, konieczne jest wyposażenie miejsca przeznaczonego dla klientów oczekujących na zabieg – czyli kanapa, fotele i stolik okolicznościowy. Meble kosmetyczne to także recepcja, która powinna znaleźć się w każdym salonie. 

  Ponadto oprócz mebli kosmetycznych - niezbędnych do wykonywania zabiegów - w gabinecie potrzebne są takie urządzenia jak sterylizator do przyrządów kosmetycznych czy masażer do stóp. Ponadto konieczny jest zakup jednorazowe produktów: czepków chroniących włosy, bielizny niezbędnej przy depilacji, japonek do wyschnięcia pedicure i kapci lub ochraniaczy, by klienci nie wchodzili w butach do strefy zabiegów na ciało i twarz.

  Indywidualne meble kosmetyczne, czy meble-kombajny zadaniowe umożliwiające przeprowadzanie rozmaitych zabiegów, nadają się zarówno do salonów piękności czy zakładów kosmetycznych jak też centrum SPA. Salony kosmetyczne oferują zabiegi takie jak mikrodermabrazja czy liposukcja, więc posiadanie sprzętu umożliwiającego ich wykonanie świadczy o renomie salonu.

  Solidny fotel kosmetyczny to podstawa

  Centralnym punktem salonu jest krzesło kosmetyczne. Wybierając je - nie tylko musimy pamiętać, o tym, by pasował do wnętrza, ale także by materiały, z jakich jest wykonany - były trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości – m.in. odporne na środki do dezynfekcji. Konieczne jest podjęcie takich decyzji, jak to czy będzie to fotel kosmetycznystacjonarny, czy też będzie musiał być przemieszczany. W tym drugim przypadku należy zwrócić uwagę czy kółka mają porządne zabezpieczenia. Do wyboru mamy także fotele kosmetyczne sterowane hydraulicznie lub elektrycznie oraz takie, które są przeznaczone do zabiegów kosmetycznych albo podologicznych. Właściwy wybór jest istotny ze względu na wygodę w trakcie pracy – o którym z kolei decyduje wybór właściwego taboretu dla osoby wykonującej zabiegi.

  Taboret dla osoby wykonującej zabieg

  Niezwykle ważny dla całokształtu firmy jest komfort pracy pracowników wykonujących zabieg. Wybierając taboret, również należy zwrócić uwagę na to, z jakiego został wykonany materiału. Powinien być trwały i ułatwiać utrzymanie go w czystości. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się czy wybieramy na taboret z oparciem lub bez, dobierając opcje kształtu i wymiaru tak, by był możliwie najwygodniejszy podczas planowanych zabiegów. Zwróćmy także uwagę na materiał, z którego wykonane są rolki taboretu – nie tylko chodzi tu o to, czy łatwo jest się na nim poruszać, ale także czy nie zostawiają śladów lub nie niszczą podłogi i czy zakres oraz łatwość regulacji wysokości jest odpowiednie.

  Więcej na stronie ayala.com.pl

  AYALA S.A., ul. Julianowska 59A, 05-500 Piaseczno, tel. +48 22 702 03 30

  Artykuł załadowany: 0.2945 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020